Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - hepi

Stran: [1]
1
Otevřená diskuze kolem Linuxu a OSS / Re: Ubuntu ve firmě
« kdy: 02 Října 2010, 12:48:44 »
Inzerát v openmagazinu stojí tisícovku, to je docela dobré místo pro inzerci http://www.openmagazin.cz/co-je-openmagazin/

Díky za tip! Už jsem zapoměl, že existuje něco jiného než root.cz :).

2
Otevřená diskuze kolem Linuxu a OSS / Re: Ubuntu ve firmě
« kdy: 02 Října 2010, 11:45:44 »
hase - díky za ocenění "vychytralá reklama". Ono v podstatě každá firma, nebo združení, když sem napíší, tak je to vlastně reklama, protože se o ní čtenáři fóra dozvědí :). Také jsem se ze zvědavosti podíval na vaše stránky http://www.palenka.org/. Dokonce i odpovědi na technické dotazy jsou reklama. Dostal jsem takto díky jednomu fóru o Javě nabídku na práci :). Například firma WinStrom je také ve spoustě fór, je jasné že je to reklama, dokonce to občas i někdo napíše, ale asi nechtějí provozovat repository pro Ubuntu jen do šuplíku. Přiznávám se, také nechci podporovat Ubuntu jen pro zaměstnance naší firmy, tak to je určitě jeden z důvodů proč jsem sem napsal. Takže se snažím o podporu v našich produktech a nakupuji tam, kde podporují linux (hudba jen přes Ubuntu One apod.). Moc se mi líbí ty nové stránky ubuntu.cz. Jak může firma podporovat sdružení Ubuntu? Našel jsem účet, ale jestli můžu poprosit, nejspíš někde existuje i oficiálnější postup pro firmy jak oficiálně podpořit například tyto stránky.

3
Otevřená diskuze kolem Linuxu a OSS / Re: Ubuntu ve firmě
« kdy: 02 Října 2010, 10:45:43 »
Odpověď pro Hase: Z druhé části tvé odpovědi by měl Bill Gates ohromnou radost. Nejprve ti odpovím k té poslední mé větě. Na jednom fóru mi kdosi jednou napsal, linuxová komunita, to jsou škudlilové, kteří si nikdy nic nekoupí. Nemá smysl strácet čas vývojem pro tuto komunitu, když budou něco chtít, tak ať si pořídí windows. Protože jsem této větě nevěřil, investoval jsem čas a peníze do toho, že jsme začli používat Ubuntu. Z tvé reakce mám však pocit, že Linux asi nepatří do firem, protože pokud by všichni reagovali takto, tak to nejspíš odradí i více firem.

K tvému výpadu na naše produkty. Pokud jde o technologii, tak ta například ve spolupráci s lékaři už například v Kanadě úspěšně pomohla hodně dětem, které díky ní překonaly problémy se soustředěností ADD (porucha pozornosti) a ADHD (porucha pozornosti s hyperaktivitou). Také mnoho úspěšných lidí zvládá svůj pracovní stres mnohem lépe díky této technologii. Urážíš něco, co jako jediné na světě ti přímo poskytne nevyvratitelný důkaz o funkčnosti, protože výsledek stimulace si můžeš po skončení prohlédnout, včetně grafů a vysvětlení pomocí expertního systému, který je vyvíjen ve spolupráci s mým školitelem v rámci disertační práce na katedře biokybernetiky na ČVUT Fel. Já tvou hudbu neznám a tak si o ní také nedovolím hovořit a věřím, že i přes ten výpad jsi rozumný a uvážlivý člověk.

Ještě na závěr. Úplně náhodou jsem našel zde firmu http://www.vtservis.cz, která nejspíš je schopna poskytnout i komerční podporu pro počítače s Ubuntu. Zde http://www.ubuntu.cz/podpora/placena mi odkazy přesně na takovéto firmy chybí.

4
Otevřená diskuze kolem Linuxu a OSS / Ubuntu ve firmě
« kdy: 02 Října 2010, 01:41:59 »
Používáte ve firmě Ubuntu? Zajímali by mě vaše zkušenosti. Kdyby se náhodou někdo ptal, tak pro začátek přidám své.

Jsou to 3 roky co jsme přešli (všechny 4 počítače ;)) ve firmě na Ubuntu. Kromě HW tvoříme i software v Javě a v C (firmware). Nejhorší pro nás bylo používání účetnictví ve wine a tak jsme byli vděční za Winstrom. Díky fórům jako je toto se nám podařilo vše úspěšně a rychle vyřešit, ačkoliv nám chyběla placená podpora. Možnost, aby kolegyně co má na starosti eshop, mohla za rozumný peníz někam česky zavolat a na dálku si to nechat opravit.

Pokud jde o vývoj. Dodělal jsem dnes skripty pro deb balíčky pro náš nejnovější produkt (online biofeeback - http://www.relaxuj.com/biofeedback/24-online-biofeedback.html). Vytvoření vlastní deb repository zabralo asi 3 hodiny a tak už jen mít prvního zákazníka co používá Ubuntu  :). Vývoj v Ubuntu a následně 100% zákazníků s windows mi naznačuje, že mi klíčové slovo "Linux" nebo "Ubuntu" možná někde chybí. V tomto bych velice uvítal, kdyby pro firmy zde existovalo nějaké vlákno, kde by mohli diskutovat, jak se správně pohybovat v linuxové sféře.

5
Hledam podobny postup jako to delam pro windows. Mam hotovy program, ktery distribuuji pomoci instalacniho souboru na Windows. Z javy delam exe, potom balik dam do setup.exe a je to.

Pro linux jsem nasel jsem navod na vytvoreni .deb baliku - http://wiki.ubuntu.cz/Vytvo%C5%99en%C3%AD%20.deb%20bal%C3%ADku

Co je nejlepsi pro spousteni aplikace v jave? Tak, aby se to dalo potom vlozit do menu a dalo se to spoustet jednim prikazem s terminalu. Tzn. jak v linuxu vlozit java -xx yyyy pod jeden prikaz?

Dale zatim zdrojovy kod nedavam otevreny a tak nevim jak je to s licencemi a do jakych repository bych mohl pripadne soft vlozit?

Diky za kazdou radu

ps. Uz par mesicu ladim software v Ubuntu a distribuuji ho pro windows  :-\

6
Mám podobný problém, jak synaptic, tak aktualizace vytuhne, když se má objevit zadání hesla. Přes sudo to funguje, ale když dám strace, tak tam pořad dokola zkouší něco číst. Nebyla tam žádná cesta, jenom hromada čísel. Jsem teď na jiném počítači, tak log nepošlu, ale mám pocit, že to rozhodně souvisí s dialogem na heslo a nejspíš někde něco chybí, nebo nejsou práva.

Stran: [1]

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.