Fórum Ubuntu CZ/SK

Komunita => Ubuntu ČR => Stránky Ubuntu.cz => Téma založeno: zubozrout 11 Květen 2013, 18:34:34

Název: Jen na inspiraci
Přispěvatel: zubozrout 11 Květen 2013, 18:34:34
Ahoj,
Asi před rokem jsem potřeboval udělat seminární práci na Gymnáziu a tak jsem si vybral tvorbu webových stránek o Ubuntu. Za tu dobu jsem toho moc nezměnil, ale přece jen ten web tak trochu aktualizuji (i když do php scriptů, které jsem tehdy psal raději moc nehrabu, jsou strašně hnusně napsané).
Pokud by byl zájem o některé featury nebo o pomoc s velkými stránkami ubuntu.cz, rád pomohu ... když tedy bude čas, takže možná až po zkouškovém :)

viz ten zmiňovaný web: http://www.iubuntu.cz
Název: Re:Jen na inspiraci
Přispěvatel: RRRadek Neužil 11 Květen 2013, 19:05:11
Jj už jsme na to koukali před rokem, určitě budeme rádi když nám pomůžeš s našimi stránkami, a nějaké fičury máš vážně super ;)
Název: Re:Jen na inspiraci
Přispěvatel: zubozrout 11 Květen 2013, 19:27:05
Jak jste se k tomu dostali? Já se s tím moc nechlubím, občas tedy možná na Google+, ale jinak ne :)
K ubuntu.cz, určitě rád pomohu. Asi by bylo nejlepší si nad tím sednout třeba u piva a podívat se na to. Například katalog aplikací by mohl být fajn. A určitě by neškodilo trochu zatraktivnit tu domovskou stánku.

A kromě toho by se mi hodily nějaké zkušenosti, a možná i něco do CV :)

btw, díky :)
Název: Re:Jen na inspiraci
Přispěvatel: František Zatloukal 11 Květen 2013, 19:31:19
Ty webovky jsou super, taky jsem se na ně už někdy díval. Nejlepší by možná bylo někde uvolnit zdrojové kódy toho webu. Jediný problém, kterého jsem si všiml jsou url ve tvaru domena.tld/index.php?site=0 (http://domena.tld/index.php?site=0). Je to zabiják SEO.
Název: Re:Jen na inspiraci
Přispěvatel: zubozrout 11 Květen 2013, 20:14:05
http://ubuntuone.com/5pSRr6tcFeILyTu7BscprV

Varuji, že především na global.php je lepší se nedívat :)
Psal jsem to ještě v době, kdy jsem uměl programovat asi tak, jako moje babička ... a vrtat se mi do toho už nechce. Naštěstí se jistá část kódu už nepoužívá.
Také není dobré mít všechny scripty v jednom souboru, tak jsem potom vytvořil další soubor, který se stará o jednu konkrétní věc, tedy vykreslování aplikací na stránce: http://www.iubuntu.cz/index.php?site=5&tab=3
Ale také je to dost šeredně napsané. No, spaghetti code :)
Nicméně právě v tom "browser.php", tedy novějším scriptu, jsem stejně nevěděl, jak se tomu hnusnému kódu vyhnout. Moc líp to tam asi nejde.
Název: Re:Jen na inspiraci
Přispěvatel: Tadeáš Pařík 12 Květen 2013, 08:52:48
Určitě se rádi domluvíme, u mě je momentálně problém v tom, že jsem na měsíc na služební cestě, takže nemám/nebudu mít moc času. Každopádně se určitě můžeme nějak potkat a domluvit se - ovšem až v druhé půlce června. Takže kluci, Martinové, Radku - zatím je ta domluva na vás, tak zkuste něco spáchat.