Fórum Ubuntu CZ/SK
Ubuntu pro osobní počítače => Pracovní prostředí => Téma založeno: Ventero 11 Dubna 2015, 12:58:45
-
Pozdrav všem.
Nainstaloval jsem Mint 17.1 a vše šlo v pohodě - akorát teatering zlobil - tak jsem provedl drobná nastavení. Po restartu je plocha jen světle šedé pole s několika vertikálními pruhy v odstínech bílé až šedé. Nelze vidět panel, okna ani žádné jiné prvky. Příčina je dle mne v tom, že jsem přepnul na compiz s pokročilými efekty a navolil vertikální synchro - nedokážu si představit, že by to mohlo způsobit jiné nastavení typu přesouvání okna mezi plochami atd. Jinak se zdá, že systém šlape. Problém bude nejspíš to vykreslování - tedy asi v GK popř. méně v monitoru.
Do konzole se dostanu. Lze tato 2 nastavení vypnout odtud ? Nebo to lze dát do kupy jinak - např přes Recovery mode ? Prosím poraďte ať nemusím znovu instalovat.
-
Systémový oddíl jde přece zálohovat do image. Proč to zvláště před svými experimenty neděláš?
Obnova je pak záležitostí tří minut.
Je to rozhodně lepší než potom sáhodlouze hledat a odstraňovat závadu nebo dokonce vše pracně přeinstalovávat....
-
Nebyl to žádný experiment - je to součást běžného nastavení.
Je to přepnutí jedné hodnoty a počítal jsem, že to půjde přepnout zpět buď nějakým přímým příkazem typu nastav toto takto, komplexním příkazem jako uveď do původního nastavení nebo změnou příslušného konfiguráku.
Počítám s tím stále. Požádal jsem zde o radu, jak vyřešit konkrétní věc a doufám, že se věcné rady dočkám.
Tvá rada je dobrá, ale preventivního typu - to už je v tomto případě pozdě - a tak není k věci.
Lepší to je, ale nic bych se pak nenaučil. Hezký den.
-
Zkus resetovat compiz:
gconftool-2 --recursive-unset /apps/compiz
compiz --replace
-
Pokud je to compizem, tak odstran konfiguracni soubory compizu ve sve domovske slozce
-
Tak jsem zkoušel toto:
export DISPLAY=:0
xfwm4 --replaceA výsledek že "Failed"
V konfiguracích týkajících se compizu jsem nenašel nic, co by mě trklo do oka a spojilo se mi to s tím přepínačem ( Xfwm / compiz 3D) - něco jako compiz ~~=true co bych přepsal na false nebo default čitakněco. Myslím, že to tam někde musí být, jen jsem to nerozluštil.
Smazat všechny konfiguráky v Home mě nenapadlo - to bych se bál. Pak už jsem ztratil trpělivost a přeinstaloval. A zjistil, že to bylo skutečně tímto přepínačem. Každopádně děkuji za rady a tohle se ještě může hodit.