Fórum Ubuntu CZ/SK

Ubuntu pro osobní počítače => Instalace, aktualizace a spouštění => Téma založeno: Poutník Vladimír 07 Leden 2018, 00:30:09

Název: Vypnuti KMS v Ubuntu
Přispěvatel: Poutník Vladimír 07 Leden 2018, 00:30:09
Ahoj, potřeboval bych v Ubuntu vypnout kernel-mode -settings (KMS), protože mi nefunguje správně nvidia karta. Návod jsem si přečetl, ale asi nepochopil, když napíšu do terminálu /etc/default/grub, odpoví mi "operace zamítnuta". Když do příkazové řádky Grubu napíšu "nomodeset" je to pro něj neznámý příkaz, když si v Grubu otevřu editaci a napíšu nomodeset za VGA=771 tak to ignoruje.
Název: Re:Vypnuti KMS v Ubuntu
Přispěvatel: TIBOR 07 Leden 2018, 00:37:55
Zobrazenie bez moznosti upravy
Kód: [Vybrat]
gedit /etc/default/grubs moznotou upravy
Kód: [Vybrat]
sudo gedit /etc/default/grub
/etc/default/grub je iba cesta k suboru, musis zadat aj v akom programe chces ten subor otvorit. V tomto pripade textovy editor gedit.
Název: Re:Vypnuti KMS v Ubuntu
Přispěvatel: Poutník Vladimír 07 Leden 2018, 19:00:57
Díky za návod, bohužel se mi to kouslo dříve než jsem stačil otevřít terminál, musel jsem to natvrdo vypnout a v nějakých osiřelých linkách jsou chyby, už to samo nenabootuje. Vyžaduje to nějaký manuální fsck a to už nedám. Mám Ubuntu vedle Lubuntu, můžu ten oddíl Ubuntu nějak smazat a opět natáhnout z disku, aniž bych se dotkl toho oddílu pod Lubuntu?
Název: Re:Vypnuti KMS v Ubuntu
Přispěvatel: Poutník Vladimír 11 Leden 2018, 08:06:13
VYŘEŠENO.
Musel jsem nejdřív v paralelním systému (Lubuntu) opravit osiřelé uzly v bootování Ubuntu (Live Cd nefungovalo, zacyklilo se to na heslu). Pak jsem nabootoval Ubuntu, musel otevřít terminál klávesovou zkratkou, abych odstranil nvidia driver (měl jsem tam nvidia 340 a z loncheru nešlo nic otevřít, hned se to kouslo) a restartovat. Pak jsem byl schopen teprve dle návodu editovat v geditu a vypnout KMP (do té doby mi systém psal, že adresář nebo soubor neexistuje). Pak jsem restaroval, zvolil nvidia 304 legacy, znovu restartoval, no a do teď to jede normálně jak má. Na to, že tomu vůbec nerozumím, tak za pomocí návodu a rady na fóru a spousty pokusů, které nikam nevedly, fenomenální úspěch :-D
Jinak se to týkalo 9 let starého stroje Compag Pressario CQ60 notebook.