Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - danak

Stran: [1]
1
@Abby  Zdravím, díky za reakci. WINS je právě pro Sambu.

@West Zdravím, toho jsem se obával. Chybí, hodně. Bohužel jsem pouhý uživatel (navíc v Linuxu nový), který si to nenaprogramuje :). Každopádně díky za info, alespoň to vím.

2
Zdravím. Chtěl bych poprosit o radu ohledně sítě, resp. dalších linuxových PC v síti. Potřeboval bych něco jako autodetekci počítačů v síti, přístupnou ze souborového manažera, ideálně Dolphin. Oč mi jde. V jednom PC nastavím server SSH, v jiném NFS a rád bych, aby v dalším (klient) byly ony servery viditelné bez připojování.

Jinými slovy, spustím klientské PC, kliknu v Dolphinu na Síť (network://) a uvidím sítové počítače, na kterých běží server ssh (sftp) nebo nfs. Něco jako "nainstaluji nový systém, zapnu nějakou službu a uvidím všechny servery v lokální síti".

Snad jsem se vyjádřil srozumitelně :). Nevím, zda-li něco takového v Linuxu existuje. Hledal jsem, nenašel. Předesílám, že pro mne není řešením Samba. Díky za každou radu

Stran: [1]