Fórum Ubuntu CZ/SK

Ostatní => Archiv => Podpora pro Ubuntu Touch => Téma založeno: zubozrout 01 Červen 2016, 10:42:34

Název: Jízdní řády CZ, SK
Přispěvatel: zubozrout 01 Červen 2016, 10:42:34
Nejsem si jistý, kolik lidí v ČR používá Ubuntu Phone ... a bohužel ze statistik netuším ani kolik lidí používá mou aplikaci pro jízdní řády, vidím jen celkový počet stažení 267 (9. červen 2018), kde se počítají bohužel i opětovná stažení stejným uživatelem a aktualizace na novou verzi. Navíc většina stažení bude od nějakých náhodných chudáků co ani neví co stáhli a jen si to chtěli zkusit. Každopádně mi přijde, že v ČR o této aplikací ví asi tak 5 a půl lidí z 10 (dnes už je to číslo přehnané, bude jich asi méně), co mají zrovna náhodou Ubuntu telefon či tablet, takže pro ten zbytek se tady podělím o odkaz na OpenStore (https://open-store.io/app/transport.zubozrout) (nejnovější verze k dispozici pouze pro Ubuntu 16.04 Xenial).

Nechci se příliš chvástat, zase tak úžasná aplikace to není a má pár otravných bugů, které jsem za dlouhá léta nevyřešil. Obyčejně to ale tak nějak funguje, používám ji téměř denně.

Po přechodu z Androida mi velice chyběl Pubtran a IDOS web mi přišel být, zvláště na Ubuntu telefonu, nepoužitelný. Tak jsem někdy v říjnu/listopadu 2015 začal s vlastní aplikací (chtěl jsem už v létě, ale nevěděl jsem jak se dostat k API) a víceméně na ní pracuji dodnes.

Aplikace je kromě angličtiny dostupná samozřejmě i v češtině - starám se o to, aby v každém vydání byla čeština i angličtina kompletní. Ostatní překlady jsou bohužel na komunitě, ale pokud se cítíte, že byste s nimi mohli pomoct, včetně oprav chyb (mj. mých, často to dělám dost ve spěchu) atd, budu více než rád když si prohlédnete stránku projektu Transifex (https://www.transifex.com/zubozrout/transport-ng).

Za připomínky budu také rád, ale neslibuji že je implementuji - třeba se mi nebude chtít nebo to nebude snadno realizovatelné :D.

Děkuji a určitě mi dejte vědět, jestli aplikaci používáte a třeba i jak ji používáte, ať mám představu co bych mohl zlepšit.

Nakonec ještě odkaz na skromný web aplikace: https://transport.iubuntu.cz/ (https://transport.iubuntu.cz/)
Název: Re:Jízdní řády CZ, SK
Přispěvatel: Milhouse 01 Červen 2016, 11:19:39
V Blogu by to bylo lepší, Wiki též. A co zprávička na abclinuxu, Linux expresu a Root?
Název: Re:Jízdní řády CZ, SK
Přispěvatel: zubozrout 01 Červen 2016, 11:45:03
V Blogu by to bylo lepší, Wiki též. A co zprávička na abclinuxu, Linux expresu a Root?

Nepřikládal jsem tomu takový význam :), ale můžu to zkusit, je fakt, že mimo forum to bude asi víc na očích.
Název: Re:Jízdní řády CZ, SK
Přispěvatel: Perina 09 Říjen 2016, 13:10:39
@zubozrout : vynikajici applikace! Diky moc, applikace ktera nemam konkuenci. Skoda jen toho nazvu, vubec by mne nenapadlo hledat pod tak obecnym a jeste k tomu anglickym nazvem "transport" jizdni rady pro CR & SK! Hodne jsem to potreboval v lete, kdy jsem se trapil s idosem v prohlizeci... :-( doporucuji prejmenovat. S Tvym nickem Zubozrout Te urcite neco vystiznehe ceskeho napadne  :-) Mimojine, mapy pro Map Quest od 11 Cervence nefunguji....