Fórum Ubuntu CZ/SK

Ubuntu pro osobní počítače => Hry a zábava => Téma založeno: Featherwin 16 Říjen 2016, 23:18:20

Název: Odinstalace her/programu ve wine/crossover
Přispěvatel: Featherwin 16 Říjen 2016, 23:18:20
Zdravim, mam takovej dotaz, s linuxem zacinam druhy den a jelikoz rad hraju wow a videl jsem nekolik navodu jak rozchodit tuto hru  napohodu i pod linuxem , pustil jsem se do toho.  Stahl a nainstaloval jsem Crossover a podle instrukci instaloval wow..Battlenet se vpohode nainstaloval a hra se zacla stahovat. Ovsem po kliknuti na PLAY zcerna obrazovak a jede akorat zvuk a je videt maximalne kurzor... To jsem potom dohledal, ze jak PlayOnLinux tak Crossover pouzivaji zastaralej Wine engine, takze nejnovejsi patche wow nemusi fungovat... Proto jsem se rozhodl Crossover odinstalovat a jet na tvrdo primo jen pres Wine...Stahl jsem si Synaptic a podle navodu na strankach Crossoveru program odinstaloval. OVSEM..zapomel jsem pred tim wowko a battlenet odinstalovat z Crossoveru, takze momentalne je Crossover odinstalovany, ale na plose mam porad wowko a battlenet ikony...Proto se ptam, jestli je jeste nekde misto v PC, kde se nachazi battlenet a wow. Co sem pochopil, tak Crossover/Wine vytvori virtualni disk s jakoby windowsem vcetne slozek jako program files atd, kam se potom hry/programy instaluji.. Zajima me, jestli s odinstalaci Crossoveru byl odinstalovany i Wine a dalsi podpurne podprogramy, ktere se instaluji s Crossoverem a jestli se smaze i virtualni misto kde se instaluji..V pripade ze ne, jak to potom udelam. A taky pokud ted doinstaluju pouze cisty Wine, jestli uz rozezna, ze tam instalace Battlenet a wow jsou a pojme je za sve vlastni, nebo jsou ty dve ikonky na plose jen ikonky, ktery nemaj zadny vyznam a muzu je uklidit do kose. Dekuji
Název: Re:Odinstalace her/programu ve wine/crossover
Přispěvatel: Myrmica 17 Říjen 2016, 08:39:17
Poradím, ale asi něco jiného než chceš.
Pro hry si pořiď Windows a dej ho do dual boot. Ve Wine to nikdy není dokonalé. (Sám jsem zkoušel mnoho her včetně WoW a nikdy jsem nebyl spokojen.) Dokud vývojáři velkých výrobců her nebudou dělat hry pro i linux, bude lepší hrát hry na operačním systému, pro který jsou určeny (Mac, Windows...).
Nebo druhá rada, hraj hry, mající port pro linux.
Název: Re:Odinstalace her/programu ve wine/crossover
Přispěvatel: Deadly 17 Říjen 2016, 12:41:39
Chtěl jsem poradit s tou černou obrazovkou, ale sám jsem díky tomuto dotazu zjistil, že mi WoW už opět nefunguje. Tak alespoň k těm ikonám. Můžeš je klidně smazat. Jsou to jen spouštěče na ploše a nejsou nikde ve virtuálním disku.
U PlayOnLinux lze u nainstalovaných her měnit verzi Wine. Já mám u WoW verzi Wine 1.9.9,ale to mi teď jak jsem psal nefunguje. Zkusím to přeinstalovat. Mohlo by pomoct toto: https://www.playonlinux.com/en/app-14-World_Of_Warcraft.html (https://www.playonlinux.com/en/app-14-World_Of_Warcraft.html)
Jinak, úplně nesouhlasím s tím co napsal Myrmica, ale u toho WoWka to asi bude lepší pod Windows. Myslím si ale, že na Linux není her už málo a přes Wine (nebo PlayOnLinux) jede spousta her naprosto v pořádku a dokonce některé starší hry jdou zprovoznit líp než na Windows.