Fórum Ubuntu CZ/SK

Ubuntu pro osobní počítače => Multimédia => Téma založeno: JoK 22 Února 2021, 11:20:30

Název: VYŘEŠENO - automatická prezentace
Přispěvatel: JoK 22 Února 2021, 11:20:30
Zdravím všechny. Může mi někdo, pls, poradit s automatickou prezentací? Jedná si mi o plánované spouštění videa/videí, která prezentují náš kulturní a okrašlovací spolek. Moje představa je PC s Ubuntu, kde běží nějaká aplikace spouštějící v nastavených intervalech zvolené video (nebo různá videa). To PC může být spuštěno nonstop, lepší však kdyby se na noc samo vypnulo a ráno o5 zapnulo... Díky za reakce.

 

Název: Re:automatická prezentace
Přispěvatel: Michal "Tylnesh" Kohútek 23 Února 2021, 08:54:04
No, ak by to PC bezalo nonstop, tak by sa to dalo spravit jednoducho cez cronjob. Ak by bola nutnost to vypinat na noc, tak by to slo skombinovat s automatickym spustenim cez BIOS/UEFI (niektore dosky to podporuju), pripadne odosielanim magickeho packetu z nieco co zere menej (napr. Raspberry Pi).

Kazdopadne, ak sa jedna len o pustanie videa/ prezentacie z lokalneho uloziska, tak nie je na skodu popremyslat o vyuziti Raspberry Pi. Pri rocnej spotrebe elektriny bezneho pc / raspberry sa to velmi rychlo zaplati samo.
Název: Re:automatická prezentace
Přispěvatel: JoK 24 Února 2021, 08:58:18
Děkuji za reakce a za rady. Ukázalo se, že obec má k dispozici nevyužitý počítač s Widlema, takže to uděláme pomocí Plánovače úloh... Na cron se stejně podívám :-) I na Raspberry :-)