Fórum Ubuntu CZ/SK

Ubuntu pro osobní počítače => Hry a zábava => Téma založeno: Kattienika 16 Březen 2018, 13:57:14

Název: Heroes of Might and Magic 3 - Nastevení Wine
Přispěvatel: Kattienika 16 Březen 2018, 13:57:14
Ahoj,

Dneska se mi podařilo hru nainstalovat (verze od CD projektu) přes Wine verze 1.6.2 (správce softwaru tam má jenom tuhle verzi). PlayOnLinux jsem nepoužila, protože hra vyžaduje CD v mechanice a s tím si PlayOnLinux nerozumělo.

Otázkou je, zda jde ve wine nastavit Emulaci virtuálního desktopu pouze pro tuto aplikaci, nikoliv pro všechny spouštěné přes wine.

Děkuji
Název: Re:Heroes of Might and Magic 3 - Nastevení Wine
Přispěvatel: zeleno 17 Březen 2018, 12:42:16
Áno, dá sa vytvoriť nový wineprefix s iným názvom než wine /napr. wine2, winenow a pod./ a potom do neho nainštalovať tú hru. Takto bude izolovaná od ostatných programov vo wine.
Treba vedieť, či máš 32, alebo 64bit system a a aký wineprefix chceš vytvoriť.
Pozri si https://www.google.sk/search?client=opera&q=how+to+create+wineprefix+wine&sourceid=opera&ie=UTF-8&oe=UTF-8&gfe_rd=cr&dcr=0&ei=6_usWp26DOeA8Qf4tKPgDw (https://www.google.sk/search?client=opera&q=how+to+create+wineprefix+wine&sourceid=opera&ie=UTF-8&oe=UTF-8&gfe_rd=cr&dcr=0&ei=6_usWp26DOeA8Qf4tKPgDw)
sú tam aj videá.
V Playonlinuxe možno treba len nastaviť cestu k CD-rom https://postimg.org/image/xvnf85fvf/ (https://postimg.org/image/xvnf85fvf/)
Název: Re:Heroes of Might and Magic 3 - Nastevení Wine
Přispěvatel: Deadly 18 Březen 2018, 22:16:35
Ahoj,
kvůli nastavení "Emulace virtuálního desktopu" není nutné vytvářet nový wineprefix. Stačí v "Nastavení Wine" přidat onu aplikaci (Heroes 3 zrovna nemám nainstalovány, ale npř. Heroes 5 mám takto: c:/Program Files/Ubisoft/Heroes of Might and Magic V/bin/H5_Game.exe) a jen této nastavit to, co chceme jinak než je ve "Standartní nastavení" což platí pro všechny ostatní aplikace. Takže, když budu potřebovat aby se Heroes spouštěli ve virtuálním desktopu, tak to u jeho .exe souboru nastavím (v mém případě H5_Game.exe). Dá se takto zadat různé nastavení pro různé aplikace, včetně nastavení různých knihoven (nativní, nebo vestavěné).
Název: Re:Heroes of Might and Magic 3 - Nastevení Wine
Přispěvatel: Kattienika 26 Březen 2018, 08:23:09
Ahoj,

Nastavit to čistě pro spouštěcí exe soubor jsem zkoušela. Ale wine se řídilo globálním nastavením, nastavení pro exe úplně ignorovalo.

Chápu správně, že vytvořím nový prefix. Ten pak najdu v home adresáři jako .wine. Tam budu mít jinou hru s vlastním konfiguračním souborem pro wine. A přes ten to poběží? A pokud aktualizuji wine v počítači, automaticky dojde i k aktualizaci všech těhle prefixů?
Název: Re:Heroes of Might and Magic 3 - Nastevení Wine
Přispěvatel: ntz_reloaded 26 Březen 2018, 15:58:08
nechapes to uplne presne ...

kdyz pustis wine (nebo cokoliv jineho) jako:

Kód: [Vybrat]
WINEPREFIX=$HOME/.wine-prase wine [/nejakej/soubor.exe]
tak to vytvori (pokud ta slozka ne-existuje) dalsi a uplne cistou slozku s tim wine tak, jak je to v tom prefixu ... dela se to kvuli tomu. ze ruzne aplikace proste mohou chtit mit ruznym zpusobem nastaveno to prostredi tech emulovanejch windows a to prostredi je prave tvoreno obsahet te slozky aka promenna WINEPREFiX ... tzn. napriklad kdyz pustis

Kód: [Vybrat]
WINEPREFIX=/nejaka/slozka/nekde winecfg
tak timhle zpusobem budes konfigurovat prave ten jeden konkretni prefix namisto vychoziho $HOME/.wine