Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - martin.bazant

Stran: [1] 2 3 4
1
Obecná podpora / Re:gcalctool - uživatelské nastavení
« kdy: 22 Leden 2012, 15:44:42 »
Úžasné! Taky jsem to začal řešit (po přepnutí kalkulačky do finančního modu mi spadla a už nešla spustit). Soubor pomohl, díky moc! :-)

2
Obecná podpora / Re: Ako sa vrátiť od GIMP 2.7 ku GIMP 2.6?
« kdy: 10 Srpen 2011, 21:15:58 »
Možná blbá otázka - dal jsi
Kód: [Vybrat]
apt-get update?

3
Hardware / Re: Externí disk zmizel
« kdy: 06 Srpen 2011, 21:48:22 »
Na FAT32 můžeš mít jenom soubory do velikosti 4GB, nepřekročila jsi tuhle hranici? Třeba stahováním těch torrentů?
Ty torrenty se mi nezdají - když jsem stahoval na můj externí disk, kde jsem měl ještě FAT32 tak mi Transmission automaticky zahlásilo chybu, že nemůže daný soubor začít stahovat pro málo místa na disku.

Úplně dole jde vidět bez problémů akorát mě děsí ten FAT32 což by mělo být alespoň NTFS.
Svůj disk jsem nakonec přeformátoval na exFAT (pod Windows), poněvadž ho potřebuju připojovat i na strojích s Windows (i u lidí, kteří ve Win nemají nainstalovanou podporu ext3, jinak bych si tam dal ext3..), podporu pro exFAT do Ubuntu jsem si doinstaloval, bohužel se musí zatím disk pokaždé ručně připojovat přes terminál (jde ale vytvořit jednoduchý spouštěč), až budu mít víc času, udělám nějaký mininávod v ČJ..

4
Obecná podpora / Re: Jaký filesystem pro usb-hdd+záloha s grsync
« kdy: 20 Červenec 2011, 10:41:58 »
Dnes jsem zkoušel exFAT. Je to sice z dílny Micro$oftu, ale má výhodu, že chodí v Linuxu i ve Woknech, data jsou vzájemně kompatibilní, nejsou problémy ani s divoce diakritickými názvy souborů  Do Linuxu se musí doinstalovat podpora pro tento fs a na Win XP se mi jej nepodařilo rozchodit (jen ve Win7, i když Micro$oft tvrdí, že už je tam dávno patch). Podle Wiki by měl chodit i pod Mac OS.
Nechal jsem ho na jednom přenosném hdd (250GB), tak uvidím, jak se osvědčí,


Ahoj, chtěl bych se tě zeptat, jak se ti exFAT osvědčil. Taky přemýšlím, jaký FS nasadit - koupil jsem si 1TB ext. disk a potřebuju na něj nahrávat i soubory větší jak 4GB a zároveň ho potřebuju číst a zapisovat na něj jak v Linuxu, tak ve Windows.. Tak přemýšlím, jestli nasadit EXT3 (pod Win se na něj dá díky ovladačům taky zapisovat), nebo třeba ten exFAT..

Díky :-)

EDIT: budu rád, když mi odpoví i někdo jiný než jen RNA - jaký FS dát na externí harddisk (potřeby popsány výše + měl by zvládat rychlý zápis i čtení)

5
Multimédia / Re: Jak přehrát 3d film pod ubuntu ?
« kdy: 27 Prosinec 2010, 18:27:26 »
Pro zájemce o přehrávač Bino, kteří si ho nechtějí sami kompilovat - do seznamu zdrojů si přidejte ppa:lion-simba/bino-mt

Viz. Bino 3D player with ffmpeg-mt.

M.

6
...vecsina mi nevihovuje, hlavne kvoli tomu ze to tam nema klasicku plochu(jolicloud,Ubuntu netbook remix,leeenux,...)

V Ubuntu Netbook Remix stačí odinstalovat Netbook Launcher a máš klasickou plochu. Taky jsem si odinstaloval Maximus (automatická maximalizace čehokoli). M.

7
Multimédia / Re: Jak prehravat video stream ve VLC
« kdy: 19 Únor 2010, 12:55:08 »
Nemůže být problém s tímhle? Citováno z http://tv.pod.cvut.cz/

Citace
Upozornění: Televizní streamy jsou dostupné pouze v sítích Studentské unie ČVUT. V ostatních sítích nejsou dostupné a nikdy nebudou!

Jinak oficiální vysílání např. ČT na netu má, ale jen něco (ČT24, něco na iVysilani.cz), myslím, že např. ČT4 Sport na netu oficiálně nikde není..

8
Otevřená diskuze kolem Linuxu a OSS / Re: Budoucnost Gimpu
« kdy: 31 Leden 2010, 19:14:35 »
Díky za odkaz! Možná si ji pořídím..

9
Otevřená diskuze kolem Linuxu a OSS / Re: Budoucnost Gimpu
« kdy: 26 Leden 2010, 20:03:10 »
Diskuzi bych už uzavřel, případně přesunul do off-topic..

10
Otevřená diskuze kolem Linuxu a OSS / Re: Budoucnost Gimpu
« kdy: 24 Leden 2010, 10:26:06 »
Nema to logiku, Gimp je perfektni program na upravu vselijakych obrazku. Osobne me tim velmi prekvapili.

Logiku to nemá, ale netrápí mě to. Mám připojení k internetu (kdo nemá  ;) ) a programy které potřebuji si vždycky snadno přes Synaptic doinstaluju.  :)

11
Nějak se nedokážu zorientovat a nevím, co myslíš..  :-\

  • Na jakých stránkách?
  • A verze čeho? Ubuntu? Nebo něčeho jiného?

12
Multimédia / Re: NEJDE ZVUK
« kdy: 05 Leden 2010, 12:58:15 »
Je možné, že to není třeba, ale vím, že když jsem měl PC s integrovanou zvukovkou i zvukovkou v PCI, tak bylo nejsnažší tu integrovanou v BIOSu vypnout.. Jestli je v nastaveních zvuku možnost zaškrtnout si integrovanou, nebo přidanou zvukovku, tak to je ještě snažší cesta, ale z dotazu mi přišlo, že tu možnost tam nemá..

13
Multimédia / Re: Nemam v panelu Ovládání hlasitosti
« kdy: 05 Leden 2010, 12:21:04 »
Super  ;)

14
Multimédia / Re: NEJDE ZVUK
« kdy: 05 Leden 2010, 11:34:58 »
Asi bude potřeba tu zvukovku, co je na desce, nejdřív vypnout v BIOSu..

15
Multimédia / Re: Nemam v panelu Ovládání hlasitosti
« kdy: 05 Leden 2010, 11:33:45 »
Zkus vrátit panel do původního stavu:
Kód: [Vybrat]
gconftool-2 --recursive-unset /apps/panel
a poté
Kód: [Vybrat]
pkill gnome-panel
Na panelu ti možná chybí "Oznamovací oblast" - v té je právě ovládání zvuku, zobrazení síťového připojení..

16
Pro porovnání můj PC: usnutí na disk - 40 sec. probuzení z disku - 65 sec.
Ubuntu64, 4GB ram, 2GB swap. Nezdá se mi těch 8GB ve swapu.

Mě se spíš nezdá 2GB swapovací prostor na 4GB RAM - vždyť při plnější RAMce nebude dost prostoru a hibernace nebude fungovat.. (pokud bys místo swap partition nepoužíval swap file a podle potřeb ho zvětšoval..)

Velký swap by neměl být překážkou. Mě na Eee 1000H trvá hibernace taky dost dlouho. Ještě jsem to tedy nezměřil, při nejbližší hibernaci změřím. Ale při první hibernaci jsem se už začínal bát, že se něco "kouslo"..  :) Naštěstí vše proběhlo OK, jen to trvá delší dobu..

EDIT: Tak jsem si měřil hibernaci a trvala 35 vteřin (Eee 1000H, 1GB RAM, swap 1.5GB, spuštěno jsem měl jen firefox s 10 taby a jeden OOo dokument).

17
Aby to přítomní nemuseli hledat launchpad.net (přeci jen už tam přibyly další příspěvky):

spusťte si v terminálu:
Kód: [Vybrat]
gconf-editor
v něm se v nabídkách proklikejte:
apps->nautilus->preferences

a zde si zaškrtněte položku Show Desktop

(díky pavolzetor za odkaz  :) )

18
Zkus nainstalovat a použít program grandr (je ve zdrojích). xorg.conf už v Ubuntu 9.10 není, pokud si ho sám nevytvoříš (nenecháš vygenerovat systémem).

Mě grandr pomohl vyřešit problém s připojováním externího monitoru (DLP projektoru), třeba ti pomůže s tvým problémem..

19
Ó díky za chválu  ;)

Taky přeju pěkného Silvestra a úspěšné vkročení do nového roku!  :)
M.

20
Tak jestli jí to fungovalo v 9.04, tak jí to tam hoď zpátky, nějaký zásadní důvod k přechodu z 9.04 na 9.10 myslím není..

Znechucení chápu.. Ale nevěš hlavu, určitě se ty důležitý věci podaří rozchodit! A ty, který třeba teď nejdou, tak s novou verzí kernelu už třeba půjdou..

21
Tak to může být chyba na více místech - zkus prohledat fórum, už se to tu nejspíš řešilo. Zkus si z úvodní stránky vyhledat "Alsa" nebo "Pulse Audio". Mě to jeden čas zlobilo taky - ale to asi bylo tím, že jsem si sám nadělal bordel - v Ubuntu 9.04 jsem si ručně nainstaloval novější verzi Alsy, a při povýšení na 9.10 se to nejspíš nějak pochrulo, takže zvuk někdy šel a někdy ne..

Vyřešil jsem to kompletní reinstalací systému a bylo po problémech (to je ale krajní řešení  :) )

EDIT: Třeba zrovna tady se možná něco podobného řešilo, ale pro Kubuntu..

22
Tak ať se zadaří, třeba se to rozběhne, když tak zase napiš.. M.

PS: Jestli ti nefunguje mikrofon, podívej se do ovládání hlasitosti (Systém -> Volby -> Zvuk) a zkontroluj Vstup - jestli nemáš ztlumený mikrofon.. Případně si ho v tom menu zkus dát víc nahlas..

23
A když zkusíš přítelkyni poslat zprávu - neukáže se jí, že jí chceš kontaktovat a možnost "potvrdit kontakt" nebo něco podobného?

Zkoušíš to v Psi, nebo Empathy? A na jakém serveru máte účty?

Sice jsem to dal už do postu na první stránce.. zde je návod, jak pracovat s Eee PC Tray, třeba to někomu pomůže..  :)

24
Nejdřív se musíte vzájemně autorizovat - povolit jeden druhému, že spolu budete moci kecat a vzájemně uvidíte svůj stav.. Autorizace se provádí většinou pravým klikem na kontakt a vybráním "autorizovat".

25
To znamená, že při vytváření účtu si buď vybereš Google Talk nebo Jabber (podle toho, co klient nabízí) - ale v podstatě je to jedno..

Jméno vyplníš buď se serverem nebo bez něj (zase podle klienta - někde se napíše zvlášť jméno a zvlášť server, někdě to píšeš dohromady pomocí zavináče).

Když máš Gmail a při vytvoření účtu jsi zadal Jabber (třeba proto, že Google Talk ti to nenabídlo), tak vyplníš krom svého už. jména patrně se zavináčem následovaným "gmail.com" také adresu serveru na talk.google.com.

A pro provozování GTalk potřebuješ mít povolený Chat v nastavení Gmailu - pak můžeš chatovat i bez klienta Psi atd. přímo z rozhraní e-mailu. Bez povolení Chatu v Gmailu ti GTalk ve Psi ani jinde nepojede..

Když ti to nebude fungovat, zkus to rozjet v Empathy podle toho mýho návodu - je s obrázky  :) nastavení tam je možná jednodušší.. Empathy je taky standartní součástí Ubuntu, už ji tam máš nainstalovanou..

EDIT: téhle větě jsem nějak neporozuměl..  :)
Citace
a sa aj s tamat?

Stran: [1] 2 3 4