Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Gmisiycs

Stran: [1] 2 3 ... 13
1
CTRL+H by to mělo umět, anebo prohledejte disk, jestli na něm nemáte soubor .hidden. Píšete, že je to "dávno" a paměť někdy umí věci.
.hidden https://www.root.cz/zpravicky/jak-skryt-soubory-a-adresare-ve-spravci-souboru/

2
Otevřená diskuze kolem Linuxu a OSS / Re:Obecně o NAS
« kdy: 28 Leden 2020, 02:57:57 »
Tak to bylo na první dobrou = komplet návod pro Vaši situaci, a to jsem chtěl hledat teprve "zestabilnění" IP :-) https://pctuning.tyden.cz/hardware/site-a-internet/53441-domaci-sitovani-nez-zridite-dsl-jak-zvenci-na-pc-disk-a-kameru , s tím že právě o dynamickém DNS je bod 6 na začátku článku v menu. Díval jsem se na tu službu a vypadá to dobře. Je to zdarma s podmínkou každoměsíčního připojení do profilu (asi do administrace). Tady by pomohl někdo, kdo bu napsal skriptík, který to udělá za Vás, řekněme v rozmezí 12 až 18 dní a bude se tvářit jako prohlížeč. Zvažte SZ juwa2, TIBOR a spol.  :D

Je fajn, že router umí skousnout dva kabely na jednu MAC najednou. Můj minulý to neuměl, a tak musel v jedné situaci po letech spokojeného používání do nebe. To je o starost méně.

Položkou sed v příkazu top jsem se nikdy nezabýval. Možná je to tohle: https://cs.wikipedia.org/wiki/Sed , odvozeno odsud https://cs.wikipedia.org/wiki/Top_(Unix) . Vzhledem k principům jak funguje by mi to okamžité zatížení pasovalo.

DMZ
Jak správně píšete se v česku označuje DeMilitarizovaná Zóna. Neznamená to žádnou ochranu, právě naopak. Nastavení DMZ např. na vnitřní IP 192.168.0.10 znamená, že všechna příchozí spojení na všech portech jsou primárně routerem směrována právě sem, a to i při nesmyslných požadavcích, hackerských útocích atd. Pouze porty vyhrazené pro jiné adresy budou směrovány jinam, například na druhém PC běží BitTorrent klient a Skype, pak těmto programům přijdou pakety správně. Vše ostatní půjde na Zyxel a ten se tomu musí umět bránit sám. Router tato příchozí spojení omezí jen v několika málo případech. Např. pokud je na vaši veřejnou IP zakázán ping, pak zareaguje router. Jinak je tato linka docela minové pole. Proto tam nenajdete "vojáky se zbraněmi", za které by se jinak dal považovat router. Je to prostě vnitřní IP, na které váš router nic neřeší a veškerou zodpovědnost s láskou přenechá vašemu serveru. Na Linuxu to obvykle nevadí, ale vyžaduje to zvláště silná hesla, respektive přihlašování pomocí klíčů, což je potom dostatečně bezpečné i na dnešní poměry. Často jako Firewal slouží nejlépe prostupnost vaší linky. Superpočítač by vaše klíče 4 kB rozklíčoval za sekundu, ale nemá šanci, protože se k Vám v reálu nedokáže kvůli lince (nebo omezení přihlášení za seckundu) připojovat. Chce to pak mít i v serveru nastaven Firewall klasický, tedy softwarový. Ten ale určitě stejně máte,
Snad to stačí jako zjednodušené vysvětlení.

Na straně mobilu navrhl zajímavé řešení shox. Jistě jste to četla. https://forum.ubuntu.cz/index.php/topic,84777.msg569147.html#msg569147

3
Otevřená diskuze kolem Linuxu a OSS / Re:Obecně o NAS
« kdy: 27 Leden 2020, 20:08:38 »
@shox
Nesnažil jsem se o napadení vaší poznámky. Zde ve vlákně jde o základní nastavení NAS, a tak se sem IPv6 moc nehodí., možná později.
K Vašemu komentu: Infrastruktura pro provoz IPv6 je u nás dobrá 12% uživatelů Google ji i používá, tzn. nemá problémy. IPv4 je celosvětově vychytaná a dovolenkáři raději spolehlivost.

Nereagoval jsem na Vás proto, že bych nenáviděl IPv6. Její použití v praxi ovšem stále může selhávat. Docela bohužel, neb to není až tak špatný protokol, jak tvrdí někteří odborníci. No a IPv4 1ks na 1router je zatím až na výjimky zdarma (u nás). Přečtete-li si znovu můj koment v části o IPv6, pochopíte, že jsem nepsal špatná, ale nejistá. Tedy jemňoučce.


EDIT: Myslím si, že Vaše přispění ohledně aplikace v Androidu se sem naopak velmi hodí. Pravděpodobně půjde v tomto případě o nejčastější protistranu diskutovaného NAServeru a navíc Vaše řešení vypadá (z mého pohledu) elegantně.
(pozn. proto nenávidím název aplikace=software, protože zde to pak vypadá zmatečně, jakmile to slovo použiji správně)

4
Otevřená diskuze kolem Linuxu a OSS / Re:Obecně o NAS
« kdy: 27 Leden 2020, 19:00:26 »
Znalosti máte dostatečné, takže k Vašim otázkáM:
NAS má dvě síťovky a nabízí vytvoření "link agregation" že prý to zvyšuje rychlost, snižuje zatížení a přidává odolnost proti chybám. Funguje to i když můj modem/router tuhle funkci nemá (bílý modem od UPC)? Tedy když třeba budu nahrávat data ze dvou počítačů tak to pojede rychleji než kdyby to šlo po jedné síťovce? Nebo to nemá smysl používat a je lepší použít jen tu jednu síťovku?
Re: Je to funkce zařízení a ne routeru, takže router to nemusí umět. Router pak možná vidí dvě zařízení a může přiřadit dvě vnitřní IP vašemu cloudu. To může zkomplikovat (zdánlivě) přístup zvenčí. Nelze otevřít stejný port pro dvě IP. Jsou na to řešení, ale většinou jde o degradaci rychlosti. Něco jako by jste rozdělila řeku do dvou stejně velkých koryt a za nimi čekala dvojnásobný průtok. Zde jde především (ale ne výhradně) o přístup z mnoha zařízení najednou, kdy "dvojlinka" zlepšuje prostupnost a ty zmiňované chyby jsou vyloučeny. Jedná se o zamítnuté přístupy, nikoliv o zápisy na disk. Na zahlcené lince se prostě stane, že je někdo odmítnut a tak čeká na spojení. Jakmile jej má, už je v klidu. Nemyslím si, že by jste si tímto chtěla komplikovat nastavení na OS, který neznáte Vy ani já a navíc blokovat další zásuvku v routeru. Pokud je Zyxel za nějakým dalším SWITCHem, pak je to zcela bezpředmětné = rozdělení koryta řeky.
... OwnCloud, zkusila jsem to, ale nemám nejmenší tušení jak se k datům dostat z venku. Nabízí mi to nějaké služby DyDNS, ale všechno je to placené a to ne zrovna málo, nejde to nějak zadarmo? Fakt nechci platit 25+$ ročně za přístup na můj NAS z venku na OwnCloud. Další možnost je MyZyxelCloud, kde můžu zvenku procházet obsah, nahrávat, stahovat a tak, ale třeba automatické nahrávání fotek z telefonu zde není a další služby jako na OwnCloud také ne. A jak říkám, nechci za to platit, platím si Google Drive a tohle jsem chtěla jen jako doplněk (data z GD s NASem už synchronizuju, to běží bezvadně, takže v Linuxu nemusím už řešit nespolehlivý OverGrive, ale stačí připojit přes sambu sdílenou složku).
Nepotřebujete žádné DNS, máte-li veřejnou IP a znáte-li ji. DNS dělá překlad názvů na IP. Takže nepotřebujete ani žádné placené mršiny. Automatické nahrávání fotek musí umět Váš mobil. V NASu je to zbytečné a existuje-li něco takového pro NAS, pak to neinstalujte. Akorát by vás neustále kontaktoval, jestli máte novou fotku a žral Vám mobilní data. Potřebujete aplikaci do mobilu pro synchronizaci, anebo takovou, která si nechá zadat jako místo pro uložení Vaši IP, nejlépe však více míst, neb ty fotky chcete mít i doma i v mobilu. Jako torrenťáka by vás mohlo zajímat, že pro linux jsou i bittorrent synchronizační programy, ale opět bacha na objem dat.
A naposledy, je nějaký obecný příkaz pro terminál jak zjistit vytížení CPU a RAM? Funguje mi příkaz uptime, ale tam rozumím akorát tomu jak dlouho NAS běží, ostatní hodnoty jsou divné.

Kód: [Vybrat]
~ # uptime
 12:34:02 up 41 min,  load average: 4.79, 4.77, 3.75

Má dvoujádrový CPU, tak nechápu tři hodnoty load average. Navíc podle webového rozhraní je vytížený v rozmezí 90-100% protože indexuje obsah pro media server.
Tady nevím. Příkaz TOP předpokládám nefunguje. Manuálové stránky jste již četla?
UPC (dnes patřící VDF) by měl ve své síti provozovat i IPv6 protokol, ale tento musí podporovat i protistrana...
... je ideální provozovat přes HTTPS (šifrovaně), takže mít zaregistrovanou doménu (150,- ročně) a u registrátora nasměrovat provoz na svou veřejnou IPv4/IPv6.
@Abby - IPv6 je možná budoucnost, ale přítomnost je to nejistá. Nedoporučuji ani zkoušet(zatím). HTTPS od Let'sEncrypt zdarma skutečně lze provozovat zdarma, jen to jde ještě víc zdarma bez domény, přímo na IP. Má bývalka má na Android tabletce nainstalovaný SFTP klient a přenos fotek na své úložiště domů si řeší sama ve chvíli, kdy uzná za vhodné - automatiku nechtěla. Se SFTP klientem nebývá problém a od sedmičky Androida by měl být integrovatelný do běžné správy složek v mobilu. Také se nad něj dá postavit aplikace=software (jak já to slovo aplikace nesnáším), který řeší právě tu automatiku.

Nyní položím otázku já. Máte v routeru nastaven port pro naslouchání pro své zařízení, případně DMZ (pokud se Zyxel umí bránit útokům sám jako třeba server u mne)? V případě rezervace portu 443 by Vám pak fungoval i ten HTTPS zvenčí i zevnitř.

5
Otevřená diskuze kolem Linuxu a OSS / Re:Obecně o NAS
« kdy: 27 Leden 2020, 15:09:40 »
Nejdříve si musíme ujasnit několik věcí...
Máte zkušenosti se servery nebo jen s NAS? Uvedenému schématu rozumíte? Černozeleně je v něm vyznačeno mé domácí řešení, černozeleně až po router + červeně je vyznačeno vaše řešení. Odpovídá schéma skutečnosti, nebo k němu máte dotaz či připomínku?

O červené části od Vás nevíme nic...... o routeru také, ale to nemusí být důležité, pokud se v něm vyznáte; jen pokud se v něm nevyznáte.

Chyba je, pokud u vás neexistuje zelená část, nebo je špatně nastavena červená část (nastavení routeru vs. NAS), nebo je špatně nastaven NAS.

Pozn.: Je samozřejmé, že k routeru jsou u vás připojeny další počítače a mobily a..... V diagramu nejsou z důvodu přehlednosti. BLANK diagram dávám pro případné použití v dalších nákresech = nemusíte ale můžete použít.

6
O fóru / Re:Vzhlad fora.
« kdy: 27 Leden 2020, 12:21:50 »
Dobry tip diky - zatim se drzim forefoxu - nemam duveru v nic, co poslo od googlu. I kdyz dneska spis uz nemam duveru v nic :D

Je obvyklé, že stejné doplňky mají své klony pro různé prohlížeče. U mnou zmiňované fičurinky to není jinak. Tedy na https://addons.mozilla.org/cs/firefox/search/?q=dark%20reader&platform=Linux&appver=72.0.1 najdete podobných funkcionalit hafo+1.

7
Obecná podpora / Re:Aplikace na poznámky pro všechny možné OS
« kdy: 26 Leden 2020, 22:48:31 »
Ty boxy jsem nenašel, ani stránky firmy. Buďto je někdo koupil, nebo zkrachovali. Takže i když jsem našel pár prodejců, kteří to mají v nabídce, v případě závady je to nereklamovatelné a hrubě to nedoporučuji.
Připojené to bylo přes USB3 ( = SATA2) nebo RJ-45 (=SATA3). Rychlost ušla. Já to degradoval do USB3 rozbočovače, což způsobilo zpomalení při kopírování mezi disky. Nicméně je to původně koncipováno jako CLONE DOCK, tzn. že do 1. slotu dáte zdroj a do ostatních prázné stejné (anebo větší) disky a udělá to klon na všechny, které tam budou, a sice zároveň.

Existují obdobné výrobky s lepšími parametry, koneckonců ona MAIWO mají již 10 let za sebou.
Např. jsem při gůglení MAIWO našel toto Orico za 108$, což je srovnatelná cena, ale už to umí disky 10TB (maiwo 4TB) a uvádějí přímo podporu Linuxu (maivo neuvádělo).

Existují elegantní možnosti, pokud nejedete na NTB ale X-TOWER, těch je celá řada druhů a vybírají se podle ceny, neboť jde jen o plech, zohýbaný, prostříhaný snýtovaný, jmenuje se ICY DOCK. Tady ilustrační video i s časem https://youtu.be/-89O4cFvw7o?t=169 , anebo moderněelegantní technologická libůstka je 6 disků do jednoho slotu a jak to tam narvat kladivem https://youtu.be/x0k776Ve954?t=366 . Ale i toto se dá připojit jako exter, pokud to má RJ-45 port. Jinak by vedlo z kompu 7 kabelů místo dvou a sata může mít max. 1 metr.

8
Multimédia / Re:Avidemux alternativa?
« kdy: 26 Leden 2020, 21:11:35 »

Samozřejmě soudný člověk nebude používat pro seriozní práci dosud nevydané distribuce.

Naprostý souhlas i když jedu na 20.04 a zatím žádný neřešitelný problém. Horší je že se nedoporučuje např. non LTS 19.10 která je nejpovedenější a nejstabilnější distro za posledních několik let. Nebo se zase mýlím?

Prý je moc fajn. Já ho testl na dvou NTB a na jednom se sekal zvuk, na druhém nešel. Chvíli jsem to zkoušel opravit a pak se vrátil na LTS 18.

9
O fóru / Re:Vzhlad fora.
« kdy: 26 Leden 2020, 20:53:01 »

Je to problém. Ten, kdo se stará o web má práci navíc, a to jen kvůli pár procentům, či dokonce jednomu a méně procentům, uživatelů. V Chromium zkuste třeba Dark Reader. Funguje na klik a udělá reverzní barvy. Není to pak sice vymazlený vzhled, ale u většiny stránek mi stačí.

10
K příkladu 2...
Jelikož mám v nautilusu otevřené SFTP spojení, ukáže se mi toto i při stahování v "Další možnosti" a můžu si zvolit, (v tomto případě) zda na server, anebo na domácí diskoviště. Zakryty jsou přístupové nicky, hesla jsou v klíčence.

Tento screenshot byl dělán na U20, proto nelze dát externí volbu do záložek v levém sloupci. V U18 to pochopitelně jde (a také to tam mám), to není testovací verze OS. Také se to nemusí objevit v aplikacích SNAP, popřípadě je nefunkční, opět na U20.

11
1. Toto je úvodní stránka projektu. Uprostřed sloupec chlubení se, vlevo MENU, v MENU je jak Dokumentace, tak Wiki i users pokec atd. Je to šablona minulosti i současnosti, má to tak i Vaše stránka určitě ;-)
2. To je vaše volba. Já server ovládám z noťasu jak přímo v Putty, tak graficky v mých programech, jako třeba kopírování z netu na server jde přeze mne. V prohlížeči něco najdu, třeba zmíněného Adminera, tak jej rovnou stáhnu a pracuji již se staženým, čímž se vyhnu WGET a vypisování linků a umístění. To si každý dělá jak chce. .. K dotazu: "Mám instalovat podle zdejší wiki?". Návod je správný, link taky. Je psán v PHP, takže žádná instalace, jen nakopírování.

3. Po CHMOD se chyba ztratila, změnila?

12
Chybové hlášení je zprava ořezáno, a tedy hrubě neúplné. Kdybych to dokázal dočíst, možná bych i věděl.
Také se tam píše o  ERROR LOG, jeho výpis může být odlišný, rozumějte úplnější a delší... možná až moc. Každopádně bude zajímavý.

Návody:
PHP: php.net,linuxsoft.cz, itnetwork.cz ... adt.
APACHE: https://httpd.apache.org/ - české jsem nehledal.
PHPmyAdmin má své stránky stejného názvu, nicméně doporučuji spíše Adminer. Mohou jet i vedle sebe. Po letech používání jsem přes pár počátečních nadávek přešel na Adminer a zůstal.

13
Ocenili byste vznik mapy s přehledem lidí ochotných pomoci s instalací linuxu na notebook ?

viz https://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=24859.0
...
https://wiki.ubuntu.cz/Lok%C3%A1ln%C3%AD%20distributo%C5%99i%20CD
http://install.linux.cz/ ... opět vyjmuto z fóra Ubuntu.CZ
https://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=64342.0


no a pak jsem glgl cca 15 minut a to stačí. Zde na fóru je uveden link na stránku, kde se můžete přihlásit jako ochotník. A to by jste se divili, kolik je tam lidí a Vašich sousedů. Já jsem tehdá našel dva linuxáky v našem paneláku a vyspamoval jsem je zvonkem u dveří.

Rozumím že riziko je vysoké. S oběma jsme se vožrali jak pražáci a druhý den nešli na šichtu (šichta v Ostravě znamená skutečně pracovat, nikoliv vyplňovat lejstra pro skartaci a nadávat na bolavý zádel).Neva. Vzdávám glglení neb je pozdní hodina a on ještě bude někdo lepší. (možná)

14
Obecná podpora / Re:Grub Customizer nezapíše nastavení
« kdy: 24 Leden 2020, 00:30:00 »
Citace: Abby

Před dvěma(i) týdny jsem s tím bojoval. Přišel jsem na to, že u mne nefunguje tlačítko...             ... na druhé kartě. Funguje Uložit na první kartě, anebo v Menu. 

... ale já jsem si s tím hrál na U 20 daily.

Můj pokus o radu prostě zní, zkuste to uložit jinak.

Anebo jak píše juwa2, edit souboru. To je spolehlivé a i já, jako lama, jsem s tím neměl problém. Těm názvům parametrů se dá rozumět.Zas reklama na Mac? Načo stále lozíš na Linuxové fóra?

Doufám že jsi ty cype měl v sobě dvacet piv, když jsi to psal.

15
Obecná podpora / Re:přechod na novou verzi
« kdy: 24 Leden 2020, 00:17:31 »
Frnda otevřená je ftom, že na Ubuntu 20, jeden AMD a jeden Intel, mi funguje fše. Ale na U19 ani na jednom. Ale samozřejmě ještě není Duben :-)

16
Obecná podpora / Re:Tisk složenky pro Českou Poštu
« kdy: 23 Leden 2020, 23:45:22 »
Tak jak, podařilo se něco? Výsledek by mě zajímal už z principu (mělo by to jít obecně použít na cokoliv)...

Moc děkuji za Vaši ochotu a zájem. Bohužel jsem montér a ten si připojení nevybírá. Jako zatvrzelý linuxák také absolutně odmítám svůj mobil připojit k netu, a aby to nemohl udělat někdo za mne, používám výhradně ??hloupý?? mobil. Takže:
První pokusy vypadaly nadějně. Tím bylo myšleno, že jsem zkusil Open Office, jak jste navrhl. Podařilo se mi dosáhnout úspěchu na poli umísťování  různých řádků a kolonek do různých míst na papíře. Já v těchto kancelářských aplikacích hodně plavu, takže to skutečně považuji za úspěch. Povedl se mi i export do PDF, kde byla vyplňovací políčka. A ono to tisklo. Sice jinam, než v OO, ale tisklo. Tzn, je to záležitost doladění.

Děkuji za tip a definitivní šablonu sem časem hodím s nadějí, že ji někdo otestuje i na jiné tiskárně, než je ta má.

Co vím, tak na fomuláře stále spolehlivě funguje poslední (bohužel) verze (9.5.5-1) Adobe Reader pro linux.
Návod na instalaci lze dohledat na netu, v případě nouze poskytnu já....

Také děkuji.

Zatím ke své plné spokojenosti používám Evince. Adobe mne neláká vůbec (už jen ten název firmy mi vyznívá, jako že jsou mimo čas (a tedy i realitu)). Nezlobte se na mne prosím. Raději překousnu pár SoftProhřešků na Open Source, než používat perfektně vyšlechtěný program, o kterém tím pádem, že Open Source není, vlastně nevím, co ve skutečnosti dělá. Přesto děkuji. Třeba jej zkusím, anebo se to šikne někomu dalšímu.

PS: V tuto chvíli 300x přečteno, to není zlý na tak krátké vlákno.

17
Hardware / Re:Adapter sata - usb problem.
« kdy: 08 Leden 2020, 06:31:41 »
Flashky RI-Data obvykle nejsou shopny bootovat. Flashky A-Data jsou v pohodě. 

Taky bych zkusil jinou flašku.

Anebo, aby to bylo jasnější, je s podivem, že některé flašky se tváří jako zaveditelné. I s Kingstone flaškou jsem měl problémy. Skončila v odpadu.  A to by člověk řekl, že Kingstone je zárukou kvality.

Není.

18
Obecná podpora / Re:Tisk složenky pro Českou Poštu
« kdy: 07 Leden 2020, 10:01:03 »
Experimentuji s Vašimi návrhy a dám časem vědět, jak to dopadlo. První výsledky jsou povzbudivé, ale nebudu předjímat.

19
Obecná podpora / Re:Aplikace na poznámky pro všechny možné OS
« kdy: 07 Leden 2020, 09:32:17 »
Jsem rád za každý názor. Skoro vždy něco zajímavého přinese i pro mne.

Má poznámka k Vašemu psaní byla upřímná. Teď jsem to četl znovu a omlouvám se, ta má poznámka vyznívá ironicky. Ale není tak myšlena.

Nyní k věci.
Samozřejmě není žádná firma nesmrtelná, od firmy google až po firmu Gmisiycs. Zálohy jsou gro. Jen nastíním řešení, které už mi funguje, ale není zatím jako server, je to takový jakýsi "hlavní domácí komp".  Jde o HP 620. Je to vlastně dědeček. Disk jen 250 GB. k němu jsou momentálně připojeny dva tyto docky (https://li0.rightinthebox.com/images/1500x1500/201411/crktrv1416386073747.jpg) plné hardů. Jak trefně píšete, je to zaměřeno především na filmy. A hádejte, kolik TB může mít jednotlivý disk? Neomezeně. Cokoliv jsem tam šoupnul, chytlo se. Připojit se dají i další tyto stanice (docky), vlastně neexistuje žádný terabajtový limit. Proto nemám NAS, proto mluvím o skládaném řešení (bastlení). Funguje to jako domácí NAS, jen to méně papá. Daleko méně. Disky se normálně uspávají, takže žerou 0W/8W klid/provoz. Důvod, proč to celé není domácím serverem je USB2 a 100Mbit síťovka. Takže s dalším NTB se situace zlepší a stařičký server DEL půjde do důchodu.

Skutečně lze využít i NTB, aniž by z toho plynulo zvýšené riziko. Je to o zálohách.
Já bych citlivá data nesvěřil žádné firmě. Libovolně se tvářící. Přináší to i nevýhody ve formě tvorby software. Je to životní čas, který se nevrátí. Přesto, data jsou doma, nikdo se k nim nedostane. To je má priorita.
Otázka uložení dat třeba u Gůgla není totiž jen o firmě Gůgl. Ta může klidně být spolehlivá. Ale co lidé v serverovnách? Paranoia jak vyšitá? Ano a jsem na ni hrdý. Bezpečnost je v zálohách, nikoliv v redistribuci dat po světě mezi různými firmami.

20
Hardware / Re:seriove spojeni s kytarovým kombem
« kdy: 06 Leden 2020, 23:06:14 »
Pokud to nebude vadit, v případě problémů se obrátím na Vás do SZ.
Prozatím moc děkuji.

21
Multimédia / Re:Avidemux alternativa?
« kdy: 06 Leden 2020, 22:54:24 »

Nevidím důvod proč by jeho instalace měla "rozbourat" celý systém.  :o
Tento důvod nevidí určitě ani autoři ať už ffmpeg tak Ubunu.
Přesto se to stalo. kompletní  blok počítače a to i po restartu.  Psal jsem to jen jako varování. Samozřejmě mi nevadí, že to celé kleklo. Bylo to v rámci pokusů. Jsem rád, že jsem mohl vývojářům přispět chybovým hlášením.

Samozřejmě soudný člověk nebude používat pro seriozní práci dosud nevydané distribuce.


Jde jen o to, že ffmpeg má nějaký problém s nainstalovanými součástmi systému. Pravděpodobně tam bude prapůvod pádu. Jinak to taky nechápu, jak jste psal. Jde o velmi zvláštní záležitost vhodnou ke studiu.

TIMESHIFT forever.

22
Obecná podpora / Re:Aplikace na poznámky pro všechny možné OS
« kdy: 06 Leden 2020, 22:31:27 »
Hodně komplexní odpověď. Až se stydím, že neumím takto psát. Díky Abby.

Můj ná vrh je skutčně jen návrh. Tak to mám zařízeno já. Až vybuchnou elektrárny, budou fprdeli samozřejmě všechny služby, včetně té, na mé IP.

Jen jsem nastínil možnost jak problém řešit.

Elegantní na tom je:
- sám si vyberu stroj
- sám si vyberu IP
- sám si vyberu soft
- sám si vymyslím systém záloh
... atd

Nepřijdu o žádná data z důvodů selhání serveru. Jsou prostě zálohovaná. Ale s klidem doporučím všem používat Google. Vždyť jsou tak dobří ;-)

23
Multimédia / Re:Avidemux alternativa?
« kdy: 06 Leden 2020, 21:07:23 »
Jen pozn.
Přestože jsem si vědom, že ffmpeg je nějakým způsobem základní součástí systému, když jsem jej doinstaloval do Ubuntu 20 (focal fosa), přestal celý systém fungovat a skončilo to reinstalací.

Jen odhaduji doporučení: Udělejte si zálohu systému před instalací ffmpeg.

24
Hardware / Re:seriove spojeni s kytarovým kombem
« kdy: 06 Leden 2020, 18:33:56 »
Kolegové, dokázali by jste problém trochu rozvést?

Chci si zeelektrizovat španělku, tedy koupit kombo a využívat možností PC. Čeká mě to cca za tři měsíce (až budou prachy). Vaší diskusi rozumím jen tak nějak napůl. Vy určitě víte o čem mluvíte, já však nikoliv. Teprve se chystám do 'toho šlápnout'.

Hlavně mě zaujal poslední příspěvek, protože jsem z něj vůbec ni nepochopil.

25
Obecná podpora / Re:Aplikace na poznámky pro všechny možné OS
« kdy: 06 Leden 2020, 18:09:47 »
Otázka je, jestli vůbec potřebujeme cloud.

Mluvím o tom, že mi např. jede doma server. Mám veřejnou IP. Tedy třeba já mám úložiště vyřešeno. Cenově je to jen o 150 Kč měsíčně.

Popřemýšlejte. Platit někde kilo a dávat všanc data, anebo koupit někde prehistorický noťas, zapojit ho jako domácí hlavní komp, tak ta celá sranda vyjde ještě daleko levněji. Já provozuji skutečný server, který je elektricky náročný. Ale až koupím další NTB, přepojím to.  Pak místo 200 Wattů budeme papat jenom 20 Wattů.

... a ať jde glůgl do pr...

Stran: [1] 2 3 ... 13