Fórum Ubuntu CZ/SK
Ostatní => Otevřená diskuze kolem Linuxu a OSS => Téma založeno: vojcek20 07 Února 2014, 19:35:57
-
Ahoj, chci se zeptat jestli když si nainstaluju třeba xubuntu a nebude se mi líbit, můžu potom normálně nainstalovat zase jinou odnož ubuntu aniž by se to dotklo windows ?
-
jo ale pokud chceš experimentovat s desktopem, tak jen je nainstaluj a přepínej.
http://wiki.ubuntu.cz/p%C5%99echod_z_ubuntu_na_kubuntu_xubuntu (http://wiki.ubuntu.cz/p%C5%99echod_z_ubuntu_na_kubuntu_xubuntu)
-
Díky, a třeba když budu chtít linux mint, taky jde jen přepnout ?
-
Díky, a třeba když budu chtít linux mint, taky jde jen přepnout ?
Na tohle bych volil virtualbox... Není to vůbec složité, sám tam mám Kubuntu a plánuju rozjet i Fedoru, jen na vyzkoušení...
Super návod na wiki: http://wiki.ubuntu.cz/Virtualizace/VirtualBox?redirect=1 (http://wiki.ubuntu.cz/Virtualizace/VirtualBox?redirect=1)
-
Mint jede pod mate?
http://www.noobslab.com/2013/11/install-mate-desktop-with-mintmenu-in.html (http://www.noobslab.com/2013/11/install-mate-desktop-with-mintmenu-in.html)
-
Ok, prostuduju to, zatím jsem z toho jelen :D
-
A ještě jeden dotaz, má druhý systém v PC nějaký vliv na výkon? Nezpomalí se tím počítač? Můj notas totitž už něni nejmladší :)
-
Pokial mas dualboot tak je spusteny len jeden system a teda nemoze spomalovat chod ineho systemu. Pokial to mas nainstalovane vo virtualboxe tak je to spustene ako dalsi program a teda logicky bude spomalovat system. Ovsem na zbezne oboznamenie sa s ubuntu je to to najlepsie a ked sa ti zapaci ci uz ubuntu alebo ina linuxova distribucia tak si ju mozes kedykolvek nainstalovat na disk ako dualboot.
-
Ted jsem ten systém zkoušel jenom z CD a rozhodl se že ho nainstaluju, tak mi šlo o to, že když ho nainstaluju normálně na disk a třeba mě to přestane bavit, nebude tam linux ničemu překážet a nic brzdit. Díky všem za odpovědi.
-
Nie a ak ta naozaj prestane bavit tak ho odstranis.
http://wiki.ubuntu.cz/odstran%C4%9Bn%C3%AD_ubuntu
-
taky možnost, jdu instalovat a už se na nic neptám :)