Fórum Ubuntu CZ/SK

Ubuntu pro osobní počítače => Příkazový řádek a programování pro GNU/Linux => Téma založeno: Kony.cz 30 Prosinec 2018, 11:37:56

Název: phpBB a novy info banner
Přispěvatel: Kony.cz 30 Prosinec 2018, 11:37:56
Ahoj, potreboval bych jestli by se nekdo nasel, kdo by mi pomohl s info bannerem na moji phpbb soukromou stranku, kde by php zjistilo login prihlaseni a podle toho vyhledal v DB mysql a zobrazil info z druhe DB.

Piklad :
Prihlaseny Jakub na phpBB forum, byl by nahore banner, kde by php zjistilůo, ze je prihlaseny Jakub a sahl na druhou MYSQL kde by nasel uzivatele Jakub a zjistil zaznam v tabulce expirace a tento datum vypsal do tohoto noveho banneru
Název: Re:phpBB a novy info banner
Přispěvatel: Gmisiycs 18 Leden 2019, 18:32:00
Co vlastně potřebujete?

Pokud MySQL dotaz, pak neposloužím, objektové programování nesnášeje, nepřekonám odpor k úkolu, jít se ještě jednou v životě hrabat v jejich kódu.

Pokud potřebujete vzít obrázek a doplnit jej o nějaké prvky strojově, v neobjektovém PHP, pak bych o pár kódech věděl, neb jednu captcha tvorbu využívám na jisté doméně a na jiné zase doplňuji předpřipravené obrázky o čísla s rankigem.

Otázka zní, zda a co jste si schopen vytvořit sám, nebo zda potřebujete kompletní práci.
Ve druhém případě bych doporučil fórum PHPBB, kde se dají sehnat lidi na pluginy, či jak tomu říkají, prostě doplňkové kódy.

Pokud to pomůže, tak je snadné a zábavné pracovat třeba s JPG. Stačí mrknout na PHP.NET na funkce jako:
imagecreatefromjpeg()
ImageString()
imagejpeg()
ImageDestroy()

Návodů na SQL dotazy je spousta, za využití dotazů jako je LEFT JOIN lze tvořit multidotazy, tedy vybírat z více tabulek najednou, případně i za použití hodnot z jedné tabulky vybrat data z druhé tabulky a při jejich použití ze třetí tabulky atd. a to vše v rámci jediného dotazu.

Jak jsem psal, nevím přesně, co potřebujete a co si umíte udělat sám. Vím jen, že PHPBB už nechci ani vidět. Mohu se jen pokusit poradit Vám.