Fórum Ubuntu CZ/SK

Ubuntu pro osobní počítače => Obecná podpora => Téma založeno: Abby 11 Listopadu 2020, 14:45:47

Název: Mailspring
Přispěvatel: Abby 11 Listopadu 2020, 14:45:47
Používáte někdo e-mailového klienta Mailspring? Funguje vám všechno spolehlivě? Mě totiž ne, některé kontakty nejde přidat jako příjemce zprávy a některé zprávy, i když jsou v odeslané poště, tak příjemci nedorazí. Používám free verzi. Mailspring mi jinak vyhovuje, stejné klávesové zkratky jako Mail.app na Macu, skoro stejný vzhled, jednoduché na používání. Netušíte, v čem by mohl být problém?
Název: Re:Mailspring
Přispěvatel: Michal "Tylnesh" Kohútek 12 Listopadu 2020, 07:21:15
Pokial sa nemyslim (skusal som ho uz velmi davno), tak Mailspring funguje tak, ze tvoje maily najskor prezenie vlastnym serverom a v podstate ti to serviruje uz od seba. V tom pripade je mozne, ze problem s kontaktami nebude na strane klienta, ale serveru. Skusala si kontaktovat developerov?
Název: Re:Mailspring
Přispěvatel: Abby 12 Listopadu 2020, 13:49:44
Kontaktovala jsem je, neodpověděli. Asi nemají zájem o uživatele zdarma (a $8 USD měsíčně jim fakt nedám i když jinak nemám s placením za kvalitní služby/programy problém).

To jsem nevěděla, že to posílají přes své servery, to není zrovna důvěryhodné. Asi tedy zkusím nějaký další klient, otázka zní který... Thunderbird mi maže obrázky kontaktů, s Evolution jsem měla taky nějaké problémy. Pak jsem zkoušela klienta (nevím jak se jmenuje) z distribuce Elementary OS a ten pro změnu neuměl skoro nic a většina klientů ignoruje IMAP složky a vytvoří si vlastní a u některých to ani nejde ručně změnit na správné. Mám třeba odeslané ve složce "Sent Messages", koš je "Deleted Messages" a někteří klienti si prostě vytvoří vlastní složky podle nějaké své pokřivené logiky. Když to jde změnit zpátky aspoň ručně (což je tuším případ Evolution), tak budiž, i když je to otravné, ale jsou klienti, kteří tuhle změnu ani neumožní a pak mám třeba dvakrát odeslanou poštu, jednou správně jako Sent Messages a jednou špatně jako Sent Items...