Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.

Novinky: Děkujeme všem návštěvníkům fóra, kteří ochotně radí ostatním. Vaše práce je velmi potřebná a vážíme si jí.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Gmisiycs

Stran: [1] 2 3 ... 10
1
Obecná podpora / Re:občas nebootuje 18.04
« kdy: 22 Červen 2019, 04:38:17 »
To nic nemění na faktu, že si vše otestují. Koneckonců to dělá každý programátor, hned jak dopíše kód. A nejen on. Pořád má autor pravdu :-D

2
Ten princip by mne navýsost zajímal.

3
Pomoc s hardwarem / Re:Ubuntu nevyuzije vsechnu dostupnou RAM
« kdy: 21 Červen 2019, 22:23:41 »
Jistý si nebude nikdy nikdo, ale stačí prkotina, jako je zaprášený kontakt.
Vždy, než vyhazuji třeba RAM, ji několikrát vytáhnu a vrazím zpět, anebo vedle. Vyplácí se to

4
Pomoc s instalací a aktualizací / Re:Nelze aktualizovat ubuntu
« kdy: 21 Červen 2019, 22:09:58 »
Citace
Err:1 http://cz.archive.ubuntu.com/ubuntu bionic InRelease
  403  Forbidden [IP: 2001:1488:ffff::63 80]

Klasický problém IPv6. Běžně se týká i "aktivů". CSIRT na to upozorňoval už několikrát. Kdo ve světě ale bere vážně české programátory, kteří tvrdí, že IPv6 je Vista mezi IP protokoly, zvláště když druhá půlka programátorů tvrdí, že je to pecka a tetují si to na žaludy.

Bude hůř IPv6 je schopen časem přinést úplný kolaps systému.

5
Obecná podpora / Re:občas nebootuje 18.04
« kdy: 21 Červen 2019, 21:54:29 »
Bohužel má pravdu JirkoZ. V Redmontu naprogramují rutinu, otestují a pustí ven. Má naprastou pravdu.

6
Internet a sítě / Re:Vypadky nastaveni site 'Dratove pripojeni' ..
« kdy: 21 Červen 2019, 21:49:42 »
Na Ubuntu CZ se používá v příspěvcích jen čeština.
Nezařadil jste příspěvek do správného TOPIC.
Not using a USB hub?
Není to fake? Myslím ten dotaz? New user and one question?

7
1. /home mám 3x. 1TB HDD je rozdělen na 100 / 100 / zbytek. /Stažené mám na "zbytek" disku, Hudbu také, filmy a jiné veliké soubory + zálohy jsou na exteru.
2. Někdy si zjistím, co je chroot. Jinak se jim navzájem hrabu ve střevech bez hanby.
3. Dobře ! Nastuduji to :-)

8
Ne, ono to snad ani nelze. Já z Vašich vět chápu spojky, číslovky a HDMI.

Jsem prostě z takového dotazu "na prášky", protože vy, by jste dle mého názoru měl odpovídat a radit a Vy se přesto ptáte. Nechal jsem si sledovat téma, jestli se v této zemi objeví někdo, kdo je znalostmi v tomto oboru nad Vámi.

Neobjevil...
Gratuluji!
Zároveň i lituji.
Ale hlavně přeji!

A na tu reinstalaci bych to taky viděl. JUWA2 to řeší zálohováním, já dvojinstalací Ubuntu. Na jednom 100gigovém oddílu testuji, úspěchy přenáším na druhý 100gigový oddíl. Mám tak téměř stále dva plně funkční U18.04 na jednom disku. Ten, který si rozbiju - přeinstaluji a nakopíruji mu data z druhého. Já vím, já jsem taky blázen.

9
Obecná podpora / Re:Diakritika v názvech adresářů a souborů
« kdy: 17 Červen 2019, 18:03:49 »
Tak to jsem rád.

Ty ostatní systémy, pokud to neumí, anebo jsou v ohledu diakritiky problémové, tak je vše bez debaty.
Tam, kde tvůrci deklarují funkčnost a ještě ve formátu UTF-x, by lamy diakritiku používat neměly. Ale lidé, co tomu trochu hoví by právě naopak měli a také by měli hlásit veškeré bugy, tak ať se nám pokrok nezastaví, podobně jako kdysi kvůli WIN, 8 míst název a 3 místa přípona a jen alfanumer. 20 let temna.

10
Obecná podpora / Re:Diakritika v názvech adresářů a souborů
« kdy: 16 Červen 2019, 10:39:54 »
To byla rána pod pás. Sluníčkářem mne ještě nikdy nikdo nenazval. Kde jste nabyl dojem, že jsem idiot alespoň jako EU politik nevím. Ale bolí to.

A UTF-8 není všechno. A to že některé OS diakritiku neumí neznamená, že ji neumí Ubuntu. A programoval jsem kdysi ve strojáku, umím si představit plusy a mínusy diakritiky. Přesto, anebo i proto "Diakritiku ano!".

A sluníčkář nejsem. A nebudu na stará kolena. Za to jsem neumíral krví svých předků.

11
Mohli bychom o otm pokecat, protože autor příspěvku už se stejně neozývá.

Já nyní vyjádřím kompromisní nesouhlas (právě jsem ten termín vymyslel heč). Ono 32 i 64 architektura je víceméně kompatibilní. Problémy mohou nastat vlastně jen dva. Prvním je rozšířená adresace o dalších 32 bitů (taky jim to trvalo) a druhým problémem mohou být strojové instrukce. Intel s 64-kou vydal novou sadu instrukcí pro procesor, kde jsou obsaženy v nezměněném tvaru naprosto všechny staré a přidal pár nových. Nechci kecat, je to někde na WIKI, ale okolo 4 desítek by to mohlo být.

Z toho ale vyplývá, že Je jedno, jaký OS na jaký stroj našroubujete, a to až do doby, kdy půjde o velká čísla a zejména plovoucí desetinnou čárku. Tady zklamou na starých strojích veškeré přehrávače videa.
Ale zkompiluji-li program pro 32 a nebo pro 64 bit, pak se tyto dva kompiláty vůbec nemusí lišit. Záleží čistě na tom jak je napsán zdroják a jak kompilátor. Kupř. mi může kompilátor příkaz RETURN přeložit klasicky na C9, což pamatujeme ještě z dob 8bitů, anebo na 000000000000039 (střílím od boku) a ten pak fungovat na starých strojích nebude. Matematika a logika v programování nejsou totéž, což dobře víte.

Ta výjimka, jak o ní píšete může být pak mnoho let spolehlivě fungující stroj. V tom je nádherný vtip, kterým se často bavím.

Ale samozřejmě 32BIT NA 64BIT NEPATŘÍ A OBRÁCENĚ.
Vo tom samozřejmě nepolemizuji.

12
Obecná podpora / Re:Diakritika v názvech adresářů a souborů
« kdy: 15 Červen 2019, 20:21:30 »
Ventero, vím přesně o čem hovoříte.

A proto Diakritiku "Vždy a všude!".

Bez průserů nebudou opravy a úpravy. Na serveru mám už i stránky nejen s linky s diakritikou, ale dokonce i s mezerami.

Je velmi důležité nebát se a jít do něčeho, co může bolet, nebo dokonce vědět, že to bude bolet. Váš předek, co zemřel ve válce by vám potvrdil, jak moc důležité je budovat budoucnost. Chtěl by jste parní auto, protože klasický benzín píst klepe?

Odhlédnuto od vážnosti předchozích řádků...: Nefunkční diakritika v čemkoliv je v časech UTF-8-16-atd. jen a jen prachsprostou výmluvou.S diakritikou mi funguje i vzdálené serverování.


Takže pro všechny: "Používejte to a nadávejte na správné adrese!
Těch pár posledních bugů již bude brzy vychytáno, pokud mi pomůžete přitlačit na pilu.

13
Je tady ještě to
Citace
AE_NOT_FOUND
a to by mi smrdělo HDD. Opravte mne ale, je to mimo můj obor.

14
GK a RAM mají pouze vázanou, nikoliv přímou souvislost a nemusí mít žádnou, dokonce i u AllInOne. V tomto případě jste se neminul, to provázání tam je, alespoň podle výrobce. Asi by jste měl upřesnit, co jste měl na mysli. Ale odhad je slušný, rozumím, že i v tomto by mohl být problém.

Asi by to sneslo trochu obecné historie od autora příspěvku ve stylu: Pod jakými OS a jek dlouho to jelo a mělo to problémy?

15
Již dopředu poprosím pány odborníky o opravu !!!

Vy píšete, že nefunguje 32-bit OS. Podle mne a mého gůglení máte 64-bit stroj a potřebujete tedy 64 bit - OS


Skutečně žádám, ať to některý ze zkušených ubunťáků zkontroluje.
Mne k tomu inspiroval první screen, který už jsem viděl. Tehdy šlo přesně o tento problém 32bit nebo 64bit.

Pokud se nikdo neozve, vyzkoušejte reinstalovat na 64. bitový Ubuntu, pusťte video v HD (ideálně asi AVC), potom něco s kodekem H265. Pokud se na 64-bitovém Operačním Systému ani jednou neobjeví zelená barva tam, kde ji člověk nečeká, měla jste starý OS na stroji, který vyžaduje novější.

Sekání obrazu nesouvisí.

16
Kdybych se jednou v tomto vyznal alespoň z 10%, mohl bych Vás kontaktovat pro dořešení zbytků? Myslím to naprosto vážně.

17
Obecná podpora / Re:občas nebootuje 18.04
« kdy: 08 Červen 2019, 07:52:41 »
Na počítači Dell a Lenovo se mi to stávalo také. Zjistil jsem, že stačí počkat. Pamatuji ale extrémní případ, že systém naběhl až po cca deseti minutách. Do té doby byla stále jen černá obrazovka. Také se to stávalo jednou za čas.

Zkoušel jste čekat? Jak dlouho?

18
Volná diskuze kolem Linuxu a OSS / Re:PayPal
« kdy: 05 Červen 2019, 18:30:09 »
Poplatek se strhává z poslané částky.

Kupující nezaznamená změnu. Prodávajícímu přijde méně.

A ty daně jsou jednoduché. V den, kdy obdržíte výdělek je i "Datum uskutečnění zdanitelného plnění". Podle druhu zboží a služeb a ročního obratu platíte daň ročně až denně. Ale nejste Arcelor, takže asi ročně. Váš protějšek má ale k datu uskutečnění zdanitelného plnění nárok na platební(výdajový) doklad a ve své firmě ve svém režimu si může uskutečnit daňový odpočet.
Takže povinnost zaplatit daň (když je člověk blbý a přizná to) vzniká okamžitě. I když vám dám na náměstí dvacku do čepice, vzniká daňová povinnost. Existují způsoby, jak legalizovat nezdaněné příjmy, a to mluvím o těch zákonných. Naštěstí máme ty účetní a daňové poradce. Budete-li litovat pětistovky za pokec při obědě, zaplatíte dvanáctinásobek plus pokutu za špatné spočtení a pokutu za pozdní plnění atd.

Nej myšlenka tohoto vlákna je: Poradím se s profíkem v daném oboru.

PS: Platby na mé stránce nezdaňuji a nemusel bych, ani kdyby šlo o živnost. A je to legální. Jde to, ale nutně musíte proniknout do detailu. Teprve pak se ukáže jednoduchost řešení.

19
Návody, tipy a triky / Re:ECOSYS M2035dn - ako na skener?
« kdy: 05 Červen 2019, 18:18:59 »
vawaver, především, pokud životně nutně nepotřebujete LIN 19, jděte do LIN 18.04. Osmnáctka bude mít podporu deset let, devatenáctka půlrok. Je to vlastně test před LIN 20. Podle toho občas vypadá i přidávání zařízení.

20
Návody, tipy a triky / Re:Skype - zkušenost s ověřením účtu
« kdy: 05 Červen 2019, 16:48:12 »
Už chybí pouze dvoufaktorové zabezpečení přes mobil, který se dá hacknout ještě snadněji než jejich OS. Hurá na to. Už to nabízejí.

Citace: Jan Werich
To je blbý, to se bude líbit !


(asi už si to dám do podpisu)

21
Volná diskuze kolem Linuxu a OSS / Re:PayPal
« kdy: 04 Červen 2019, 17:35:21 »
PS: Ještě existuje profi verze účtu. Netestováno, nebudu kecat. Základem je ale paušální platba za vedení a minimum za pohyby. Pro mnoho plateb určitě profi, protože umožňí i plnou automatizaci služeb, tedy prováže PayPal s funkcemi Vaší stránky.

22
Volná diskuze kolem Linuxu a OSS / Re:PayPal
« kdy: 04 Červen 2019, 17:31:17 »
Odpovím částečně, neb jsem vše nezkoušel.

Takže já jsem si založil PayPal účet (mimoto Skril a ještě 5 dalších, ale o tom asi jindy).
Nikdy jsem jej neprovázal se svým účtem v bance. Jakmile se prováže, stane se součástí účtu a to nechci. Chci mít nějaké drobné bokem. Jelikož účet PayPal není provázán s bankovním účtem, mám na něm limit 10000kč ročně. Tzn suma pohybů na účtu je deset klacků za rok, nikoliv maximální částka.
PayPal (i všechny ostatní platební služby) jsou licencovány ČNB. Tedy jde o oficiální součást Vašich platebních aktivit, jakmile PayPal spárujete s kartou/účtem. Z toho se odvíjí i daně. A také případný EET bonz vašich zákazníků superčechovi, šišlajícímu děcku Babišovi a jeho rektsledů.  Daní se tedy okamžitě všechno, co se dle zákona okamžitě danit má. Pokud PayPal nespárujete s bankou, nedaní se nic, protože se nedá určit, komu účet patří. Za to jste odměněna oním desetitisícovým limitem.

Poplatky:
Ty se pořád mění. Mění se tak rychcle, že jsou častěji stejné, než jiné. Nedělám si srandu.
Obecně ale posílající neplatí nic (hahaha). Poplatek se strhne z poslané částky. Takže Gmisiycs  pošle 100kč, Kattnienika nedostane 100kč.  Obvykle se poplatek pohybuje kolem 1.54%, ovšem výsledná suma nesmí být menší než - a to se právě pořád mění -  Loni jsem si všiml, že to byla dvacka. Takže cca 20 CZK + 1.54 % je strženo z poslané částky.
Příspěvky na mých stránkách dopadají takto:
Příspějete 50 CZK - Obdržíme 38 CZK
Příspějete 100 CZK - Obdržíme 86 CZK
Příspějete 200 CZK  - Obdržíme 182 CZK
Příspějete 400 CZK  - Obdržíme 374 CZK

Převod na bankovní účet a zpět je prý zadara - nemám ověřeno.

PayPal umožňuje, ale je třeba kopat hluboko do meníček, "Poslat jednorázovou částku kamarádovi". Ta je zcela zdarma. Netuším, jestli je tato aktivita nějak kontrolována a limitována. Když jsme testovali nastavení PayPalu u nás, přeposílali jsme si 50 až 100 kč s kolegou cca 5x za sebou. Klaplo to. Nezchudli jsme.

23
Jsem natěšen na výsledek ...

24
Já to vidím tak, že dokud nezavře tu tlamu, nekoupím od něj nic. Dodnes jsem Hajlzu nepotřeboval a klidně bez ní dožiji. Koneckonců se shodné šmejdy a padělky prodávají levněji i jinde.

Pokud je to origo Verbatim, pak je to udivující. Ale pozor, jsou i vydané různé flašky, které mají skryté oddíly. Bylo tady pár vláken o tomto problému. To chce odpornou/odbornou? demontage takového oddílu, protože stantartními formats se nic nezmění a flaška blbne jak konzument flašky. Takové celé série se mohou do e-shopů dostat velmi snadno. Stačí si uvědomit, jak funguje ekonomika.

25
To bych viděl spíše na skript. Ale se skriptem neporadím. Třeba se ozve juwa2 apod.

Stran: [1] 2 3 ... 10