Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - ppromi

Stran: [1] 2 3 ... 8
1
Hardware / Re:Zahřívání Nvidia grafiky
« kdy: 08 Srpen 2014, 21:19:24 »
Opravit se to dá 2 způsoby. Vyměnit akcelerované prostředí za nějaké light bez efektů a nebo ručně nastavit grafice nejnižší takty.

Tento problém je jinak snad neřešitelný. Bohužel, grafická karta zbytečně brzo přepíná na vyšší takty a tak prostě topí. Jednou z možností, jak jí trošku ulevit je vypnout animace prostředí. Upozorňuji, že Unity domrvené Compizem bude pro tu grafiky vždycky zabiják. Ty vysoké teploty moc neprospívají ani jádru, ani desce a už vůbec ne bezolovnatému cínu.

Já osobně jsem problém po různém experimentování částečně vyřešil přechodem na Gnome Shell se zakázanými efekty. Mohl by jsi zkusit stáhnout compiz manager a zakázat efekty prostředí, ale i tak... doufám, že Unity v Qt5 a Miru bude celkově šetrnější k těmhle kouskům v upocených noteboocích.

2
Multimédia / Re:MusicJet
« kdy: 19 Červen 2012, 06:38:13 »
Tak jsem před chvílí dal MusicJetu vědět i o mým zájmu, tak doufám, že se přidá ještě víc lidí a oni něco udělají  :)

3
Jo, díky... nebylo by dobré tu mapu zveřejnit tak, aby byla někde i na stránkách ubuntu.cz? Myslím, že je to dobrý nápad  :)

4
Myslím že to, že se linux na desktop nehodí je již minulostí, dneska je linux na desktopu bezproblémů. Až ho bude používat více uživatelů, budou i ovladače na kdejaké no-name zařízení a bude to zcela plnohodnotné, bezproblémové desktopové prostředí  ::) .

5
Zdravím, najdu mezi Vámi někde nějakého linuxáka, který bydlí ve Zlínském, Olomouckém kraji? Třeba řekněmě kroměřížsko, přerovsko, olomoucko..., rád bych si občas zašel popovídat s někým, kdo nezná jen Windows. Mezi těma oknařama mi není moc dobře, nedá se s něma pořešit nové verze vydání, problémy atd...  ;D

6
Proč nesnáším linux? Protože se cpe snad všude - navigace, televize, sítě, DNS servery...
Proč miluju linux? Protože si v něm můžu krásně upravovat nastavení systému a je plně kompatibilní s terminálem - což windows moc není (a já terminál miluju)
Proč používám linux? Protože mi vyhovuje, je bezpečný a je to doufám budoucnost i desktopů
Opensource? Fajn, systém ano, ale chtělo by to i várku kvalitních(né že by nebyly i s opensource, ale přeci jen...), placených uzavřených aplikací a her (které dokaží využív vlastnosti opengl)

Windows? Pomalu se s ním loučím, je sice dobrej, ovšem linux ho stejně minimálně na serverech jedou předrtí...no a proč se neučit linux už teď, až na něj přejde velká část uživatelů (v což doufám, že do 10let bude - vždyť je to nejpoužívanější mobilní OS), tak budu alespoň moci pomoci nováčkům  ;D

Ubuntu - díky že jsi tu!

7
Otevřená diskuze kolem Linuxu a OSS / Re:přežijeme to s unity?
« kdy: 18 Duben 2012, 16:10:45 »
Unity jsem taky zavrhoval, ale už jsem si na něj zvykl a nedám nepostit. Nainstaloval jsem si už Ubu 12.04 a tak jsem se s Unity zžil, že už po jiném GUI netoužím! Nevím co proti tomu kdo má, ale když se s tím naučí, je to parádní a funkční věc :)

8
Zdravím všechny... Komunita linuxmintu se rozhodla zahájit práci na českém komunitním webu linuxmintu. Pokud zde chodí nějací linuxminťáci, kteří vědí, že nejsou jen obyčejnými uživateli, kteří o linuxu neví vůbec nic, tak nechť se zůčastní začátků českého linuxmintu na forum linuxmint.com, kde se dozví více informací http://forums.linuxmint.com/viewtopic.php?f=154&t=99152.

...Pokud je tu nějaký administrátor a mohl by tento příspěvek nějakým způsobem zviditelnit, určitě by to bodlo  :)

9
Archiv / Re:Beta 2
« kdy: 06 Duben 2012, 12:21:10 »
To by mě zajímalo, když nainstaluji gnome-panel, zda nepřijdu o nějaké ubuntí funkce a jestli se dá odstranit unity tak, aby se po něm odstranili i ty závislosti, které nejsou jinde potřeba...?  :)

10
Pokud o tom náhodou ještě někdo neví, tak po testování nového Ubuntu (12.04) jsem narazil na jednu příjemnost - teplota grafiky dosahuje lepších hodnot než u Windows, nebo starého ubuntu. Dnes se mi povedlo narazit na jednu věcičku, kterou myslím Ubuntu team domyslel - http://goo.gl/HJnId. Díky tomu mám v openboxu teploty, o jakým se mi nikdy snad ani nesnilo  ;D (idle - 35C, Windows Idle - 39C, staré ubuntu Idle - 38C). A pokud opravdu takhle poklesne spotřeba GPU (jako jsou uvedené testy v odkaze), tak si prodloužím výdrž o hezkých pár minut  :)

11
Pracovní prostředí / Re:Unity - změna vzhledu
« kdy: 19 Únor 2012, 17:54:42 »
To je sice hezký, ale když nainstaluji třeba gnome tools, nebo jak se to jmenuje, tak díky závislostem si to natáhne komplnetně gnome3

12
Pracovní prostředí / Unity - změna vzhledu
« kdy: 19 Únor 2012, 11:45:26 »
Zdravím celou komunity Ubuntu, chtěl bych se zeptat, zda existuje aplikace na změnu vzhledu, která není závislá na gnome3 atd.., popřípadně jak dostat vzhled do Unity ručně (to bych uvítal spíš). A taky se chci zeptat, jestli už někdy padl pro vývojáře ubuntu návrh, aby nějakou utilitku integrovali do systému oni - tohle bych opravdu uvítal! Díky všem .)

13
Windows taky akceleruje Aero přes GPU, mám zaplé veškeré efekty a grafika jede na nejnižších taktech...

14
Tohle nebude chyba, tohle bude vlastnost, věřte, že ani za rok to nebude v pohodě... A to by stačilo, kdyby povel pro vyšší takt byl až od většího procenta zatížení na ten menší takt, ach jo ...

// jasně, problém je už očividně několik let zpátky - nvidia is *censored*, žádný že pod linuxem jede v pohodě! http://jdem.cz/tz9p7 Abych si koupil novej book s Inteláckou grafikou, takhle to nehorázně žere baterku  :-X

///Nechci to tady spamovat, ale tohle už jasně mluví za jedno - nemá cenu hledat řešení http://jdem.cz/tz9q4

15
jasně, mě to taky ve starým gnome nedělalo, nedělá mi to ani v nejnovějším Lubuntu atd..., mají blbě optimalizovaný powermizer, Nvidiu už si nikdy nekoupím! Nevím jestli je někde konflikt, ale jedině kdy by to jede na minimální takt je moment, kdy chvilku nic nedělám  :-X

//ten ovladač má tu chybu opravovat?

16
Zdarec, jestli to vyřešíš, tak určitě napiš, vítám tě v klubu nvidiáků  ;D , já tenhle problém řeším už tak rok, jakmile něco dělám, nvidia se taktuje, jediná volba je možná tak openbox, lxde atd...
Jinak se to dá vyřešit tím, že přes xorg přikážeš, aby grafika jela na nejnižší takty, ovšem tohle není řešení, grafika pak neutáhne akceleraci videí, her atd....  :(

17
Hardware / Re:Vysoká teplota ubuntu a linux celkově
« kdy: 18 Prosinec 2011, 10:47:42 »
Čau, tak jsem se teda vrhl zkoumat a pro všechny, kteří trpí problémem a chtějí zůstat u Ubuntu, tak nechť přepnout na Unity 2D, sice se připraví o pár drobných efektů, ale s teplotou je to o dost lepší ... (Já pro jistotu odinstaloval i compiz)  :)

18
Dokud nenastavím chown pro Minecraft, tak se nespustí a píše chyby typu "soubor.log, soubor.properties ... permission dennied" i přes chmod 777

19
Čau, řeším docela velký problém. Potřebuji rozjet MC server a zároveň v jeho adresáři potřebuji přidělit přístup s r+w právy pro FTP users, popř FTP group.
Jenže nějak nemůžu přijít na to, jak to udělat i pro FTP i pro MC server, přes chown nastavím buď FTP, jenže ejhle, nelze spustit MC server díky tomu, že nemůže přepisovat logy atd a když to udělám naopak, tak zase nejde FTP pro mazání a přepisování souborů.

Nemáte někdo zkušenost s touhle věcí, popřípadně přímo s hostingem MC?

20
Hardware / Re:Vysoká teplota ubuntu a linux celkově
« kdy: 15 Listopad 2011, 06:14:20 »
No, zkoušel jsem víc verzí, ale je to holt začarovaný kruh ..., tohle mě už přestalo bavit, optimalizace je fuč  ::)

21
Hardware / Re:Vysoká teplota ubuntu a linux celkově
« kdy: 14 Listopad 2011, 22:39:16 »
sabraq  ;D ty mě štveš  :D Zajímalo by mě, jak by sis z toho dělal srandu, kdyby o tobě kapali plasty na koberec  ;D ... Usmál by ses a koupil lino, co?  :D

22
Hardware / Re:Vysoká teplota ubuntu a linux celkově
« kdy: 14 Listopad 2011, 16:49:10 »
No to bys nevěřil, ale mou gt240m dokážou Linux hry pořádně prokouřit ...

23
Hardware / Re:Vysoká teplota ubuntu a linux celkově
« kdy: 14 Listopad 2011, 06:38:02 »
No nevím, ten Mint 12 dokáže s tím gnome 3 též prohřát grafiku, už začínám být zoufalý  ;D

24
Hardware / Re:Vysoká teplota ubuntu a linux celkově
« kdy: 13 Listopad 2011, 13:38:50 »
Kód: [Vybrat]
dell xps 15 (nothing configured) = 2h
+ ironhide = 4:30h
+ i915.i915_enable_rc6=1 = 6:45 h
ehm sorry while typing it shows me 7:58h

omg!!!! no WTF!! 8:51h !!
what is wrong here? xD i think typing does not have an effect on my quadcore i7 cpu xD nice.

thanks & i hope kernel 3.2 will be great!

(win7 = 5:30h)
Like Reply

Očividně to funguje ... :) Možná by nebylo špatné, kdyby někdo napsal na vývoj ubuntu, aby tuto fičurku nějak integrovali již do instalace ... :)

25
Hardware / Re:Vysoká teplota ubuntu a linux celkově
« kdy: 12 Listopad 2011, 17:29:37 »
Ne, vyšší teploty mám i v Mintu, debianu ... (v těch nových vezích)

Stran: [1] 2 3 ... 8