Fórum Ubuntu CZ/SK

Ubuntu pro osobní počítače => Hardware => Notebooky a přenosné počítače => Téma založeno: Petr Petr 05 Září 2007, 20:05:46

Název: Bezdrátový internet
Přispěvatel: Petr Petr 05 Září 2007, 20:05:46
Dobrý den, mám notebook HP Pavilion ZV5000.
Přemýšlel jsem, jak se mohu připojoval bezdrátově k síti. Pokud bych se rozhodl pro Wi-Fi, musím mít v domě nějaký extra přijímač?

Další věc nad kterou jsem přemýšlel je připojováné přes mobilního operátora. Ovšem, problém je, že modemy se připojují přes USB, nebo seriový port a musí se pomocí jistého programu vytáčet.. A to je ten problém... Vytáčení je možné jen pod Win.

Pokud existuje nějaká možnost využívání mobilního připojení (myslím mobilní operátory, ne zrovna Wi-Fi), poraďte mi prosím.

Do toho mobilu bych šel, ale nechci narazit na systému. Je tedy možné se připojovat přes mobil (nebo mobilní modem) k netu?

Předem děkuji za odpověď...
Název: Bezdrátový internet
Přispěvatel: vadimo 05 Září 2007, 20:15:54
K WiFi potrebuješ kartu s internou alebo externou antenou, zaleží od kvality signálu v danej lokalite. Ak v notebooku nie je integrovana wifi karta, da sa použit prídavná do PCMCIA slotu alebo do USB.
Vytáčané spojenie pod Linuxom samozrejme ide!

V obidvoch prípadoch si ale treba zistit hardwerovú podporu týcho zariadení v Linuxe.
Název: Bezdrátový internet
Přispěvatel: Petr Petr 07 Září 2007, 15:27:08
A nestačilo by na ten mobil, kdyby ten modem měl připojení k pc přes síťový kabel, jako je tomu například u modemu na pevné lince?
A kde mám hledat hardwarovou podporu zařízení?
Název: Bezdrátový internet
Přispěvatel: Petr Petr 07 Září 2007, 15:35:33
http://www.cz.o2.com/mobile/cz/phones/mobiles/detailPhone/index.html?phoneId=451
Tento modem vypadá celkem v pohodě...
Jen ta cena...
Název: Re: Bezdrátový internet
Přispěvatel: Michal Zilka 18 Prosinec 2007, 10:18:22
Mam Orange Internet - pouzivam USB modem Huawei E220 - ak sa rozhodnes pre tento variant, mozem ti poslat navod na jeho instalaciu pre Ubuntu. Napr. T-Mobile dodava k datovej karte PCMCIA drivery pre linux priamo na instalacnom CD. Momentalne ma ale Orange lepsiu (stabilnejsiu) siet.