Fórum Ubuntu CZ/SK

Ubuntu pro osobní počítače => Obecná podpora => Téma založeno: Talare Arvel 09 Listopadu 2021, 15:41:12

Název: Problém s vypínáním laptopu po upgradu
Přispěvatel: Talare Arvel 09 Listopadu 2021, 15:41:12
Zdravím,

po upgradu z release verze 16.04 na 21.10 začalo zlobit vypínání laptopu. Po vypnutí systému z GUI nebo i příkazové řádky se jakoby standardně systém vypíná a pak po nějaké době, těsně před vypnutím laptopu, je vidět jen černá obrazovka. Power button svítí cca minutu, potom začne blikat a asi po další půl minutě se teprve laptop vypne. Omlouvám se za ten popis, je to jako kdyby to psal Kocour z Červeného trpaslíka, ale nevím, jak to lépe formulovat.

Na Googlu jsem k tomu nic nenašel. Prošel jsem logy a kromě několika běžných warningů, které tam byly už předtím, jsem tam nic nenašel a nedaří se mi lokalizovat příčinu problému. Zkoušel jsem změnit i různá nastavení v biosu ohledně napájení, jestli třeba nedošlo k nějaké změně ovladačů nebo některého modulu v kernelu, také nic. Používal jsem v minulosti už několik různých distribucí desktopových i serverových na různých laptopech a stanicích a už jsem viděl různé anomálie třeba ve spojitosti s nastavením ACPI, ale tohle je pro mě novinka. Tak mě napadá, nemůže odcházet železo? Laptop už má za sebou několik let věrné služby - HP ProBook 450 G5.

Má prosím někdo podobné zkušenosti, než se pokusím provést downgrade?

Moc díky       
Název: Re:Problém s vypínáním laptopu po upgradu
Přispěvatel: juwa2 09 Listopadu 2021, 17:11:47
Bylo to povýšení nebo čistá instalace?
Jak se to chová v live?
Název: Re:Problém s vypínáním laptopu po upgradu
Přispěvatel: TIBOR 09 Listopadu 2021, 18:01:50
Pocas vypinania skus stlacit ESC, malo by ta to prepnut do textoveho vypisu priebehu vypinania kde by si mohol vidiet na com sa to zastavy.