Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Menisesk

Stran: [1]
1
Obecná podpora / Re:Skype na Ubuntu 16.04 padá.
« kdy: 15 Listopad 2017, 09:06:48 »
Zdravím všechny, tak už jsem na to přišel. Je mi až trapně, že jsem na to nepřišel dřív. Nová verze skypeforlinux je pouze 64bitová a já měl nainstalovaný Ubuntu 32bit  :(  >:(. No přeinstaloval jsem to na Ubuntu 16.04 x64, upgradoval OS a povolil Conencial v softwaru. Stejně se mi nepodařilo pomocí příkazu
Kód: [Vybrat]
apt install skype nebo apt install skypeforlinux nainstalovat linux. Proto jsem přešel na stránky skype stáhl jsem deb a přes Gdebi nainstalovat. Všechno šlape, všem moc děkuji za pomoc  ;)

2
Obecná podpora / Re:Skype na Ubuntu 16.04 padá.
« kdy: 13 Listopad 2017, 08:39:20 »
Ahoj moc děkuji za pomoc, přečetl jsem si příslušné odkazy a snažím se nainstalovat skypeforlinux. Problém je v tom že asi nemám a nemůžu najít příslušný repositář, protože při příkazu
Kód: [Vybrat]
apt-get install skypeforlinux dostanu odezvu nelze najít. Když stáhnu balíček ručně, tak nemůžu přes příkaz
Kód: [Vybrat]
apt-get install -f doinstalovat závislosti. Mám zkusit obnovit source.list?

3
Obecná podpora / Skype na Ubuntu 16.04 padá.
« kdy: 11 Listopad 2017, 14:01:28 »
Ahoj všichni,
měl jsem na notebooku DELL Ubuntu 14.04 LTS a program skype mi při přihlášení začal zničeho nic padat. Zkusil jsem aktualizovat systém na verzi 16.04 LTS, ale problém přetrvával. Systém je 64x, ale nový skype nejde nainstalovat, tak jsem se koukal na internet a zkoušejí to instalovat jako 32 bit, ve verzi 4.3, ovšem i po této instalaci při přihlášení  spadne.

Tady jsou příklady jak jsem instaloval.

$ sudo add-apt-repository "deb http://archive.canonical.com/ $(lsb_release -sc) partner"
$ sudo dpkg --add-architecture i386
$ sudo apt-get update
$ sudo apt-get install skype

Děkuji za radu  :) :)

4
Měl jste pravdu na virtuálu to nefunguje. Vytvořené .iso na klasické instalaci má všechno co je třeba. Děkuji za radu  :)

5
Obecná podpora / Re:Mount klikátko
« kdy: 03 Leden 2017, 14:59:38 »
Ano teď koukám, že tam lze nastavit připojení read only, děkuji za radu.
Nemáte ještě jinou utilitu?

6
Obecná podpora / Mount klikátko
« kdy: 02 Leden 2017, 20:06:11 »
Ahoj lidi,
celý den googluji, jestli se nedá sehnat jednoduché klikátko na mountování disků (ro a rw). V Ubuntu 16.04  LTS mám nastavené, aby se mi disky automaticky nenamountovali (nevím jestli je to slovo úplně správně ☺), protože bych k některým chtěl přistupovat pouze read only. Chtěl bych jednoduchý program, jako je například v parted magicu ten jejich mounter. Zatím jsem našel pouze mount manager a mount-gtk, ale oba jsou pro mě nevhodné.

Díky za pomoc.

Odesláno z mého Hi8 pro pomocí Tapatalk


7
Nikdo mi nic neříkal, stejnou metodu jsem použil u verze 13 nebo 14 (teď si nejsem jistý) a všechno krásně fungovalo. Vyzkouším bez virtuálu  ;)

8
Zdravím komunitu Ubuntu,
Na virtuální mašině mám nainstalované Ubuntu 16.04.01 LTS. Přidal jsem si vlastní programy a přes systemback vytvořil spouštěcí médium .sblive, které jsem následně konvertoval na .iso. Ovšem, když jsem si ho přimountoval, tak jsem zjistil, že se skládá ze dvou adresářů viz. obrázky. Samozřejmě při vytváření live CD přes unetbootin se liveCD nespustí.

Nevíte, kde by mohl být problém?

 

9
Zdravím komunitu Ubuntu,
chtěl bych udělat obraz disku pomocí nástroje dd přes linuxovou distribuci na talbetech se SoC Intel. Mám poměrně veliký problém s použití live distribucí na těchto zařízeních (tablet s Intel čipem a OS Windows 10). Zatím jsem zjistil, že jednoduše vytvořené live USB nelze nabootovat, kvůli UEFI. Vím že 64bitové verze podporují EFI zavaděče a nachází se v adresáři /EFI/BOOT/bootiax64. OVšem tablety tyto zavaděče nadokážou zpracovat. Když použiji 32bit verzi a dodatečně si stáhnu soubor bootia32 (pro danou verzi) a vložím ho do /EFI/BOOT společně s grubem, tak dokážu běžně nabootovat linuxovou distribuci na tablet. Tato možnost se mi podařila pouze s linuxovou distribucí Linux Mint 18. Jelikož, když vytvořím USB live s verzí Ubuntu 16.04 LTS 32bit, tak v základu nedostanu grub. Při bootovaní se dostanu pouze do provizorního grubu.

Kód: [Vybrat]
Minimal BASH-like line editing is supported. For the first word, TAB lists possible command completions. Anywhere else TAB lists possible device or file completions.
Kdyby ste mi někdo dal menší návod, kde by se dal stáhnou grub nebo jak ho vytvoři, tak bych byl moc rád děkuji.


Další dotaz se týká vytvoření svého upraveného iso. souboru, který bude live. Používal jsem na to aplikaci systemback, ale teď mi tvoří nesmyslné výsledky, ze kterých nelze vytvořit live USB. Po vytvoření iso. souboru mám v kořenovém adresáři jenom několik málo souborů (viz. obrázek). Kdybyste měl někdo radu budu velice vděčný. Nebo kdybyste mi doporučili podobný rozumný nástroj, děkuji.


10
Přesně tohle jsem potřeboval vědět. Moc děkuji za pomoc!!

11
Ahoj Ubunťáci,
předem bych vás měl varovat, že jsem linuxový začátečník. Zatím pracuji s Linuxem pouhých 7 měsíců. Taky bych se chtěl omluvit, jestli toto téma bylo probíráno v jiném příspěvku, pokud ano pošlete mi prosím odkaz a já vlákno ihned zruším.

Chtěl bych se zeptat na správné použití příkazu a pokud by to šlo, tak i na jiné způsoby řešení mého problému. Používám Photorec (výborný nástroj) pro obnovu dat. Příkladem můžou být smazané obrázky na SD kartě a podobně. Ovšem spousty obrázků jsou systémových a jako každý bych si chtěl ulehčit práci vykopírováním obrázků s větší velikostí. Také bych chtěl znát úplnou cestu obrázků.

Zatím mě napadlo toto:

# find /home/obnova -size +2k -name "*.jpg" > /cesty_obrazku #cesty obrázků
# cp &(find /home/obnova -size +2k -name "*.jpg") /home/obrazky #vykopírování obrázků

Zatím mě nenapadlo jak to udělat jinak, takže budu velice rád za každou pomoc. Taky bych se chtěl zeptat jestli příkaz find vyhledává rekurzivně a šel by z toho udělat skript?

Děkuji za každou odpověď.

Stran: [1]