Fórum Ubuntu CZ/SK

Ubuntu pro osobní počítače => Hry a zábava => Téma založeno: majakmp3 23 Říjen 2017, 23:22:20

Název: Dex (GOG verze) - pomoc s Češtinou
Přispěvatel: majakmp3 23 Říjen 2017, 23:22:20
Dobrý den.
Jistě jste alespoň zaslechly o Českém kyberpunkovém 2D RPG z roku 2015, které nese název DEX (https://games.tiscali.cz/recenze/dex-recenze-ceskeho-kyberpunkoveho-rpg-251432).
Hra obsahuje České titulky a menu. Ozvučení  je však v Angličtině. Před časem vyšla na  oficiálních stránkách vývojáře (http://cz.dreadlocks.cz/hry/dex/) neoficiální Čeština (http://update.dreadlocks.cz/dex/Dex-CzechVoiceActing_Setup.exe)  od známých nadšenců z FénixProDabing (http://www.fenixprodabing.cz/projekt/dex). Pokud hru vlastníte na Steamu, lze stáhnout free DLC s Češtinou a pokud jste hru zakoupili na GOG, lze instalátor stáhnout přímo z webu vývojářů. V případě obchodu GOG to celé má jednu malou, ale pro nás podstatnou komplikaci.  Dabing se stahuje jako exe instalák pro MS Windows, který standardně v Linuxu nespustíme. Na stránkách FénixPro Dabingu je řečeno, že instalační balíček je dílem vývojářů hry, a tam se máme v případě problémů také obracet. Nelenil jsem a vývojářů jsem se dotázal, bohužel je tomu více než týden a zatím se nikdo neozval.
Neví někdo, jak češtinu do GOG verzi hry Dex pro Windows použít i do GOG verze hry Dex pro Linux? Pouhé překopírování souborů z instalátoru na obdobná místa jako ve Windows nepomáhá, má někdo nějaký geniální nápad?

Poku by někdo byl ochoten pomoct, mohu poslat link na uložto, kam v případě zájmu hru nahraji.

Předem moc děkuji.