Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.

Novinky: Děkujeme všem návštěvníkům fóra, kteří ochotně radí ostatním. Vaše práce je velmi potřebná a vážíme si jí.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - vanaveno

Stran: [1]
1
Ještě mě napadla jedna taková záležitost, co kdybych chtěl udělat teď zálohu, i když jsem to tedy nenainstaloval správně, nebude to problém, když bych to chtěl obnovit?

3
Díky za info juwa2. No udělal jsem to podle toho, jak mě naváděla ta instalace ubunta. Nevšiml jsem si, jestli mi to nabízelo nějaký režim, jak to instalovat, ale pro příště si dám pozor, nebo je někde návod jak přesně zavádět nový systém na HD?

Ještě mám trochu obavu, jestli nebude problém se do toho původního disku dostat, protože jsem při instalaci nastavil, aby se celý šifroval. Hesla si samozřejmě pamatuji, ale doufám, že to půjde i přes tu dokovací stanici.

4
Dobrý den,
stala se mi taková věc. Koupil jsem si nový  ssdisk, na kterém jsem hodlal nainstalovat Ubuntu. Vytáhl jsem tedy původní hardisk z notebooku, vložil nový ssd disk a bez problému jsem na něj nainstaloval Ubuntu. Potom jsem si říkal, že bych se chtěl z toho původního HD ještě něco stáhnout  a jelikož nemám propojovací zařízení na hardisk, tak jsem ten původní HD vložil zpátky do notebooku a ejhle. Najednou mi to vyhodilo tabulku, kde se mi sice HD ukazuje, ale nepustí mi to zavést systém. Zkoušel jsem různé nastavení v biosu, ale neúspěšně. No nic, říkám si, nebudu s tím zatím nic dělat a koupím si dokovací stanici na HD. Vrátil jsem tam tedy čerstvě nainstalovaný ssdisk a ejhle, nastal mi úplně ten samý problém. Musel jsem to přenistalovat, a zase běží. Kde může být chyba? Setkal se s tímto problém tady někdo? A jaké je řešení tohoto problému? Na ten hd si tu dokovací stanici koupím, ale kdybych to někdy musel opakovat, tak jak to vyřešit. Děkuji za případnou radu.
Vana

5
Ahojte,
používám Ubuntu 14.04, nezobrazují se mi nápovědní ikonky (piktogramy) v menu různých programů jako jsou Libreofffice nebo Inkscape. Docela by mi tato nápověda pomohla. Mám zaškrtnuté menu_have_icons, ale ikony se mi stále nezobrazují.

Řešili jste to někdo? Prosím o pomoc
Děkuji
Vana

6
Co myslíte pomocí aptitude, odinstalovat nebo nainstalovat?

7
I to jsem zkoušel. Teď když jsem smazal i /.config/inkscape tak po instalaci se mi ten adresář už nevytvoří

8
Smazal jsem v /.config/inkscape a nic, problém je ten, že se mi neukáže ani spouštěcí ikonka, jen ta, kterou to můžu nainstalovat, samozřejmě když na ni kliknu, tak se nic neděje, protože program je nainstalovaný. Když vložím do terminálu příkaz inkscape, tak mi to vypíše:

Program 'inkscape' v současnosti není nainstalován. Můžete jej nainstalovat napsáním:
sudo apt-get install inkscape

Když to zkusím instalovat, tak mi to zase vypíše, že už je to nainstalované. Vše fungovalo do té doby, než jsem udělal, poslední aktualizaci, pak mi ta spouštěcí ikonka zmizela.

9
Zdravím,
po aktualizaci Ubuntu 14.04 mi přestal jet Inkscape. Zkoušel jsem ho odinstalovat a pak opět nainstalovat, ale stále nejde nastartovat. Hlásí mně to, že by  chtěl nainstalovat, ale on je nainstalovaný.

10
Multimedia, foto, video, zvuk / Shoutcast v Rythmbox Ubuntu 12.04
« kdy: 13 Červen 2012, 11:02:41 »
Nevíte jak nainstalovat Shoutcast do ryhmboxu  v Ubuntu 12.04. Nainstaloval jsem tenhle plugin z tadyma http://www.programmierecke.net/programmed/rhythmbox-radio-browser.html ten se pak v centru pro software aktualizoval, ale stále se mi shoutcast v rythmboxu nezobrazuje.
Děkuji za odpověď

Stran: [1]