Fórum Ubuntu CZ/SK

Ubuntu pro osobní počítače => Pracovní prostředí => Téma založeno: Alikon 08 Listopadu 2021, 07:02:44

Název: Nelze změnit nastavení plochy Plasma
Přispěvatel: Alikon 08 Listopadu 2021, 07:02:44
Dobrý den.
Neporadíte mi někdo, proč mi v KDE nelze změnit nastavení plochy. Ať změním tapetu, či z pohledu na složku na pracovní plochu, tak vždy po restartu se vrátí původní nastavení. Ostatní nastavení (třeba panelu) bez problému funguje... Plasma 5.23, ale už to nefunguje delší dobu...
Díky
Název: Re:Nelze změnit nastavení plochy Plasma
Přispěvatel: JirkaZ 08 Listopadu 2021, 10:22:59
Výchozí rozcestník pro hledání: https://duckduckgo.com/?q=kde+plasma+does+not+remember+desktop+settings&t=h_&ia=web

Taky existuje widget Plasma Config Saver (ev. Plasma Customization Saver) viz např. https://store.kde.org/p/1298955/ - tam si lze nastavení uložit a později obnovit. Tady https://gitlab.com/cscs/transfuse je něco podobného ve formě skriptu. Oba nástroje umožňují jejich reverse engineeringem zjistit, kde všude se ukládá konfigurace a podle toho vést ev. další postup.

Popsaný problém není vlastnost, ale závada - mně nastavení a jeho zapamatování v Kubuntu 18.04 a 20.04 funguje bez problémů. Takže je potřeba hledat, viz ten rozcestník.

Ještě jeden tip:
zkusil bych založit dalšího uživatele (bude mít kompletně svoje nastavení a prostředí) a zkoumal, zda se ten problém projevuje i u něj. Z toho by šlo vyvodit, zda závada je v systému (společné) nebo v konfiguračních prvcích (uživatelské).