Fórum Ubuntu CZ/SK
Ubuntu pro osobní počítače => Software => Téma založeno: regine 06 Srpna 2023, 19:27:30
-
Lze ještě z nějakého zdroje nainstalovat na Ubuntu 16.04 32bit Java od Oracle/Sun?
Požadována je Java 6 a vyšší pro SW k nastavení routeru. Na OpenJDK se nespustí.
Z většiny ppa uváděných na netu (např. ppa:webupd8team/java nebo ppa:linuxuprising/java) se vypíše, že již není dostupná.
-
Zkus https://askubuntu.com/questions/1139387/update-to-latest-version-of-java-after-ppa-is-discontinued (https://askubuntu.com/questions/1139387/update-to-latest-version-of-java-after-ppa-is-discontinued) a z toho plynoucí PPA https://launchpad.net/%7Ets.sch.gr/+archive/ubuntu/ppa?field.series_filter=xenial (https://launchpad.net/%7Ets.sch.gr/+archive/ubuntu/ppa?field.series_filter=xenial)
Jinak moc nechápu používání tak staré distribuce...
-
@JirkaZ - Díky. :D Funkční. Staré distro je na starém malém 32bit lapťopu, slouží k servisu a podobným činnostem. Běží dobře, škoda komp vyhodit.
-
Jakoukoli JAVU není třeba tzv. instalovat via PPA (z licenčních důvodů už to stejnak cca od 2019 nelze...)
Takže stačí JAVU stáhnout (https://www.java.com/en/download/manual.jsp), archiv rozbalit v podstatě kamkoli.
Plus nastavit tzv. JAVA_HOME
export JAVA_HOME=/složka/s/javou
Takovýchto "JAV" lze mít v PC i více současně.
Přepínat mezi nimi (která bude výchozí):
sudo update-alternatives --config java
A která java je aktuálně výchozí/funkční:
java -version
P.S. V 99,9% případů není nutné používat JDK, bohatě postačí (daleko menší) JRE.. ;)