Fórum Ubuntu CZ/SK

Ostatní => Otevřená diskuze kolem Linuxu a OSS => Téma založeno: James(CZ) 06 Srpna 2022, 23:46:02

Název: Jaká je nejlepší linuxová distribuce a proč to je zrovna Ubuntu ? :D
Přispěvatel: James(CZ) 06 Srpna 2022, 23:46:02
Linux používám od roku cca 2004, začínal jsem u Mandrivy a po konci distribuce jsem přešel na Ubuntu (rok 2009 cca), u které jsem pak zůstal dalších několik let. To jsem však začal pracovat, pořídil si notebook a už jsem neměl z pracovních důvodů čas na Linux a používal jsem Windows. Na Ubuntu jsem si čas od času vzpomněl, ale po čase jsem ho z různých důvodů zas přestal používat.

Až v těchto dnech kvůli budoucí práci vrátil na Ubuntu, ze zvyku. Nutit mě na Ubuntu nebudou (ale měl bych používat Linux), proto mě napadla otázka z titulku a zajímalo by mě tedy, zda je Ubuntu stále No.1 pro běžného domácího uživatele (s přesahem do software developmentu) nebo je jedničkou už někdo jiný :)

Já krom velkého problému s instalací (instalace GRUB se nikdy nedokončí v pořádku, je jej potřeba opravit po spadlé, ale skoro dokončené, instalaci fixnout přes LIVE Ubuntu a aplikaci boot-repair) nemám s Ubuntu 22.04 problém, jen jsem si pořídil další SSD disk, aby byl chod OS co nejlepší (mám dual boot). Ale třeba je ve světě něco už lepšího a k tomu je právě tohle vlákno :)

Díky za názory :)
Název: Re:Jaká je nejlepší linuxová distribuce a proč to je zrovna Ubuntu ? :D
Přispěvatel: TIBOR 07 Srpna 2022, 10:21:28
Vseobecne ziadna distribucia nieje cislo jedna. Su distribucie ktore vyhovuju tebe a pre teba su cislo jedna a distribucie ktore vyhovuju inym a tie su pre nich cislo jedna.
Ubuntu ma vyhodu v tom ze ma obrovsku uzivatelsku zakladnu ktora na nete vytvara navody na riesenie skoro kazdeho problemu v zrozumitelnej forme.