Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Satannas

Stran: [1] 2 3 ... 11
1
Obecná podpora / Re: Wine : Photoshop CS5 problem
« kdy: 19 Červenec 2011, 16:56:49 »
Nevím jak tam dostat ten "reg" soubor, když nepoužívám Widle a v praci dělám na OSX. No dejme tomu, že si je hodím do virtualboxu, nainstaluju W + CS5, vezmu "reg" a zkopnu si ho do ubuntu. Snad by to šlo. Musím to vyzkoušet. Dík za info (+1). Jen mě zajímá jestli fakt to jede všechno (filtry, auto. objekty, atd.) Já zatím používám na mintu jen CS2, (CS3 nechodila podle mých představ). a jak to přes wine šlape. Jestli se to zadýchává atd. Vím, že je to asi záležitost HW.
A sorry, píšu z hospody :-D, ale pokud ti to jede bez probrémů, takl to asi zkusím. Nakonec takový malý dotaz. Zkoušeli jste i Illustrator a in design - jak na tom jsou pod winem?

2
Obecná podpora / Re: Prechod z Win.7 na Linux
« kdy: 30 Leden 2011, 20:00:36 »
Možno lamácka otázka,ale obsahuje inštalačné DVD Linux Mint aj Cz jazyk ? :-\ (Nepodarilo sa mi to zistiť)
Obsahuje, ale po instalaci jsem měl menu anglicky. Nevím proč. Pokud by ti to udelalo, tak v synapticu je doinstalujes.

3
Hry a zábava / Re: Widelands - jen dvě kampaně?
« kdy: 22 Prosinec 2010, 19:15:26 »
Kampaně ještě nejsou hotové.

4
jo, a pokud ti vadi, ze je to pořád v nabídce a ty programy mas uz smazane, - tak "~/.local/share/applications/wine"  atd.atd.

5
Pracovní prostředí / Re: Mazání koše ala osx (ctrl+backspace)
« kdy: 19 Prosinec 2010, 00:52:59 »
jo a ještě: ta klávesa "del" pořád funguje. Já sem si ji namapoval místo "ctrl+2" takže po zmáčknutí se nic neděje (respektive "zobrazení v seznamu, které mám defultně nastavené")

6
Pracovní prostředí / Mazání koše ala osx (ctrl+backspace)
« kdy: 18 Prosinec 2010, 22:21:17 »
Kdo chce, může si přenastavit mazání souborů v nautilu (+na ploše) na způsob Macu.
1. Vytvořte si nějaký prázdný soubor (adresář) co můžete smazat. Třeba na ploše.
2. Spusťte "gconf-editor", zaškrtněte políčko "desktop>gnome>interface>can_change_accels"
3. Spusťte "nautilus" a označte si ten vytvořený soubor.
4. V nautilu najeďte na záložku "upravit>přesunout do koše" a myší najeďte na místo kde má být klávesová zkratka.
5. Stiskněte "CTRL+Backspace" - nastaví se tam ta zkratka (zkratky si můžete dávat jaké chcete)
6. Nezapomeťe si pak vypnout v gconf-editoru ten "can_change_accels"

čus.

P.S. Pro vysypání koše máte stejný postup, jen v nautilu najedete do koše a dáte tu zkratku v liště na "Soubor>vyprázdnit koš" ctrl+shift+backspace

7
Pracovní prostředí / Re: Tooltipy nebo coto je?!!
« kdy: 18 Prosinec 2010, 18:50:00 »
To nejsou doslova tooltipy cos mě dal odkaz na který už sem se ptal kdysi  :D . Ty mám všude vypnuté v tom gconfigu. Ale pořád když najedu na maximalizovat, minimalizovat, zavřít, tak se tak ukazuje ta nápověda. Teda už nevím kde bych to měl k sakru vypnout. Prolézám config sem a tam a nic  :) původně sem si myslel, že to je nainstalovaným tématem, ale dělá to u všech témat.
Myslím toto: http://img69.imageshack.us/i/ukazkan.jpg/

8
Pracovní prostředí / Tooltipy nebo coto je?!!
« kdy: 18 Prosinec 2010, 15:19:58 »
Čau lidi, trošku se nudím, a  k dokonalosti mi chybí už jen plyšové kostky na zrcátko do auta a vypnutí všech tooltipů.  ;D V gconf-editoru sem povypínal všechno co má ve slově "tooltip", ale pořád je to někde zašité. Jedná se mě o takovou věc jako když najedu na "minimalizovat" tlačítko, tak tam najede takový text "Minimalizovat okno". Nebo Na přepínač pracovních ploch a objeví se: "Klikntím začnete s přetažením....". Je to taková spíš kosmetická vada, ale nemůžu to lokalizovat kde se to vypíná. Jestli je to už v tématu plochy, nebo každý zvlášť applet to má (ale u appletů sem tooltipy vypnul), nebo jestli to dělá compiz, nebo přímo systém. Nejspíš to bude jen nějaká zašitá hovadinka  :), ale pro mě to tam je naprosto zbytečné... Díkec za radu.
P.S. Jo, aby mě někdo nesepsul, tak mám Mint 9 gnome, ale to je jedno, je to na stejné brdo  :D

9
Multimédia / Re: nejde mikrofon
« kdy: 18 Prosinec 2010, 15:00:19 »
Podívej se hlavně sem zda není zašktlé vypnutí mikrofonu. Mě to dělalo pouze toto při každém restartu počítače.
Jo, jenže u toho nastavení nepoznáš jestli máš zapnutý stereo mikrofon u pulse audia. Já ho měl defaultně zapnutý ve stereu a nešlo to.
To Montys1: Čoveče asi ti teda neporadím :-(, 10.10 nemám, tak se v tom nemůžu poňourat. Ale postupoval bych asi tak, že 1. se kuknout jestli to hardwarově bere ten mikrofon (webka) a pak dál s nastavováním.

10
Multimédia / Re: nejde mikrofon
« kdy: 16 Prosinec 2010, 21:48:36 »
Nevím jak u 64bit. verze, ale taky sem to řešil v Mintu9 se skypem. Nakonec mě pomohla prkotina. Zkus se kouknout na "pavucontrol" (ovládání hlasitosti). U položky vstupní zařízení mikrofonu je totiž nastavené stereo. Zkus 1 kanál ztlumit. Mě to pomohlo.

11
Obecná podpora / Re: TuxGuitar - nedostatky
« kdy: 04 Prosinec 2010, 23:16:08 »
1. Omezení při editaci v notovém zápisu - noty lze pouze vkládat, ale ne mazat (Del). Musí se přejít do tabu,kde mazání funguje. V notách lze jen klikat myší, nejde editovat z klávesnice (pomalé).
kliknu myší a vytvořím notu, kliknu podruhé na tu notu a smaže se. Jde to, mě to funguje....

12
Dík, ale já to myslel obráceně. Dávám na klasické stolní PC verzi Ubuntu netbook edition 10.04. :)
Aha :-D

13
jo, já mám Linux Mint 9 v rozlišení 1366x768 na netbooku a brnkacka.
dodatek: jo , je to gnome a asus 1201NL Ion

14
Obecná podpora / Re: Tuxguitar tabulatury
« kdy: 21 Listopad 2010, 13:35:25 »
no, už sem prolezl kde co, ale asi to fakt nejde. Nejhorší je, že se většinou učím z tištěných starých tabulatur, takže se to plete  :(. Už si skladby přepisuji na nové. Tyto sem kdysi používal ještě na metal  :)

15
Obecná podpora / Tuxguitar tabulatury
« kdy: 20 Listopad 2010, 12:53:41 »
Cau kytáristi  :), mám takový dotázek. Hraji na renesanční loutnu a měl sem koupený program na widle Fronimo3 na historické tabulatury. Jenže nechci jet pod virtualem atd...., tak sem si nainstaloval Tuxguitar. Naprosto mi vyhovuje, jde tam vybrat i vícestrunný nástroj, naladit si to podle sebe, ale štvou mě trošku ty tabulatury. Jsem zvyklý na označování místo pražců 0,1,2... v tabulatuře, - tak a,b,c. Je to prkotina, ale mě se to plete, protože číselná byla italská tabulatura a byla hore nohama. Ta abecedová je francouzská. Jestli teda někdo nevíte jak to nastavit aby to psalo ABC...

16
Já sem měl tu desítku asi 2 týdny, ale nainstaloval sem znova devítku. Hlavně kvůli HDD a TVtime. Jinak se mi líbil, když pominu drobnosti co si stejně vždycky předělám. Já nevím, ale poslední dobou mám problém z 1TB diskem co mám jako druhý disk. Strašně pomalu kopíruje V Ubuntu 10.10, v Mintu 10 to samé, a i ve W7. Přitom Na 10.04 a starších, a v XP jede normálně. Nevím co tam ty drbani přidali, ale dost mě to štve. Jinak ta desítka Mint se mi designově víc líbila než Ubuntu.   

17
Tak já s tím mám zkušenosti. Asi v roce 199? sem apgrejdoval bios. Prej pokud máš jiný typ čísla biosu tak se nepreinstaluje. Omyl. Pustilo me to a ejhle. Deska na ho....  . Tenkrat jsme měli v práci nějakou mašinku na nahrávání biosu do čipů - bohužel na ten můj to nebyl, tak deska za 5 litrů letěla do pryč. Od té doby se ani nepokoším o upgrade biosu  :)

18
Ještě se kukni do Biosu jestli tam nemáš něco jako boot priority. Já sem tak chtěl přeinstalovat systém taky z mp3 přehrávače, ale i když sem měl nastavené jako 1. boot z usb,  2.cdrom 3.HDD - tak mě to nechtělo z toho nabootovat, až sem si všiml v biosu další hovadinky (něco jako boot priority) a tam byla flashka označená jako boot až poslední (respektive vypsaný mp3 player), ale teda mám award bios (myslím si - trčím v práci :-(   )
Prostě tam bylo dvoje nastavení priorit.

19
Tak sem se díval co to vlastně to unity je. ......Sakra já nechci mít na PC něco co vypadá jak ovládání bankomatu !!!!  :)

20
jojo, vpráci nejde čumět pořád do monitoru. Taky ve volných chvílích si dám přestávku a ňourám na netu :-).
Jinak asi graficky asi ta 10.04. Akorát mohli udělat ty ikonky fialové a ne oranžové.

21
Pracovní prostředí / Re: Úvodní obrázek v přehrávači videa
« kdy: 04 Říjen 2010, 14:35:49 »
Co takhle si udělat třeba screenshot a oříznout to ve photoshopu (nebo Gimpu).

22
Obecná podpora / Re: úprava GRUBu, když neexistuje menu.lst
« kdy: 25 Květen 2010, 19:22:46 »
teda, ale nevím jestli je to v tom grub.cfg. Jiný systém ne LL nemám, takže nevím jestli to je v něm. Ale editovat ho můžeš. Já sem si ho upravoval.

23
Obecná podpora / Re: úprava GRUBu, když neexistuje menu.lst
« kdy: 25 Květen 2010, 19:17:03 »
nemá, nemá, klidně si ho uprav. Pokud si ho neskoníš.  :)
Jinak odkaz ti tu psal už Rixx.

24
Tipy a triky pro Linux / Re: Tuning Firefoxu
« kdy: 20 Květen 2010, 17:41:27 »
+1 díkec.

25
shift + numlock? To mě asi jebne  :D. Je to tak 14 dní co sem si to asi nějak nevědomky zapnul to posouvání myši numlockem. já sem se nemohl dostat ani do synapticu (přes svoje heslo). Furt sem dumal co sem tam instaloval a až dávno po tom mě napadlo kuknout na nastavení klávesnice. A to už sem chtěl první přeinstalovat terminál, pak sem zjistil, že mi to dělá všude, tak sem hledal nějakou hovadinu v systému.  :D

Stran: [1] 2 3 ... 11