Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Tweaki

Stran: [1]
1
Hardware / Nerozpoznání USB flash disku, error
« kdy: 24 Říjen 2018, 14:05:05 »
Dobrý den. Předem upozorňuji, že jsem úplný laik a z počítače jednou za čas setřu prach a používám ho spíš jako psací stroj, telku a rádio. Moje švagrová má problém s notebookem, má nainstalovaný operační systém Xubuntu verze 16.04, což má být prý podobné jako Ubuntu. Koupila si nové USB flash disky, u mě v počítači i noťasu fungují (já mám legální OS Windows), ale u ní jí to po vložení flashky napíše toto:

 Error mounting /dev/sdb1 at /media/iva/76E8-CACF: Command-line `mount -t "exfat" -o "uhelper=udisks2,nodev,nosuid,uid=1000,gid=1000,iocharset=utf8,namecase=0,errors=remount-ro,umask=0077" "/dev/sdb1" "/media/iva/76E8-CACF"' exited with non-zero exit status 32: mount: unknown filesystem type 'exfat'

Někdo mi poradil, že bude nutné nainstalovat ovladače. Mohl by mi někdo poslat odkazy, o které ovladače se jedná, kde stáhnout? Nebo pokud to není ono, tak jak to opravit? A poprosím popis jako pro blbečky, nejlépe návod, jak nainstalovat. Děkuji mockrát, jsem vděčná za každou pomoc.

Stran: [1]