Fórum Ubuntu CZ/SK

Ubuntu pro osobní počítače => Internet a sítě => Téma založeno: martin.bazant 17 Prosinec 2009, 12:54:01

Název: Likewise a stejný adresář pomocí Active Directory
Přispěvatel: martin.bazant 17 Prosinec 2009, 12:54:01
Zdravím

ve škole používáme Windows Server 2008 R2, máme Active directory a potřeboval bych poradit s nastavením desktopových PC tak, abych mohl využívat stejný adresář pod Windows XP i pod Ubuntu (uživatelské adresáře jsou na serveru).

Už se mi podařilo pomocí programu Likewise (http://www.likewise.com/) připojit počítač do domény a přihlásit se (pomocí tohoto (http://www.itsolutionskb.com/2009/04/adding-ubuntu-to-a-windows-server-2008-active-directory/) a tohoto (http://doc.ubuntu.com/ubuntu/serverguide/C/likewise-open.html) návodu). V druhém návodu je dobrý tip co udělat, pokud máte doménu něco.local.
Bohužel po přihlášení k účtu se vytvoří v adresáři home nová složka (/home/doména/složka_uživatele). Je možné nastavit systém tak, abych využíval složku, která je na disku na serveru? Tzn. - to, co uložím jako uživatel ve Win XP, tak abych mohl zobrazit a editovat jako stejný uživatel v Ubuntu.. Snad mě chápete..

Je potřeba změnit něco v Ubuntu, nebo ve Win serveru? A je to vůbec možné?

Děkuju za odpověď, prohledal jsem diskuzi, něco našel, ale ne přímo to, co potřebuji.. Koukal jsem i na ENG návody a tipy, ale nic, co konkrétně potřebuji..

Díky, M