Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - timmynovak

Stran: [1] 2 3 ... 12
1
Multimédia / Re:Nenáročný DLNA server
« kdy: 06 Ledna 2014, 12:36:04 »
Děkuji, kouknu

2
Multimédia / Nenáročný DLNA server
« kdy: 06 Ledna 2014, 11:14:58 »
Ahoj, hledám, ale nenacházím. Neporadíte mi někdo DLNA server, který by byl co nejméně náročný na výkon a byl dostupný pro příkazový řádek (poběží to na málo výkonném atom-serveru ubuntu). Nemám zase speciální požadavky na formáty, ty jsem schopen si předpřipravit a nepodporované formáty předem převést. Děkuji.

3
Internet a sítě / Re:Problém s připojením k internetu
« kdy: 24 Října 2013, 10:12:54 »
ahoj, nemáš náhodou UPC internet?

4
Internet a sítě / Re:Současné využití 3g modemu
« kdy: 05 Dubna 2013, 17:40:16 »
asi to také přepíná. IMHO by musel mít modem dva oddělené moduly. je to jako an tlf, když probíhá hovor, datové přenosy se přeruší. Ale fakt nevím.

5
Internet a sítě / Re:Současné využití 3g modemu
« kdy: 05 Dubna 2013, 17:04:22 »
no to snad ani současně nejde:) nevím, ale datové přenosy probíhají ve chvíli, kdy nefungují hovory (a tedy ani sms zprávy). aplikace, tkeré to umí, např. andoridí telefony, tak v podstatě neustále přepínají. ale jistý si tím nejsem, tak to ber s rezervou.

6
neviděl bych v tom dnes už problém, mám na všech počítačích, co používáms  ubuntu (desk i ntb - cca 20 ks) disky od WD, některé běží i více než 4 roky. Jsout am různé varianty a nikdy jsem neměl problém.

7
šel byh do WD, nedoporučuji Seagate. Obojí subjektivně podpořené cca 15 lety zkušeností.

8
Multimédia / AVCONV MP4 do FLV - zkracuje délku videa
« kdy: 25 Března 2013, 19:36:39 »
Ahoj,
  mám rtsp MP4 stream z kamery, který chci konvertovat do flv. Používám toto:

Kód: [Vybrat]
avconv -i "rtsp://IP:port/img/media.sav" -an -f flv - vcodec flv /a.flv'`
Na straně kamery jsem zkusil všechna možná nastavení kvality až po cca 2 mbps stream. Na straně avconv již vše, co mne napadlo. A kde je problém - přestože při převodu nejsou dropnuty žádné frame, tak třeba záznam 10 minut se scvrkne do cca 20 vteřin. Počet frame ale sedí, při 25 frame an sekundu by to odpovídalo 10 minutám,. Ale už nevím kudy kam:( Poradíte mi někdo? Díky.


9
Internet a sítě / Re:Jaký si koupit router?
« kdy: 21 Března 2013, 11:01:33 »
proto ten mikrotik je dobré řešení, ne že by bylo bez chyb, ale nastavit lze snad vše, upravit taky. a rozdíl v ceně není nijak drastický.

10
Internet a sítě / Re:Jaký si koupit router?
« kdy: 20 Března 2013, 14:02:37 »
ja mam pomerne pekne zkusenosti s routerama od microticu
připojuji se, router boardy jsou mnohdy nejlepším řešením.

11
Ahoj, mám následující problém. využívám nc pro vytvoření naslouchače na straně serveru s tím, že klienti pomocí nc posílají krátké zprávy. jenže se mi občas stane, že jeden klient se trefí do doby, kdy druhý klient se serverem komunikuje a nc okamžitě skončí. je nějaká cesta, jak pozdržet provádění nc do doby, než se linka uvolní? Takový přepínač jsem nenašel, napadá mne jít na to skriptem s detekcí návratového kódu.
Chybová hláška je:

Kód: [Vybrat]
nc: connect to 10.10.10.1 port 3333 (tcp) failed: Connection reset by peerpřípadně
Kód: [Vybrat]
nc: connect to 10.10.10.1 port 3333 (tcp) failed: Connection refused
Díky,

12
Multimédia / Re:Jak omezit dobu nahrávání s VCL?
« kdy: 08 Února 2013, 10:29:28 »
ahoj, jo jo, vlc:) o zabití jsem už také přemýšlel. za odkaz díky, kouknu.

13
Multimédia / Jak omezit dobu nahrávání s VCL?
« kdy: 07 Února 2013, 15:23:12 »
Ahoj, nemáte někdo radu, jak omezit časem dobu nahrávání s VCL, resp. cvcl? Děkuji.

14
Ahoj, najednou se mi na srv s ubnt 12.04 64 stalo, že se síťovka sama od sebe (což nebude pravda, sama od sebe, ale něco to způsobilo) přepla do promiuskitního režimu, dvakrát za sebou a jen na chviličku. Máte někdo nějaký nápad proč? Žádné prg schopné toto ovlivnit mi tam vědomě neběží  Díky.
Kód: [Vybrat]
[3040810.357470] device eth0 entered promiscuous mode
[3040810.964366] device eth0 left promiscuous mode
[3040837.313575] device eth0 entered promiscuous mode
[3040837.399175] device eth0 left promiscuous mode

15
Ubuntu Server / Re:AVerTV Hybrid Volar HX - problem s instalaci
« kdy: 03 Února 2013, 18:14:16 »
sudo -i
a následně sh ten skript nepomůže? Těch chybek je tam víc,a le azčal bych tímto.

spouští jako root, takže mu sudo -i nepomůže.
sorry, přehlédl jsem.

16
Multimédia / Jak uložit RTSP stream z network kamery (AirCam)
« kdy: 03 Února 2013, 17:29:13 »
Ahoj, mám network kameru AirCam od UBNT, která streamuje ve svém nějakém proprietárním formátu kompatabilním částečně s RTSP. Ve VLS tento stream přehraji. už jsem prošel mraky návodů, diskusí apod., ale nemám zatím řešení následujícího problému. Potřeboval bych vzít tento stream a uložit jej na disk. 1:1, nic s ním nedělat, nevyhlazovat, neoptimalizovat vzhled, nepřidávat efekty, prostě nic. Jen uložit pro další zpracování. zatím jediné funkční je použití vlc z příkazové řádky, ale to mi servere vyžera na cca 50 procent, a to je tam jen jedna kamera. Různé využití ffmeg apod. vedli ke zjištění, že není RTSP kompatabilní. Zkusil jsem i curl, ale tam snad aní není rtsp opravdu podporováno. Máte někdo nějaký nápad, jak na to? Díky.

17
Jinak počítej s tím, že zápis do databáze může být pomalejší než zápis do souboru.
no to vím, proto jsem postupně šel od nejnáročnějšího k méně náročnému:)

18
cca 1000 bajtů za minutu, ale jsou tam náhodné sekvence, čili klidně i dalších 100 bajtů ve chvíli, kdy se zapisuje. Také jsem nečekla, že to bude problém, ale byl. Rychlost je 9600, 8 bitů, bezparitní, 1 stopbit. S tím si zkusím pohrát, to je velmi dobrá myšlenka. říkal jsem si, že čím rychleji budu přenášet, tím rychleji se buffer zaplní:) Asi zcela chybná úvaha.

Řízení toků není žádné.

K chybě dochází jednoznačně ve chvíli, kdy program na pc nestihne příjmout data, viz když dám čistý cat sériového portu, je to zcela OK a k žádné chybě nedojde. Do databáze se vždy zapisuje celý řádek, takže tam počt nijak nezměním.

Ad terminál - no právě, tam k žádnému problému nedojde.

Ad otevřený soubor - mne ani tak nevadí, že se to nepromítne hned, hlavně aby se něco neztratilo a holt by se to do db zapsalo až ve chvíli, kdy dojde k přepsání bufferu. A byl to jak píši jen pokus, kdy už jsem nevěděl kudy kam a opakovaný open s close to zpomalovalo nadpříliš. A hlavně 2. - soubor byl celkově jako přístup jen další pokus, klidně bych se rád bez něj obešel.

Zatím závěr pro mne: zkusím vyšší rychlost komunikace s využitím dvou programů, jeden přijímající data a druhý zapisující do dtb. To, že nyní nevím jak to udělat je jen technický problém:)

19
ad zavírání - ten soubor je otevřen pořád, protože to běží 24x7, měl jsem v c ale i variantu s otevřením a zavřením. Ale to bylo ještě horší, protože data ze sériového portu proudídocela rychle a úž to fakt nestíhalo. A tam si myslím, že je principiální problém.
ad práva - toto mi v tento moment naprosto nevadí, v reálu to běží v konektextu uživatele, toto byly testy
ad prohlížení souboru - k tomu v reálu nikdy nedojde, protože cílem je co nejrychleji všechna příchozí data odhrnout do mysql. Pokus přes soubor byl jen jedním z mnoha. Ideálně by se mi líbilo v c prg, který bude neustále číst a jakýkoli přijatý řádek pošle do databáze. Jenže to jsme tam, kde jsme byli - tj. zápis je tak pomalý, že se prostě některá data ztratí. A zatím jediné funkční řešení je to, co jsem popsal s využitím tailu. Asi si zkusím víc pohrát s variantou dvou samostatných prg, jeden s fakt velkým bufferem a druhý postupně přebírající a volající zápis do db.

20
nevím, prográmek je přiložen, možná je špatně. v každém případě to beru jako řešení z nouze cnost a pořád bych to rád udělal stoprocentně dobře. udivuje mne, že toto skoro nikdo neřešil, rpotože to zase IMHO tak nezvyklá věc není.

21
Hardware / Re:Bezdrátová myš nereaguje
« kdy: 20 Listopadu 2012, 16:01:44 »
nemáš tam nějaké jiné bezdrátové zařízení? němůže to něco rušit? zkusil jsi jiný USB port pro přijímač?

22
no ono by to právě asi nefungovalo, viz příklad v c, kdy již nestíhal zápis do souboru. Chápu, že v druhém vlákně mohu mít klidně větší buffer, ale asi i ten by se jednou zaplnil;-) V každém případě neříkám, že mé řešení je ideální, je to takový prasopes:)

23
Hardware / Re:Bezdrátová myš nereaguje
« kdy: 20 Listopadu 2012, 14:32:51 »
možná nesmysl, já bezdráty moc nemám v lásce, ale jednou jsem se setkal se seituací, která byla podobná a mohly za to špatné baterky.

24
tak jsem trochu pokorčil a stabilní řešení jsem našel v tom, že do souboru mám přesměrovaný cat sériového portu a cílový soubor sleduji přes tail, který má přesměrovaný výstup do skriptu čtoucího řádek po řádku a zapisujícího do mysql. Zatím žádný výpadek.

25
Ano řešili jsme to a řešíme to, i právě na přístupových bodech.
Internetovej pinďour od (T|O2|V) píchnutý do správně nastaveného MikroTiku.
Z toho pak tunel na jakékoliv vrstvě (IP over tunnel, VLAN, PPoE).
Vyvaroval bych se z vlastní zkušenosti řešení přímo na serveru.
no a kam máš ten tunel? na nějaký jiný server vně této sítě?

Stran: [1] 2 3 ... 12

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.