Fórum Ubuntu CZ/SK
		Ubuntu pro osobní počítače => Obecná podpora => Téma založeno: rainbof  02 Října 2016, 10:46:47
		
			
			- 
				Ahoj, 
 
 mám už leta na ntb potřebu mít virtuální windows+linux+pískoviště. často reinstaluji z různých důvodů. Napadlo mne že by pro mne bylo asi řešení aby primární systém byl nějaký minimal s KVM kde by mi běžel "primární systém" a v případě potřeby bych se mohl nějakou opravdu obskurní konfigurací kláves přepnout zpět a přepnout do druhého systému (jsou to typicky malé nenáročné věci)
 
 co od toho čekam:
 - nezávislost provozních systémů na sobě
 - vyřešení věčného problému multibootu windows+linux (kdy mi windows občas fixnul boot v nejméně vhodném okamžiku, takže jsem se nedostal do linxu než jsem došel domu a opravil to z placky)
 - lepší zálohování
 - menší plýtvání diskovým prostorem
 ramky mam 16G procák mam i7 2640 (pohackovaný thinkpad T520i), nějaký ty SSDčka, počítam s jedním mSata 60GB jen na swap systému.
 
 nějak nevim odkud začít :) dospodu bych rád nějaký udržovaný ale minimalistický debianí s čerstvým KVM systém což mi přijde jako protimluv :D