Fórum Ubuntu CZ/SK

Ostatní => Otevřená diskuze kolem Linuxu a OSS => Téma založeno: Kamil Hanus 28 Leden 2012, 21:35:29

Název: Výběr média pro zálohy
Přispěvatel: Kamil Hanus 28 Leden 2012, 21:35:29
Ahoj,

přemýšlím o tom, že bych se měl přestat spoléhat na online zálohy pomocí Ubuntu One a dělat si je i offline. Problém je, že nevím jaký nosič použít (resp. nemám dlouhodobé zkušenosti...). Asi nejvíce by mi vyhovoval flash disk, případně i paměťové karty. Jsou malé a ceny šly v posledních letech dost dolů. Další možností je nějaký 2,5" HDD, ale u něj je cena daleko vyšší a kapacitu bych nevyužil. Počítám tak s 5-6GB důležitých dat, zbytek se vždycky sežene na netu.

Máte nějaké dlouhodobější zkušenosti se zálohami na média využívající flash paměti, nebo se mám spíše spoléhat na HDD? Díky za rady ;)
Název: Re:Výběr média pro zálohy
Přispěvatel: jmp 29 Leden 2012, 07:17:57
a co nespolehat ani na jedno ani na druhe a zkombinovat zalohovani na obe media (kombinace byvaji bezpecnejsi - lepe to eliminuje potize jednoho druhu media nebo zpusobu jeho pripojeni)
Název: Re:Výběr média pro zálohy
Přispěvatel: Kamil Hanus 29 Leden 2012, 09:12:52
To je určitě taky možnost. Jen mi šlo spíš o to, zeptat se ostatních na zkušenosti se zálohami na flash a její životností. Přeci jenom spoléhat se na to, že když mi drží karta v mobilu už 3 roky, ale nic na ni nezapisuju by určitě nebylo dobré. Navíc mi už jednou odešla flashka Corsair chvíli po skončení záruky. Naštěstí na ní nebylo nic důležitého. Ale taky to mohl být vadný kousek...

No, asi zvážím tvou radu :)
Název: Re:Výběr média pro zálohy
Přispěvatel: Stue 29 Leden 2012, 10:37:29
Za mě je vítězem paměťová karta SD
Má přiměřenou fyzickou velikost, není malá jako micro ani velká jako CF či nedej bože HDD, má dostatečnou rychlost zápisu/přepisu, poměr cena/výkon je také přiměřený a nejraději ji mám pro její možnost ochrany proti smazání hmotným čudlíkem "lock"  :)
Název: Re:Výběr média pro zálohy
Přispěvatel: daysleeper 29 Leden 2012, 11:45:14
Já používám dva interní HDD a automatické zálohování, abych se o to nemusel starat. Kriticky důležité soubory ještě duplikuju na nějaký vzdálený server (např. to Ubuntu One).