Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.

Novinky: Děkujeme všem návštěvníkům fóra, kteří ochotně radí ostatním. Vaše práce je velmi potřebná a vážíme si jí.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - GlidingFLY

Stran: [1] 2 3 ... 34
1
Internet a sítě / Re:Firemní VPN
« kdy: 17 Leden 2017, 14:14:22 »
Virtualizace může být pro tebe řešením. Hostitel pojede direct, host pojede vlastním VPN clientem.
VirtualBox anebo VMware Workstation. Mrknout, nastudovat, vyzkoušet.

2
Co se týče architektury u macbooků verze A1181, to závisí na identifikaci modelů.
Pokud má model number A1181 a model identifier MacBook1,1 tak se jedná o 32-bit architekturu.
Pokud má model number A1181 a model identifier MacBook2,1 tak to je již první 64-Bit architektura.
Obě verze mají Intel Core 2 Duo (Yonah / Merom).

Je nejdříve potřeba toto zjistit a pak instalovat vhodný OS. Co se týče Wi-Fi, tak u některých, to si ale už fakt nepamatuji, byly použity čipy Broadcomm a tam, pokud instalujeme AnyUbu, je potřeba doinstalovat podporu pro tyto čipy.

3
Ventero má pravdu, přidal bych pouze doporučení vyzkoušet Elementary Freya, který je založen na Ubu 14.04 páč kluci vývojářský tohoto OS to ladí pro Apple HW. Je potřeba si u něj ale zvyknout na poněkud odlišnější prácí s desktopem. A nenechat se odradit  ;)

4
Archiv / Re:Ubuntu 15.10 Wily Werewolf
« kdy: 13 Srpen 2015, 08:44:28 »
Marný by nebyl svět brouků. Tam je hodně inspirace a je to zrovna taková divočina jako svět savců. Mně by se brouci na stole líbili :-) Je to mini, mikro i nano zrovna tak jako ta elektronika, pro kterou se tento systém vyvíjí.

5
Archiv / Re:Ubuntu 15.10 Wily Werewolf
« kdy: 12 Srpen 2015, 09:38:32 »
Tak mne napadlo když to čtu, už máme jméno distra WW. Jak asi bude pokračovat pojmenování až co nevidět písmenka abcdy dojdou?

6
Nesouhlasím s tebou. Školení na linux, který je většinou pod licencí GPL, za úplatu je v souladu s touto licencí. A v tom vidím tu svobodu, chci-li linux prodat a najdu kupce tak ho mohu prodat. Chci-li ho zadarmo, mohu si ho stáhnout.
Tady jde spíše o to jestli chceme bránit "zadarmo" nebo "svobodný". Ono totiž to "zadarmo" může být dražší nežli ho od někoho koupit i s podporou nebo si koupit podporu pro linux. (Čas jsou peníze...)
Pokud někdo chce poskytovat podporu pro linux, byť placenou, tak jásejme, je to další cesta jak linux rozšířit.

Ale jo, s tímto výkladem souhlasím. Takovým typickým příkladem tohoto výkladu jsou například prodávané routery nebo třeba televize, apod. Tam všude linux je a kupujeme to.
Ale pořád se nemohu zbavit dojmu, jakoby jeden šel po chodníku, nalezl peníze, zvedl je a podal kolem jdoucímu se slovy na rtech "našel jsem nějaké prašule, na, vemte si je". Vy to vážně chcete udělat?

7
Hmm, spíše se přikláním obecně k názoru donny-ho. Linux je opensource a vše co jeden potřebuje pro práci s ním je poskytváno bez nároku na jakékoli finance. Tudíž si myslím, že i kurzy školení Linuxu by měli být podle pravidel opensource. Volba o příspěvku na kurz by měla být svobodná.
Také mi to připadá jako když predátor čeká na kořist až doroste - přeneseně řečeno. Ubuntu dorostlo a stal se z něj plnokrevník na dostihové dráze OS's. Nazrál k těžbě. Marketingová lobby si mne ruce a naivkové skáčou na návnadu.
Přemýšlejte nejdříve, než se rozhodnete. Bude to nevratné.

8
Internet a sítě / Re:Nefunguje YouTube, Facebook apod. na wifi
« kdy: 09 Červenec 2014, 17:48:05 »
No dotaz bude patrně nepčesně položen, možná. U nás ve firmě toto vzniklo také hned zpočátku týdne na youtube.com. Naládovala se stránka https:// a tam to hlásilo chybu certifikátu. Stačí obnovit (vymazat) všechen ten bastardí obsah z keší a sušenek atd. U Safari jsem musel vymazat user profil celý. Pak se to připojovalo kam mělo bez chyb. Myslím, že to vůbec nesouvisí s DNS servery, ale obsahem svinstva uvnitř prohlížečů dílčích userů.
S chybou jak je popsána tazatelem jsem se nesetkal zatím nikde.

9
Internet a sítě / Re:Kubuntu nastavení Samba
« kdy: 19 Červen 2014, 10:37:51 »
sudo smbpasswd -a uživatel
heslo admina
heslo uživatele
opakovat heslo uživatele

10
viz.: http://itsfoss.com/facebook-to-buy-ubuntu-for-3-billion

Jak tomu lze rozumět? Má někdo nějaké přesnější informace?

11
Oficiální oznámení / Re:Repozitáře Medibuntu vypnuty
« kdy: 17 Říjen 2013, 19:12:13 »
Viz příloha:


[příloha smazaná administrátorem]

12
Oficiální oznámení / Re:Repozitáře Medibuntu vypnuty
« kdy: 16 Říjen 2013, 12:13:53 »
Nemyslím, že všechny. Po odpojení repozitářů mi řada balíčků spadla do zastaralého režimu. Proto jsem aktivoval mirror, nepořádek nemám rád  ;)

13
Oficiální oznámení / Re:Repozitáře Medibuntu vypnuty
« kdy: 15 Říjen 2013, 17:18:06 »
Mirrory jsou stále aktivní, viz.: http://www.webupd8.org/2010/04/medibuntu-repository-down-what-to-do.html
Osobně mám nastaven mirror 1 a funguje. Nic nechybí a nic nepřebývá.

14
No nedalo mi to a připojuji svoji zkušenost. Také jsem experimentoval s instalací systému na SSD a při tom jsem používal v tmpfs /tmp. Lekl jsem se proklamované špatné výdrže SSD v souvislosti s častými přístupy na buňky a také jsem chtěl zvýšit životnost. Až jsem se po čase, verze Xubuntu 12.04 na několika instalacích, začala projevovat schíza systému ve smyslu čím dál častěji se vysktnuvších hlášení SIGDEV u některých aplikací. Například apt-get potažmo Synaptic, antivir clamav vypadával, Firefox se nechtěl nahodit, mucommander jenom bliknul a nazdar. Rozumějte až po čase používání. Ještě klika, že mne nenapadlo do tmpfs strčit /var/log. Svých logů si já také velmi, ale opravdu velmi cením. Ty musí být kdykoli k nahlédnutí, páč nic není dokonalé. Až jsem po čase pochopil, že bude třeba obnovit staré návyky. Neudělal jsem nic jiného než to, že jsem z fstab vymáznul řádek tmpfs. Obnovil jsem aktualizační systém, našel jsem tam i nějaké zombíky, které jsem zrušil, zkrátka uvedl jsem to do původního stavu vyladěno. A od té doby mám pokoj a nikdo mi kvůli těmto chybám již pak nezavolal. A ty SSD stalé drží, stále drží a stále kvokají.
Zkrátka podle mých zkušeností umístit /tmp do tmpfs zhoršuje stabilitu systému, možná jenom v některých případech, ale volba to dobrá není. Podle mne to chce opravdu vybírat SSD od ověřených výrobců s dobrými referencemi. A že to lze o tom jsem přesvědčen.

15
Návody, tipy a triky / Re:Java Sun - Mojebanka.cz
« kdy: 27 Únor 2012, 10:04:59 »

16
Obecná podpora / Re:M5A88-M EVO ubuntu 10.04 nejde zvuk
« kdy: 20 Únor 2012, 16:57:11 »
Zkus doinstalovat linux-backports-modules-??? pro tvé jádro. Takto jsem to řešil u své desky M4A87TD EVO.

17
Volná diskuze kolem Linuxu a OSS / Re:Kterak vyhrálo Xubuntu
« kdy: 26 Listopad 2011, 19:47:59 »
Tohle sis ale vycucal z prstu ;)
Nevycucal, možná jsem to vyjádřil příliš komplexně, nicméně pochopil si mne správně  ;)

18
Volná diskuze kolem Linuxu a OSS / Re:Kterak vyhrálo Xubuntu
« kdy: 26 Listopad 2011, 17:52:15 »
 :D  :D  :D srovnávat uživatelské rozhraní Mac OS X s Unity je v tuto chvíli irelevantní. To nebudu komentovat. Jako příklad v neprospěch Unity uvedu právě ten horní panel. Co je to za lidi z vývojářského týmu, kteří jej vymysleli. Ten panel nás uživatele nutí klikat ven a dovnitř a zbytečně šmajdat myší po ploše jenom proto, abych zobrazil menu v panelu, které v tuto chvíli potřebuji. Co je však ještě horší je to, že automaticky netrefím místo požadované volby prostě proto, že dokud nekliknu mimo okno aplikace tak zkrátka menu není vidět. Výsledkem je dezorientace.
Někdo tady psal viz výše, že tým vývojářů se naopak proti mému tvrzení dívá na to, jak lidé používají počítač. Bohužel si však vybrali nejspíše lidi, kteří nikdá před tím počítač ani jednou nepoužili. Pokud je tomu opravdu tak, a ono to opravdu tak vypadá, no tak s pánem bohem.
Druhá extrémní hovadina Unity je ten zatracenej nesvobodnej postranní dok. Proč jenom po straně, proč jenom konstatní velikost!!? Zkrátka proč není modifikovatelný!!?
Třetí extrémní hovadina je výběr aplikací s menu doku. Dvěma slovy nepřehlednej zmatek. Jistě, mnozí z vás namítnou, že beztak lidé používají pár aplikací, ty si vysadí v doku a co je pod ikonou aplikací dalšího je nezajímá. Pravda to sice je, ale pro krista pána, počítače nepoužívají pouze vývojáři Ubuntu sledovaná skupina lidí!!
Stále tvrdím, že použitelnost Unity je oproti všem známým jiným rozhraním nejhorší možná varianta. A dokud si pánové a dámy v Ubuntu neuvědomí, že jedinou možnou cestou k ideálnímu uživatelskému rozhraní je opravdu se podívat jak používají počítače lidé počítače běžně používající, tak nikdy nevytvoří unikátní desktop, jak nejspíše asi chtějí. A kouzlo Unikátního desktopu vězí v co nejmenším počtu klikanců a v co nejméně nachozených kilometrech myší po ploše monitoru.

19
Volná diskuze kolem Linuxu a OSS / Re:Kterak vyhrálo Xubuntu
« kdy: 19 Listopad 2011, 15:32:56 »
Unity je obzvláště nepovedené rozhraní právě proto, že jej vyvíjí tým, který vůbec neví jak lidé používají počítače. Gnome Shell jsem ještě nevyzkoušel. Osobně používám na hlavní pracovní stanici Gnome Classic v 10.04 a na trendy stanici Xubuntu v 11.10.
Ta uzavřenost vývojářských týmů před uživatelskou veřejností se prohlubuje obecně a postihla ne pouze Ubuntu. Špatné zkušenosti mám v tomto ohledu s profi verzí Gmailu, kterou musíme používat u nás ve firmě. A příkladů nám současnost nabízí čím dál více. Stačí se dívat a poslouchat.

20
Centrála pro hraní / Re:Problém s Javou
« kdy: 19 Říjen 2011, 20:53:17 »
třeba tady:
http://wiki.ubuntu.cz/P%C5%99id%C3%A1v%C3%A1n%C3%AD%20zdroj%C5%AF%20%28Lucid%29?highlight=%28p%C5%99idat%29#Neofici.2BAOE-ln.2BAO0_zdroje
podle tohoto si přidat oficiální zdroj Ubuntu Natty pod záložkou Ostatní zdroje. Přesnou syntaxi lze dohledat např. v /etc/apt/sources.list a místo oneric vetknout natty a jestli si dobře pamatuji, tak stačí zdroj universe multiverse.

21
Centrála pro hraní / Re:Problém s Javou
« kdy: 19 Říjen 2011, 19:51:12 »
Pokud se jedná o 11.10 tak dočasně připojit repozitář 11.04 nainstalovat pouze balíčky sun-java-... a pak odpojit. Mám to tak udělané u funguju.

22
Multimedia, foto, video, zvuk / Re: SMPlayer problém
« kdy: 30 Srpen 2011, 11:07:45 »
No já bych určitě udělal vlastní balíček mplayeru. SMplayer je pouze nadstavba GUI pro mplayer. Podívej se na stránky http://www.mplayerhq.hu/design7/news.html Odsud stahneš aktuální zdroják a pokud se ti podaří splnit všechny nutné závislosti, tak z tohoto zdrojáku uděláš balíčky mplayeru. Chce to ovšem vědět přesně jak kompilovat a vytvářet balíčky a případně jak si udělat vlastní lokální repozitář pro svoje kompilace.
Pokud bys nevěděl jak anebo se tím nechtěl prolamovat, tak toto už mám udělané pro sebe na serveru kde mplayer používám jako součást mediacentra PS3 Media Server. Musíš si udělat vlastní repozitář a do něj nacpat vše co mám ve vlastním zde: http://www.gfly.cz/lucid/lynx/
Je to pro Ubu 10.04 a funguje to zatím se vším co jsem měl možnost přehrávat. Vyzkoušej a uvidíš. Nezapomeň však nejdříve odinstalovat všechny starší verze těchto balíčků ze svého systému. Mám to celé totiž postavené na vlastních závislostech, které nejsou shodné s těmi v repozitáři Ubu. Je to podmínka správné funkce celého komplexu těchto nových balíčků.

23
Multimedia, foto, video, zvuk / Re: SMPlayer problém
« kdy: 29 Srpen 2011, 11:18:47 »
Tak nejspíše nemáš zakompilovanou podporu této knihovny do mplayeru anebo verze knihovny z repozitáře je již zastaralá. A zkoušel si o přehrávat s VLC Playerem?

24
Multimedia, foto, video, zvuk / Re: SMPlayer problém
« kdy: 28 Srpen 2011, 18:12:14 »
výpis z logu:

Kód: [Vybrat]
Opening audio decoder: [ffmpeg] FFmpeg/libavcodec audio decoders
[dca @ 0x7fbf5c446020]Not a valid DCA frame
[dca @ 0x7fbf5c446020]Not a valid DCA frame
[dca @ 0x7fbf5c446020]Not a valid DCA frame
[dca @ 0x7fbf5c446020]Not a valid DCA frame
[dca @ 0x7fbf5c446020]Not a valid DCA frame
[dca @ 0x7fbf5c446020]Not a valid DCA frame
Unknown/missing audio format -> no sound
ADecoder init failed :(
Opening audio decoder: [libdca] DTS decoding with libdca

Too many video packets in the buffer: (1267 in 33571291 bytes).
Maybe you are playing a non-interleaved stream/file or the codec failed?
For AVI files, try to force non-interleaved mode with the -ni option.
dts sync failed
ADecoder init failed :(
ADecoder init failed :(
Opening audio decoder: [hwac3] AC3/DTS pass-through S/PDIF

Too many video packets in the buffer: (1267 in 33571291 bytes).
Maybe you are playing a non-interleaved stream/file or the codec failed?
For AVI files, try to force non-interleaved mode with the -ni option.
AC3/DTS sync failed
ADecoder init failed :(
ADecoder init failed :(
Cannot find codec for audio format 0x2001.
Audio: no sound
Starting playback...
Píše ti to jasně v tom logu co si poslal.
Doinstaluj knihovnu libdca0

25
Pomoc s hardwarem / Re: Neviem sa rozhodnúť
« kdy: 28 Srpen 2011, 18:06:16 »
HD 4250 funguje v pohodě. Osobní zkušenost.

Stran: [1] 2 3 ... 34