Fórum Ubuntu CZ/SK
Ubuntu pro osobní počítače => Pracovní prostředí => Téma založeno: BzabA 29 Března 2014, 18:05:53
-
V Ubuntu 12.04 mi blbne podsvícení displaje. Jedná se o notebook HP compaq 6735b. V případě, že mam zapojené napájení, tak mam podsvícení na velmi nízké úrovni. V případě chodu na baterii naopak na vysoké. Nikde mi intentzita podsvícení nejde nastavit - Fn + F10 nefunguje, v nastavení jasu jsou jen nějaké blbosti, ale není tam žádný posuvník pro štelování jasu (tohle mi přijde hodně zvláštní)
Nemáte někdo začátečnickou radu (nevěřím, že to není nějaká prkotina).
Děkuji
-
http://www.maketecheasier.com/configure-screen-brightness-in-ubuntu/ (http://www.maketecheasier.com/configure-screen-brightness-in-ubuntu/)
A boot option ak treba http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=69205.msg496953#msg496953 (http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=69205.msg496953#msg496953)
-
Z prvního návodu:
Nastavení jasu a zamykání - úplně mi chybí nadpis "Brightness" posuvník a "Dim ...". Vidím až ty další položky.
Doinstaloval jsem tedy indicator-brightness a ten mi naopak hlásí "No backlights were found on your system".
Koukám, že upgrade ubuntu tedy stále nefunguje a budu to muset nainstalovat na čisto...
-
A čo ten grub?
-
Taky bez úspěchu.