Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - 248

Stran: [1]
1
Instalace, aktualizace a spouštění / Re: Instalace Ubuntu z Wndows
« kdy: 09 Července 2008, 17:32:22 »
Parádička, na ten Slax se kóknu, zní to dobře. Díkys!

2
Instalace, aktualizace a spouštění / Re: Instalace Ubuntu z Wndows
« kdy: 09 Července 2008, 16:31:48 »
Jak prosté, díky moc. fixmbr zabralo. Další zkušenost!

Asi jsem to nevysvětlil dostatečně. Po zformátování Ubuntu oddílu nenaběhly ani WIN. Live CD běželo, ale nedokázalo otevřít {mount} disk s Windousy.

OK. Teď bych se rád optal, zdali má smysl na tak starou šunku zkoušet natáhnout Ubuntu. Situace je taková, že ještě nežli se definitivně rozhodnu, zdali přesedlám z WIN na Linux, rád bych ho nainstaloval na tu starou plečku, jen abych to mohl otestovat. Základní konfigurace vypadá takhle: Celeron 350 MHz; 320 Mb RAM; Grafika Intel 740. Je to pravěk. Ještě chci říct, že ta předchozí Ubuntu instalace běžela jen v režimu 800x600 a na vyšší rozlišení to neumožnilo přepnout, ačkoli XP jedou v 1280x1024. Dá se to nějak ošéfovat?

Taky bych rád věděl {a to hlavně!}, jak funguje emulování Wine. Mám noutbuka AMD Turion 64 X2 Mobile Tech. TL-56; 2G RAM; nVidii 7600 256 Mb. Konkrétně bych rád věděl, jak si myslíš {-te}, jak že rychle by tam mohly běhat programy od ADOBE. Tedy hlavně Lightroom, Photoshop, Illustrator a AfterEffects. Předpokládám, že vzhledem k Windows je běh takových programů v emulovaném prostředí pod Linuxem pomalejší. Je tomu skutečně tak? Když takový kolos jako je AfterEffects {video} běží v emulátoru, není to nestabilní?

Díky!

3
Instalace, aktualizace a spouštění / Instalace Ubuntu z Wndows
« kdy: 09 Července 2008, 04:14:45 »
Zdarec!

Jelikož jsem linuxový nýmand, chtěl jsem si vyzkoušet, jak funguje Ubuntu instalované společně s Windows. Instalace proběhla bez problémů, avšak komp, na kterém jsem to zkoušel je natolik stařičký, že tahle virtuální linuxová instalace chodila tak pomalu, že jsem se rozhodl vyzkoušet Ubuntu v jeho čisté formě a poslat Windows tam, kam patří.

Jenomže před tím jsem z Windows zformátoval HDD s instalovaným Linuxem {chtěl jsem si tak připravit místo}. Po restartu mu už WIN nedokázaly naběhnout. Do toho se zjistilo, že na Windowsácké Ploše je složka, kterou je třeba ped formátováním zkopírovat. Chtěl jsem se tedy do systémové složky Windows dostat tím, že jsem najel Ubuntu z Live CD. To mi ovšem hlásí, že disk nelze otevřít. Mám prý použít jakous metodu force v příkazovém řádku.

Potřeboval bych poradit, jak mám z těch zatracených WIN dostat tu složku z plochy, když mne tam neche pustit ani Live-CD Ubuntu ani Win, které neběží.

Stran: [1]

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.