Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - boon

Stran: [1] 2 3 ... 8
1
Musím se vmísit do vaší diskuze jakožto .NET programátor (v C#)... Ty vaše narážky na C# jsou opravdu směšné. Nevím, co je na něm nepovedeného. Je to velmi rychlý, jednoduchý a přehledný jazyk, tvořen kombinací C++ a Javy. Od C++ si měl vzít rychlost (i když stejné rychlosti nedosahuje, rozhodně je to lepší, než šnečí Java) a od Javy zase robustnost aplikací.

Výhoda C# je v tom, že podporuje nejnovější technologie, má špičkové programovací prostředí (Visual Studio nemá téměř konkurenci) a nespornou výhodou je to, že do něj MS tlačí, jak může (spolu s VB.NET), takže se v něm dá psát WPF apps., XNA apps., ASP.NET apps. a mnoho dalších aplikací. Nevýhodou je, že pro lidi na linuxu je to naprosto zbytečné, ale vzhledem k tomu, že linux má pár procent lidí, nevidím v tom až takový problém...

Mimo jiné, říkat, že Java je dobrá jen proto, že se dá spustit na všech systémech je jako říkat, že anální sex je dobrý, protože se dá provozovat na obou pohlavích...

2
Tak, je to měsíc, co jsem testoval eeeXubuntu na svém éčku... No celkově to nebyla žádná sláva. Boot time byl cca 40 vteřin, což je ještě velmi dobré (v porovnání s XP, tam se bootovalo éčko cca 35-40 vteřin). Po instalaci bylo vše ready-to-use, vše fungovalo (samozřejmě wifi no problem, zvuk a tak). Problém byl hlavně v malém screenu. Na rozlišení éčka bohužel pánové,kteří dělali eeeXubuntu asi nemysleli a tak často programy přečuhují pod obrazovku. Samozřejmě, to i v XP, které tuplem není děláno na éčko, ale v XP se dá během pár sekund změnit rozlišení, v Xubuntu musíte editovat config. Hodilo by se tlačítko pro změnu rozlišení s HW scrollingem. Celkově se mi zdálo (subjektivně), že mi Xubuntu žralo více baterky, než XP. Hodně blbnula taky hibernace, kdy po zmáčknutí tlačítka hibernovat se éčko sice "vyplo", ale disky stále běžely, resp. blikaly světla a baterku to taky žralo. Nevím, není to ideální. Nejsem žádný Linux guru a věřím, že mnoha lidem by to jelo daleko lépe, já se holt vrátím na XP, na které jsem si chytře udělal zálohu a budu spokojený s tím, že mi tam půjde to, na co jsem byl zvyklý na svém éčku :-). Mimochodem, Xubuntu bylo daleko lepší, než Xandros, který tam byl implicitně. Fuj fuj fuj. Toť mé pocity a dojmy.

3
Mimochodem jsem našel daleko lepší a jednodušší řešení - Fedora LiveUSB creator (http://eeedora.complexvalues.com/). Sice by to panstvo s Ubuntu muselo instalovat z winu, pže momentálně nepodporují jiné desktopy, než Win a Fedora (kvůli nějaké nestabilní verzi, nebo co, nevím), ale je to otázka dvou kliků :-)

4
Instalace, aktualizace a spouštění / Re: Instalace z flash?
« kdy: 19 Srpna 2008, 18:33:26 »
Omlouvám se, já se na wikinu nekoukl. Stydím se  :-[

5
Zdravím. Chtěl bych Buntu nainstalovat na svého mazla (Asus eee), ale nemá mechaniku. XP jsem na něj instaloval z flashky, ale je to dávno a už si to moc nepamatuju. Teď mám navíc k dispozici i 150GB hdd, ale nerad bych si ho mazal a 2GB flash (U3), která je prázdná. Jak vytvořit flash jako bootovatelnou a nainstalovat z ní systém?

6
Tak jsem se sem nechtel motat pac mi bylo jasny ze to nak podobne skonci, ale coz aspon trochu zabavy. Tohle bylo trosku nevhodne od Vas. Pavelp vas nijak primo neurazil. Pokud Vas jeho prispevek urazil tak uznejte, ze i ten Vas prvni zde nebyl prilis vhodny. Pokud jste rozumny tak si myslim, ze to uznate a svuj druhy prispevek smazete.Ani já jsem jej přímo neurazil. Naopak, zesměšnění mého názoru a vyjádření mého názoru se mě osobně dotklo a to velmi přímo. Zajímalo by mě, co vám příjde jako přímé uražení. Srovnání s vládou? Jsme na tom hrozně, ale v USA jsou na tom hůře. Citace? Podívejte se na seriál Červený trpaslík, konkrétně díl Andělé a Démoni. Snad se tohle nepovažuje za osobní výlev, kapku offtopic, ale jsme v sekci volné diskuze, ne? :-) Pokud by to moderátoři považovali přeci jen za osobní výlev, pak si samozřejmě poslužte smazat tenhle jeden post, byla by škoda smazat celý topic.

7
Pavelp, úžasné. Potlesk, opravdu geniální příspěvek do diskuze, který řeší vše. Možná byste mohl jít kandidovat do vlády. Jestliže nepoznáte řečnické otázky, pravděpodobně byste se se svou inteligencí skvěle zařadil mezi průměr, jenž vládne ve vládě. Dovolím si citovat: "jsem si jist, že i města ponesou vaše jméno. Kupříkladu Mamlasov".

8
Eh. Po dlouhé době jsem znovu zabrousil na toto fórum a co mé oči nevidí, topic s tématem "osvěta Linuxu"... Říkám si, že to bude zas někdo, komu se nelíbí, že na Linux nejdou hry, kdo vypadl z rozčarování a teď tu bude nadávat. Což ale nevidím, založil to moderátor (mj. má oblíbená moderátorka) a tak si říkám, že na tom něco asi bude. Po přečtení je mi na blití. Proč? Předem musím říct, že jsem před chvilkou brojil proti MS a jejich programu ve Vistě, takže si nemyslím, že bych byl zaujat názorem adolescentních dětí "MS rulez, Linux SUXX", či obráceně.

1. celý ten email zavání fanatismem, kvůli kterému všichni Linuxáky zavrhují. Děláte jen ostudu sobě, tomuto fóru a Linuxovému světu. Ne nadarmo se říká, že jen ten největší blbec jde k Ubuntu komunitě. Celý email je v duchu "Hrrr na ně" a "Kdož su bóží bojovníci"... Rozsekat celý monopolní svět MS a naplácat jim na zadek. Samozřejmě, udělat si reklamu, vstoupit do pořadu, proč ne, ale táhnout nejlépe do štábu TV Nova a nejlépe jim tam vše přeinstalovat? Myslíte, že pořad o Linuxu neběží jen proto, že všechny podplatil MS? Vzhledem k tomu, že i na Ošklivku Betty by se dívalo více lidí, než na seriál o Linuxu, myslím, že by se vám dostalo jen dalšího výsměchu a ostudy. Proboha, podívejte se okolo sebe? Vidíte ty BFU, naprosto nezaujaté světem Linuxu a Windows? Naprosto nezúčastněné, plně se soustředící na uklízení, praní, nakupování, koukání na Riskuj a podobné věci? Nechápete, že by to zajímalo opravdu jen mizivé procento?

2. Lživost.. Cituji

"GNU/Linux je celosvětový fenomén gigantických rozměrů a pro hospodářství celé planety nepřehlédnutelných důsledků
- je zadarmo legální
- okamžitě na něj může, dejme tomu 90% uživatelů compů bez ostychu a bázně migrovat a získat tak legální software zadarmo s výhledem, že tomu tak bude do konce jeho života."

Bože, tak u tohoto jsem nevěděl, jestli se mám smát, nebo brečet. Je to asi jako když Horst Fuchs říká "s tímto přístrojem na zeleninu dokonce rozmixujete i tvrdé kameny. A pozor, zvládne i diamant! Neváhejte, to MUSÍTE MÍT!" Jediné, co je pravda je, že je zadarmo a legální, stejně tak jako ve větě, kterou jsem uvedl předtím je pravda, že tento přístroj na zeleninu je opravdu přístroj na zeleninu.  GNU/Linux není fenomén gigantických rozměrů, nemá ani nepřehlédnutelné důsledky a proboha, na GNU/Linux může přejít sotva tak 30% lidí dle mého odhadu. Hry, profesionální programy, měření výkonu, či jen neschopnost se učit (na tomto fóru dokonce někdo napsal radu "nejdřív se nauč trochu programovat a pak si pořiď linux." Tomuto idiotovi bych chtěl vzkázat, ať zaleze zpátky na stromy, nebo ať radši mlčí). Víte, kolik je mé matce? A víte, že neumí ani trochu anglicky? Jak bych ji proboha učil na Linuxu, když drtivá většina návodů jsou v angličtině a ona se mě jednou zeptala, jestli pravý klik na notebooku provede tím tlačítkem napravo? Může mi to někdo vysvětlit? Myslíte, že by měla chuť učit se? A samozřejmě, jelikož náš PC používá i ona (máme doma 3 pc a ani sestra, ani máti se na Linuxu učit opravdu nechtějí), nemůžu si logicky nainstalovat Linux i kdyby byl milionkrát lepší, než Windows.

3. závist... Cituji

"některý z politiků zase dal kšeft Microsoftu
- v produktech Microsoftu a komunity kolem je spousta dobrého softwaru a nápadů
- GNU/Linux je nedoceněný"

Nezlobte se na mě, ale měl jsem za to, že na shromáždění NEmilitantních linuxáků se probírají věci ohledně toho, co komu nejde, co komu naopak jde, jaké jsou novinky a ne házení špíny na MS a jejich výrobky. Kdyby byl MS opravdu takový plebs, jak tvrdí tento mail a kdyby byl GNU/Linux opravdu tak nedoceněný, jak také tvrdí, myslíte, že by si jej nikdo nevšiml? Vězte, že studuji na škole se zaměřením na informatiku a informační technologie a nebrali jsme, kdo to je Linus, jak vznikl první Linux, proč, ve kterém městě a podobně. Linux neučinil NIC, ale naprosto NIC závratného. Kdežto MS? Zkuste se podívat do starých učebnic IKT, AVT a já nevím, čeho všeho ještě, které se vám válejí doma pod postelí.

Aby ale tento post nebyl jen negativní, musím souhlasit s tímto:

"když už je o něm zmínka v médiích, i moderátor (redaktor) mluví (píše) o něčem, čemu vůbec nerozumí a je totálně zavádějící, mimo mísu"

Ano, to je pravda. Co k tomu víc říct.

Naopak na vás, rozumně smýšlející čtenáři, proboha, zatraťte ten fanatismus! Uduste plamen, se kterým byste psali 30 mailů denně do české televize, do rozhlasu a podobně. Vždyť co si asi pomyslí ředitel takové firmy, když mu přijde 2 000 emailů od 5-ti lidí, kteří chtějí prosadit nějaký program, o kterém nikdy neslyšel? A vy se pak divíte, že na vás lidé nadávají, jací jste extrémisti? Apeluji na vás, proboha, mějte rozum. Já sám jsem si Linux oblíbil, přesto byste měli vědět, že každý protivník si zasluhuje úctu a respekt, se kterým byste se k němu měli spravovat. Rozhodně ne pustit uzdu fantasii a říct "LINUX RULLEEEEZ" pod lživými argumenty a falešnou záminkou...

Gratuluji všem, co s tímto dopisem souhlasí. Získali si u mě přesně takový respekt a takovou úctu, jako výše zmíněný Horst Fuchs.

PS: Reaguji na úplně první příspěvek, 4 stránky diskuze číst opravdu nechci.

9
Otevřená diskuze kolem Linuxu a OSS / Re: Pracovna plocha
« kdy: 06 Března 2008, 20:11:34 »
Myslím že v jednoduchosti je síla, ale někdy může být jednoduchost také velmi krásná.  Snad se vám moje ploška bude líbit.  ::)
http://img153.imageshack.us/my.php?image=plochazq2.jpg
ten obrázek elfky? je opravdu pěkný, kde se dá sehnat takovéto obrázky ?


nejlepe na www.blizzard.com :P

10
Notebooky a přenosné počítače / HP Compaq NC6400
« kdy: 06 Března 2008, 15:38:26 »
Zdravím. Tak bych si chtěl do notebooku znova hodit ubuntu, ale nerozchodil jsem wifinu. Mám tam přesněji BCM 5753. Na wikině byla jen tuším 43xx... Neví někdo jak na to prosím?

11
Otevřená diskuze kolem Linuxu a OSS / Re: Pracovna plocha
« kdy: 26 Listopadu 2007, 07:26:10 »
Včera jsem si trošku hrál a vytvořil jsem tohle:
http://tomas.pikalek.cz/screenshoty/1.png

Co to je za messengera? Vypadá příjemně :-)

12
Archiv / Re: Starcraft pres wine v Ubuntu 7.10
« kdy: 26 Listopadu 2007, 07:21:36 »
tyjo, že bych zavzpomínal a taky si tu hru nainstaloval? :-)

13
Archiv / Re: Call of duty 2
« kdy: 26 Listopadu 2007, 07:20:40 »
Noo, myslim ze 3D akceleracia je, v pohode hravam WoW a CS.
Grafiku mam integrovanu Intel 945GM, ovladace i810

Mno, tak už mě jen napadá, jestli jsi do Wine dal DX soubory. Někde na to byl určitě návod a určitě CoD 2 pod Wine jde, jen musíš hledat, mno. Pokud jsi tedy už tak neučinil, pokud ano, tak pak netuším

14
Archiv / Re: Problém s fórem
« kdy: 25 Listopadu 2007, 20:21:05 »
Aaa, sakra fix... No uvidím, zkusím to řešení č. 2 na té wikině, snad to pomůže... Ale to je nějaká novinka, ne? Před cca půl rokem mi to normálně šlo :/

15
Archiv / Re: Call of duty 2
« kdy: 25 Listopadu 2007, 16:59:06 »
A tak mě napadá, zprovozněná 3D akcelerace je? Jaká je graf. karta a jaké ovladače používáš?

16
Archiv / Re: Problém s fórem
« kdy: 25 Listopadu 2007, 15:46:47 »
LAN kabel vede od modemu, jinak mám O2 ADSL...  Nemám ale klasický ADSL modem, mám wifi modem. Říkám, při každé instalaci jakéhokoliv Linuxu to jelo v pohodě, modem má totiž svou vlastní paměť, stačí jednou nastavit a konec, od té doby se v něm nikdo nerýpal (ani na windows nejsou potřeba ovladače)

17
Archiv / Re: Problém s fórem
« kdy: 25 Listopadu 2007, 15:37:52 »
Vše ostatní funguje naprosto korektně, jsem připojen přes LAN kabel, nikdy s tím žádné problémy nebyly...

18
Archiv / Problém s fórem
« kdy: 25 Listopadu 2007, 15:06:14 »
Zdravím, pánové a dámy. Byl jsem nucen nainstalovat znova Linux, problém je v tom, že když naťukám forum.ubuntu.cz, stránka se mi nenačte. Teď písám z notebooku, v blbé IE6 najíždí v pohodě, ale ani v FFku, ani v Opeře na mém Ubuntu GG prostě nenajede. Neví někdo prosím, co s tím? Děkuji.

PS: Nenajede znamená, že zobrazí "stránku nelze zobrazit" atp

19
Archiv / Re: Call of duty 2
« kdy: 24 Listopadu 2007, 23:54:20 »
nepomohlo...  :'(
"msttcorefonts je už najnovšej verzie."

Musíš je ještě nakopírovat do Wine, to už jsi taky udělal?

20
Archiv / Re: wi-fi a notebook HP Compaq nc6400
« kdy: 20 Října 2007, 21:06:17 »
Tak v automatrixu nebyl Ndiswrapper, mno... Byl ještě jiný program tuším, podobný jako automatrix a taky se nedoporučoval, jen si nemůžu vzpomenout na jméno.

21
Archiv / Re: wi-fi a notebook HP Compaq nc6400
« kdy: 20 Října 2007, 15:06:47 »
Ne-e, Linux instaluju na notebook, ne na velký pc :-). Tam je dvoujádrový intel core duo 2Ghz, 1GB ram a intel chipset. Automatrix tedy? Možná bych to mohl zkusit, už jsem o něm slyšel :-)

22
Archiv / Re: wi-fi a notebook HP Compaq nc6400
« kdy: 20 Října 2007, 12:18:46 »
ne, nepodařilo se :-(. Ten restricted ovladač nepomohl a ndiswrapper se mi nepodařilo zprovoznit ani podle toho návodu :(. Bohužel, asi není linux souzen mému notebooku

23
Archiv / Re: wi-fi a notebook HP Compaq nc6400
« kdy: 19 Října 2007, 23:21:53 »
Kód: [Vybrat]
ifconfigeth0      Link encap:Ethernet  HWaddr 00:16:D4:E5:0D:3F 
          UP BROADCAST MULTICAST  MTU:1500  Metric:1
          RX packets:0 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0
          TX packets:0 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
          collisions:0 txqueuelen:1000
          RX bytes:0 (0.0 b)  TX bytes:0 (0.0 b)
          Interrupt:16lo        Link encap:Local Loopback 
          inet addr:127.0.0.1  Mask:255.0.0.0
          UP LOOPBACK RUNNING  MTU:16436  Metric:1
          RX packets:0 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0
          TX packets:0 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
          collisions:0 txqueuelen:0
          RX bytes:0 (0.0 b)  TX bytes:0 (0.0 b)
lspci


00:00.0 Host bridge: Intel Corporation Mobile 945GM/PM/GMS, 943/940GML and 945GT Express Memory Controller Hub (rev 03)
00:02.0 VGA compatible controller: Intel Corporation Mobile 945GM/GMS, 943/940GML Express Integrated Graphics Controller (rev 03)
00:02.1 Display controller: Intel Corporation Mobile 945GM/GMS/GME, 943/940GML Express Integrated Graphics Controller (rev 03)
00:1b.0 Audio device: Intel Corporation 82801G (ICH7 Family) High Definition Audio Controller (rev 01)
00:1c.0 PCI bridge: Intel Corporation 82801G (ICH7 Family) PCI Express Port 1 (rev 01)
00:1c.1 PCI bridge: Intel Corporation 82801G (ICH7 Family) PCI Express Port 2 (rev 01)
00:1c.3 PCI bridge: Intel Corporation 82801G (ICH7 Family) PCI Express Port 4 (rev 01)
00:1d.0 USB Controller: Intel Corporation 82801G (ICH7 Family) USB UHCI Controller #1 (rev 01)
00:1d.1 USB Controller: Intel Corporation 82801G (ICH7 Family) USB UHCI Controller #2 (rev 01)
00:1d.2 USB Controller: Intel Corporation 82801G (ICH7 Family) USB UHCI Controller #3 (rev 01)
00:1d.3 USB Controller: Intel Corporation 82801G (ICH7 Family) USB UHCI Controller #4 (rev 01)
00:1d.7 USB Controller: Intel Corporation 82801G (ICH7 Family) USB2 EHCI Controller (rev 01)
00:1e.0 PCI bridge: Intel Corporation 82801 Mobile PCI Bridge (rev e1)
00:1f.0 ISA bridge: Intel Corporation 82801GBM (ICH7-M) LPC Interface Bridge (rev 01)
00:1f.2 IDE interface: Intel Corporation 82801GBM/GHM (ICH7 Family) SATA IDE Controller (rev 01)
02:06.0 CardBus bridge: Texas Instruments PCIxx12 Cardbus Controller
02:06.2 Mass storage controller: Texas Instruments 5-in-1 Multimedia Card Reader (SD/MMC/MS/MS PRO/xD)
02:06.3 Generic system peripheral [0805]: Texas Instruments PCIxx12 SDA Standard Compliant SD Host Controller
02:06.4 Communication controller: Texas Instruments PCIxx12 GemCore based SmartCard controller
08:00.0 Ethernet controller: Broadcom Corporation NetXtreme BCM5753M Gigabit Ethernet PCI Express (rev 21)
10:00.0 Network controller: Broadcom Corporation BCM94311MCG wlan mini-PCI (rev 01)


Tohle mi to vypsalo, když jsem si tam hodil to lspci a ifconfig. Snad z toho něco poznáš, win mi totálně rozhodil formát textu :/

edit: tak ani ne, vypadá to přehledně :-)

A ještě, děkuji, že se o to někdo zajímá a aspoň hodí základní věci, které budu potřebovat. Už jsem si říkal, že sem asi nikdo nechodí :(. Návody na netu byly vždy na jinou verzi wifiny a tak jsem se ani nepokoušel.

24
Archiv / Re: Ubuntu 8.04 - Hardy Heron
« kdy: 19 Října 2007, 16:53:41 »
heh, vypukla Ubuntu mánie :D. Vsadím se, že to samé bylo s přechodem na FF :-) Zkuste jiné linuxy, teď vyšly nové verze většiny linuxů :-)

25
Archiv / Re: wi-fi a notebook HP Compaq nc6400
« kdy: 19 Října 2007, 16:51:39 »
no, budu zkoušet mandrivu 08, prý tam jede wifi na tomto notebooku v pohodě. Je škoda, že zrovna ubuntu mi tam nejede a nikdo neumí pomoct (pže mám podnikatelský notebook :( )

Stran: [1] 2 3 ... 8

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.