Fórum Ubuntu CZ/SK
Ostatní => Archiv => Téma založeno: 23 06 Dubna 2007, 11:20:32
-
Existuje firewall pre Ubuntu, kde sa da zakazat referer, prip. daju sa nastavit iptables aby bol referer zakazany? Vo Win XP sa to da nastavit napr. v Keriu alebo v Outposte.
Dik.
-
Nevím přesně, co myslíte slovem referer...
podle Googlu jde asi o 6 různých věcí, takže jsem nějak neschopný odpovědi :)
-
Myslel som tento:
http://en.wikipedia.org/wiki/Referer
-
Asi dneska nějak nemám svůj den...
Nějak nerozumím co to je (ani z té wiki)...
snad poradí někdo jiný
-
ja som asi pochopil, čo si chcel. Ako na to nastaviť firewall neviem, ale ak používaš Firefox, tam sa to vypnúť dá - viď http://cafe.elharo.com/privacy/privacy-tip-3-block-referer-headers-in-firefox/
-
Tak už jsem se chytil...
co Privoxy?
http://www.root.cz/clanky/na-web-s-firefoxem-anonymne-tor/
http://www.privoxy.org/
ohledně Iptables taky nevím jak na to...
-
Chybou zakázania refereru vo Firefoxe je, že je problém s načítavaním odkazov napr. na www.gnome-look.org. Nebude tomu brániť i Privoxy?
-
Je to možné...
Jde o kontrolu některých serverů, zda se nelinkují obrázky přímo k nim (ochrana proti nadměrnému vytěžování serverů)
Privoxy bych spíš používal na takové věci, jako je User-Agent apod. a k Privoxy pochopitelně ještě Tor :)
Sám to ale nepoužívám...
-
olbrait: Ano, to je ono. Vyriesil som to tak, ze som si do Firefoxu doinstaloval rozsirenie Refspoof, pomocou ktoreho sa da nastavit to, co je popisane v tom navode. Problem s nacitanim odkazov na gnome-look.org apod. sa da vyriesit docasnym povolenim refererov.
Dik obom. :)