Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - nonferatus

Stran: [1] 2
1
Internet a sítě / Re:služba Avahi vypnutá
« kdy: 23 Listopadu 2011, 08:38:13 »
vyřešeno - závada na routeru. Zyxel se asi odporoučel, tedy spíš něco co souvisí s wifinou. Při vypnuté wifi všechny 4 lan chodí jak z partesu. Jakmile se zapne wifi, přes to, že k ní není nic připojeno, začnou padat výstupy lan. Neustále se odpojují a znovu připojují a na přeskáčku některý z nich pak už připojit nejde. Přičemž ten co už nejde připojit - zhasne i dioda na síťové kartě počítače. Prostě onen konektor je fyzicky odpojen. Spolehlivě připojit se v takovou chvíli dá pouze přes wifi. To platí i o připojení do webového rozhraní ovládání routeru. I ta wifina ovšem hlásí onu výše popsanou hlášku. Jakmile se wifi vypne, lan chodí jak má a hláška se přestane objevovat.
Nepomáhá ani reset na tovární nastavení, ani poslední firmware. Tak jsem prostě vypnul wifi a na jeden lan připojím wifi router za pár kaček a bude.

2
Internet a sítě / Re:služba Avahi vypnutá
« kdy: 22 Listopadu 2011, 21:00:53 »
JJ, to jsem zapomněl napsat - hned před prvním resetem jsem FW aktualizoval. Konec konců můj dotaz už teď až tak moc neřeší router, ten už výpadky nemá. Jde o tu .local doménu - ta mi nedá spát. Ta naopak možná buď novým FW, nebo tím resetem naskočila.

3
Internet a sítě / služba Avahi vypnutá
« kdy: 22 Listopadu 2011, 20:05:19 »
router Zyxel prestige 600 series, PC nettop Acer Aspire R3600. Půl roku spolu normálně běhali, zyxel má teda svých pár let za sebou... Ale teď se to najednou splašilo, zyxel mně odpojil a už Acera na net nepustil. Teda vůbec tam nepustil konektory lan. Chodila jen wifina. Resetnul jsem ho celý, znovu nastavil, šel pár hodin a znovu. Po prvním resetu jsem vrátil do nastavení oblíbené heslo, tuto chybu jsem podruhé neudělal - a ejhle - jsem tu a píšu dotaz. Že by mi zyxela někdo naboural?
 Má to háček nyní po opětovném resetu, novém přístupovém heslu v zyxelovi a zaheslované domácí wifině, (což před tím taky nebylo, to jsem jen filtroval MAC) se zdá být vše OK. Ale občas při připojení notesu s Lubuntu, nebo zmíněného Acera s Xubuntu vyhodí linux tuto hlášku:
"Služba vyhledávání sítí je vypnuta
Vaše současná síť má .local doménu, která není doporučená ani kompatibilní se službou hledání síťových služeb Avahi. Služba byla zakázána."
Nakonec se to i přez tuto hlášku připojí, na notesu musím ručně znovu povolit síť vpravo na liště na ikoně. Ale ta hláška se mi nelíbí, už jen proto, že před tím při té nefunkčnosti lan se objevovala taky. Ví někdo co s tím? Nepište mi přejmenovat .local doménu. To tuším, ale nevím kde a jak ji přejmenovat.

4
Vložit citaci
ZÁZRAK, TO JE ZÁZRAK !!! JEHOWA JE VELIKÝ A MOCNÝ !!!

http://forums.debian.net/viewtopic.php?f=17&t=46673

https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/grub2/+bug/745800

Nejspíš opravdu být v mbr musí...
[/quote]

I prd velebnosti ...  Smích
 netvrdím nic o zázraku, jde jen o to, že se tu našel jeden, co mi tu celou dobu tvrdil že lžu a že se Grub2 takto nechová nejen jemu, dokonce si byl jistý, že se tak nechová ani mně. Tys sem dal pádný argument - vysvětlení, že to není chyba, ale bohužel nepříjemná vlastnost grubu2 (neumím anglicky, takže si to nepřečtu) Sklouzli jsme od hledání řešení k dokazování, kdo z nás dvou tu kecá.
Čili OK, je to vlastnost grubu a teď už se tak budou chovat distra, která se rozbíhají přez grub.
 Poradí mi tu někdo způsob, jak nainstalovat Xubuntu tak, aby mělo zavaděč lilo? S použitím alternateCD si lze vybrat zavaděč?
Nebo holt bude potřeba přejít na čistý debian? Tam snad lilo ještě vybrat půjde.
Posláno: Dnes v 11:39:52

5
ZÁZRAK, TO JE ZÁZRAK !!! JEHOWA JE VELIKÝ A MOCNÝ !!!

http://forums.debian.net/viewtopic.php?f=17&t=46673

https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/grub2/+bug/745800

Nejspíš opravdu být v mbr musí...
[/quote]

I prd velebnosti ...  :D
 netvrdím nic o zázraku, jde jen o to, že se tu našel jeden, co mi tu celou dobu tvrdil že lžu a že se Grub2 takto nechová nejen jemu, dokonce si byl jistý, že se tak nechová ani mně. Tys sem dal pádný argument - vysvětlení, že to není chyba, ale bohužel nepříjemná vlastnost grubu2 (neumím anglicky, takže si to nepřečtu) Sklouzli jsme od hledání řešení k dokazování, kdo z nás dvou tu kecá.
Čili OK, je to vlastnost grubu a teď už se tak budou chovat distra, která se rozbíhají přez grub.
 Poradí mi tu někdo způsob, jak nainstalovat Xubuntu tak, aby mělo zavaděč lilo? S použitím alternateCD si lze vybrat zavaděč?
Nebo holt bude potřeba přejít na čistý debian? Tam snad lilo ještě vybrat půjde.

6
AHÁÁ A PAK ŽE SLOVA O VIRU JSOU MOC SILNÁ. tAK CO ŘÍKÁTE NA TOHLE?

NA PRVNÍM PRIMÁRNÍM ODDÍLE PŘEINSTALOVÁN WINDOWS (V DOBĚ ZALOŽENÍ VLÁKNA XP, TEĎ W7)
DNES START DO XUBUNTU, KTERÉ SE PŘED TÍM KONEČNĚ POVEDLO S TÍM GRUBEM2 DOSTAT NA TEN ODDÍL.
START PROBÍHÁ TAK, ŽE XOSL SPUSTÍ GRUB2, KTERÝ BYL NA STEJNÉM ODDÍLE JAKO XUBUNTU.
PO NĚJAKÉ DOBĚ V XUBUTU ZADÁN RESTART SYSTÉMU, VYTAŽENA XD KARTA S XOSLEM V DOMNĚNÍ, ŽE MI ZAS NABĚHNE WIN7, JAKO PŘED TÍM.

SVĚTE DIV SE - V MBR JE GRUB2, KTERÝ MI MILOSTIVĚ NABÍZÍ MIMO JINÉ I START DO WIN7.
NIC JSEM NEINSTALOVAL - POUZE JSEM SPUSTIL XUBUTU S JEHO GRUBEM2, KTERÝ MÁ NA SVÉM ODDÍLE!!!!

KRUCINÁL JESTLI TOHLE NENÍ CHOVÁNÍ JAK VIRUS, TAK UŽ TEDY NEVÍM. NORMÁLNÍ XUBUNTU S NORMÁLNÍM GRUBEM MI TO V ŽIVOTĚ NEDĚLALO A JINÉ DISTRO TAKY NE.

7
jj, ten je OK, jenže nedovolí přenášet na flešku nic jiného než buntu.  :'(
zrušil jsem PC a používám jen ten nettop, páč běžím na fotovoltaiku a nettop jde snadno napájet 12V adaptérem. Od té doby co jsem na to takhle přešel, řeším různé blbiny - než to vychytám. Myslel jsem, že zapnu nettop a pojede jako před tím roky PC, ale tak jednoduché to není.

8
ano, přesně takhle to v tom klikátku nastavím taky a stane se to, co jsem popsal výše. Proč bych asi tohle vlákno zakládal? Opakoval jsem instalaci aspoň pětkrát se stejným výsledkem. Koneckonců nejsem sám, kdo tuhle zkušenost popsal v tomhle vláknu, že? Tak neosočuj z nepodložených tvrzení a z matení někoho - co bych z toho asi měl, že bych ve svém věku zakládal vlákna kterými bych úmyslně někoho mátl? Není mi dvacet. Třeba se ta chyba projevuje jen s určitým HW. To by klidně bylo možné. Výše popisované se mi děje na nettopu Acer Aspire R3600. Je pravda, že určitý problém na tom linux s HW má. Mandriva One - je-li přenesena na USB programem UNETBOOTIN, vůbec nenabídne možnost výběru jazyka, skočí rovnou do dalšího kroku a tam se kousne tak, že nelze použít ESC a podívat se na výpisy. Xubuntu - je-li na klíčenku UNETBOOTINem přeneseno ve widlích, udělá totéž. Pokud Xubuntu přenesu v linuxu (taktéž UNETBOOTINem) naběhne normálně. Mandrivu musím přenést jedině tím jejich nástrojem MANDRIVA-SEED. Přičemž na normálním PC můžu přenést UNETBOOTINem kterékoliv distro třeba ve widlích a normálně z té samé klíčenky chodí.
A prosím netvrď mi zas, že to nejde, vyzkoušeno cca 20 krát s naprosto stejným výsledkem.

9
Ještě se pokusím podpořit svůj názor, že se jedná skutečně o chybu GRUB2.
Jestli je pravda, a nejspíš je, že není doporučena instalace GRUB2 na oddíl, nejspíš bude chyba v tom, že GRUB2 domělou chybnou instalaci na oddíl neodmítne, ani nevyhodí hlášku, ale prostě si ji předělá po svém. toto tvrzení by podporovala i zmiňovaná zkušenost s Mandrivou One. Ta dokonce ve svém grafickém instalátoru pokračuje výpisem systémů, které grub našel a bude je spouštět, dává na výběr který má být primární.... A nakonec provede v zásadě totéž, co Xubuntu. Grub je na oddíle i v MBR! Přičemž ještě jedna nová informace, kterou jsem při zakládání vlákna nevěděl.

Mandriva jde pak spouštět jak ze svého oddílu (xoslem) tak z MBR. Ale ve chvíli, kdy smažu GRUB2 z MBR, přestane fungovat i spouštění z oddílu!
Nebo-li oba nainstalované GRUBY2 mají na sebe navzájem nejsíš nějaké zásadní odkazy! To není chování jak virus?

Pro pořádek znovu podotýkám, že se jedná v obou případech o živá distra, výběr oddílu pouze klikátkem a vše platí je je stoprocentní pravda pouze jsou-li oddíly logické. U primárních oddílů se nic z popsaného neprojevuje.

10
hele daysleeper - odpovídáš mi jinak, než co řeším já. Jasně jsem psal, že oprava v MBR je podružná, jen jsem kontatoval, že se neopravovala snadno. fixmbr to prostě přepsat nedokázal! (ostatní windowsí pomůcky taky ne)
No a teď to druhé - rozhodně si nevymýšlím!!! Jasně jsem psal, že jsem nepoužil alternateCD. Takže jsem logicky nepoužil ani žádný instalační textový příkaz. (totéž platí o zmiňované Mandrivě One). Pouze jsem v grafickém instalátoru kliknul na rozbalovací menu, kam se má GRUB nainstalovat. Instalace pokračovala bez jakéhokoli upozornění, či výpisu, že můj výběr není vhodný a přez to byl GRUB2 nainstalován tak jak popisuji. Nic si nevymýšlím, konec konců stejné chování popsal i další přispivatel v tomto vlákně. Ten píše, že původní GRUB se mu takto nechová, já mám zkušenost, že lilo se tak taky nechová - z toho usuzuji, že je to vlastnost spíš GRUBU2 než 2 odlišných systémů, které by se oba chovaly stejně nevhodně. Mimochodem jsem dost starej na to, abych si vymýšlel takhle blbé vlákno, kdyby to nebyla pravda!

Asi bude logické vysvětlení i tady:
dasleeper -   (/media/sdb5 je pripojeny oddil /dev/sdb5; --force je nutne, protoze grub nedoporucuje instalaci na oddil)
sachy -   Instalátor pravděpodobně nepoužívá --force.

Možná místo diskuze o tom, že by byla chyba u mně, což vylučuju :-)  bychom měli řešit jak dát vědět vývojářům, že tuto chybu živá distra při instalaci dělají. Určitě nemá smysl bavit se tu o textovém příkazu pro samostatnou (a pak možná i libovolnou) instalaci GRUB2, jestliže vlákno bylo založeno o živém distru. Rozhodně si stojím za tím, že jestliže v grafickém instalátoru je klikátko, které nabízí volbu, já tuto volbu rozbalím a odkliknu a přez to je bez mého vědomí GRUB2 jinde (přičemž na zadané partition je s chybovou hláškou a nepoužitelný), tak je to chování blízké chování virů. Nebo snad ne?? A hlavně je to samozřejmě blbě, patří to do tohoto fóra a je třeba to řešit. A textový příkaz pro instalaci Grub2 na logickou part. by v takovém případě asi bylo vhodnější poslat spíš vývojářům živého distra, neboť s ním jde tak maximálně napravit fatální chyba, kterou dělá distro a jeho instalátor.

No a moje otázka na instalaci lila znamenala, že by mně hlavně zajímala možnost instalace buntu rovnou s lilem (pokud existuje) O té jsem se dočetl, že ji již buntu nepodporuje. Pokud je lilo v depozitářích, lze ho použít až po zdárné instalaci distra a po zdárném nabootování. Případně při instalaci alternateCD.

11
ANO, přesně tak to mám i já. Mám tři systémy + jednu partition na pokusy (když se třeba objeví nové distro, které neznám, nebo tak něco). Na každé partition má systém svůj zavaděč a z MBR nabíhají normálně widle, do kterých se dostane i rodina. Na XDkartě 16 Mb mám grafického XOSLa, stačí ji zasunout a vybírám kam bootovat.
Takže pro daleepera - bohužel, GRUB2 se chová jako virus, protože se instaluje sám i tam, kam jsem mu při instalaci nezadal. Xubuntu alternate jsem necítil potřebu použít, protože jsem se bláhově domníval, že když v instalaci Xubuntu nastavím v grafickém klikátku, že chci GRUB2 na SDA6, že tam prostě bude (před grubem2 to vždycky platilo). OMYL! Automaticky a bez mého souhlasu je i v MBR! Přesně jak to píše brutus.

Problém mám již vyřešen, ale jak jsem psal výše, GRUB2 se skutečně chová tak, že když mu při instalaci zadáte kam ho chcete - třeba /dev /sda3, poslechne vás pouze v případě, že sda3 je primární partition. Pokud je logická, nainstaluje se bez vašeho vědomí automaticky i do MBR! TO JE PODLE MNE CHOVÁNÍ SROVNATELNÉ S VIREM!

Netvrdil jsem, že si s tím neumím poradit, koneckonců psal jsem že MS-sys to přepsat dokáže. Tvrdil jsem jen že je to chování debilní, proti fylozofii linuxu a proti uživatelskému nastavení. A hlavně když to nevíte, nedá se to předvídat! Zajímalo by mne, jestli brutus má tu partition kde se mu choval stejně jako mně logickou, nebo primární. Jestli to potvrdí mou zkušenost.

Jo a zajímala by mně možnost instalovat v Xubuntu lilo, jak píše Martin Kiklhorn. Zkoušel jsem googlit i hledat tady a jediné co jsem se dočetl, že buntu od verze myslím 8 a něco instalaci lilo nepodporuje.
Protože jak jsem psal výše, u mandrivy problém vyřešila instalace lilo na zadanou partition.

12
njn, tak já jsem hlavně nevěděl, že se bude takhle debilně chovat. Používám dualboot (resp. víc, než dual) přez deset let. Ubuntu pamatuju, když jsem ho zkoušel v první verzi.... Mandrake jsem poprvé instaloval ve verzi 8 a něco...     Ale takhle blbě se nechovalo nic. Na logickou partition klidně dám i widle a nebudou s tím mít problém, konec konců ta mandriva s lilem ho nemá taky. Ten Grub2 je šílenost. A mimochodem to moje přirovnání k viru docela sedí, protože on ani nejde jednoduše odstranit. Žádný ,,fixmbr"  ,,fixboot"  ani  bootcfg /rebuild ho nedokážou přepsat. Jediné co ho dokáže aspoň potlačit je v linuxu spuštěný a použitý MS-SYS. Ale stejně tam zůstane a po několika normálních startech do widlí se najednou zas objeví grub s chybou, po restartu zas dá třeba na pár dní pokoj a pak je tam zas. Spolehlivě zmizí jedině novou instalací windows.

13
odpovím si sám. pokud by někoho tento problém potkal, hledejte nejdříve chybu v nastavení partition. Grub2 na rozdíl od svého předchůdce (a rovněž na rozdíl od lilo) odmítá být nainstalován na logické partition. Problém spravilo nové rozdělení disku a nastavení příslušných oddílů jako primární. Kde jsou ty časy, kdy linux odmítal přemýšlet za nás, dělal prostě to, co se po něm chtělo a rozhodně nikdy nevybral na pozadí ,,optimálnější řešení" které by bez našeho vědomí nastavil. Jóó ty doby jsou už asi pryč.

14
zni to tvrde, ale dolozim. Pri instalaci xubuntu muzu nastavovat grub kam chci, stejne vzdy ,,napadne" i MBR. Nejdrive jsem podeziral xubuntu, nez jsem zjistil, ze u mandrivy dela grub2 naprosto totez. Tedy jeden rozdil tu je. Zatimco v xubuntu se na urcenou partition nainstaluje jen nejaka chaba cast grubu, takze pak z uvedene partition proste xubuntu spustit nejde, do MBR se nainstaluje naprosto korektne i proti me vuli a logicky odsud jde spoustet naprosto vse co je v PC. Akoratze toto jsem si nepral a pred instalaci jsem to nenastavil. V Mandrive to dopadne tak, ze rovnez napadne MBR jak virus, prez jakakoliv instalacni nastaveni, ale na rozdil od xubuntu jde potom mandriva spustit jak z MBR a grubu na nem, tak z urcene partition a grubu na ni. Jenze Mandriva aspon nabizi moznost misto grubu instalovat lilo a to se chova normalne. Tuto moznost bohuzel v buntu nemame. Neresil to nekdo? Snad nejsem jediny, kdo se drzi sveho oblibeneho boot managera a nechce mit misto nej v MBR grub2?

15
Instalace, aktualizace a spouštění / Re: XUBUNTU na starý HW
« kdy: 26 Prosince 2010, 18:29:22 »
nakonec jsem vcelku zdárně nainstaloval toto:  http://forum.debian-linux.cz/index.php/topic,691.0.html
ale nechce se mi sestavovat distro po jednotlivých programech. Takže se pokusím spíš najít vyhovující celé distro, než to takhle skládat.
Po pravdě ta mandriva když se z ní odstraní ten firefox a nahradí se chromiem, tak se neseká a vše v ní chodí jak má. Akorát ne tak svižně jako debian.
Jenže já potřebuju lehkotonážní program na stahování a správu fotek z foťáku, případně jejich úpravy, komunikaci s mobilem, nějakou tu relax sranda hru, něco jednoduchého na klipy z foťáku - občas spojit, občas sestříhnout, občas převést na jiný kodek. Je to počítač dvanáctileté dcery, takže jednoduchá klikátka, která ji neodradí a nezatíží systém. Koneckonců proto je tam XFCE.
V Ubuntu je výhoda že už je tam krásné kilkátko na instalaci programů podle kategorií a jejich podkategorií. Do Debianu ani Mdv nic takového neznám a brouzdat Synapticem, případně Rpmdrake a pokusně instalovat je šílené. Jenže lepší postup neznám. Názvy programů skoro nikdy nic neříkají, jednovětové popisky taky ne (ty rozvitější pod tím v angličtině neumím přečíst). Takže nezbývá, než vše, co podle té holé věty českého popisu vypadá blízké tomu, co hledám zkusit nainstalovat. Zjistit jestli to pak chodí v češtině, dělá to co jsem chtěl, když ne, tak odinstalovat a další....

16
Instalace, aktualizace a spouštění / Re: XUBUNTU na starý HW
« kdy: 25 Prosince 2010, 21:30:53 »
teď tahám tohle:   http://debian.sh.cvut.cz/debian-cd/5.0.7-live/i386/iso-cd/debian-live-507-i386-xfce-desktop.iso
je toho o 100 Mb víc, než to co vytvořil ten ,,Live Magic"  tak bych typoval, že to bude o browser,  tím pádem síť a možná Abiword a Gnumeric (o ty jde teď nejméně, když půjde síť, doinstalí se cokoliv)
Jak ho pak počeštím? Co Ubuntí repozitáře - šly by tam přidat? Pak by asi bylo vše opět jednoduché. To by možná byla i dobrá rada do budoucna všem těm, kterým Ubuntu něco nenachází. Nainstalovat čistokrevný debian, přidat Ubuntí repozitáře a dále doinstalovat a používat příjemná ubuntí grafátka a klikátka.

17
Instalace, aktualizace a spouštění / Re: XUBUNTU na starý HW
« kdy: 25 Prosince 2010, 21:19:14 »
No, myslel jsem, že si to zjednoduším tím, že jsem na jiném PC s Xubuntu použil ,,Live Magic". Ten mi vytvořil debianí liveCD už rovnou s XFCE.
To nabíhá bez probl., nachází zvukovku i usb... Je to svižné jako blázen, ale je to holý systém + XFCE. Žádná síť, žádný webový prohlížeč, žádný synaptic. A hlavně   sudo apt-get firefox    nic.   :-(

18
Instalace, aktualizace a spouštění / XUBUNTU na starý HW
« kdy: 25 Prosince 2010, 08:47:24 »
na dost starý komp (mimochodem deska, grafika, procesor - intel pentium) jsem dal XUBUNTU. Chodilo by jak z partesu, ale nevidí USB a integrovanou zvukovku ESS 1868 (nejspíš i když je integrovaná je to ISA).
Mandriva ONE XFCE najde vše hned při živém spuštění i při instalaci. Ale zas je daleko méně svižná a jakmile v ní do firefoxu nainstaluju ADBLOCk-PLUS, firefox padá, zůstává desítky minut spuštěn někde v pozadí a pak nejde spustit znovu...
Radši bych tam rozchodil to XUBUNTU.

19
unetbootin-eeeubuntu  existuje ve verzi ,,windows" i ,,linux"  čili buď *.exe, nebo *.deb   Naprosto vše o čem tu diskutujete má vyřešeno, pracuje se všemi verzemi *buntu, ale i dost jiných debianích dister umí dostat na bootovací flashku na dvě kliknutí. Primitivní klikátko, kde buď odkliknete že ano, že instalujete přímo eeebuntu, nebo v alternativní nabídce vyberete cestu k jinému *buntu, ale i k dalším distrům založeným na debianu. Netvrdím, že všem, ale něco mi jelo.

20
mám eeePC, mám tam eeebuntu, což je odladěný perfektně chodící systém pro eeečko a vřele ho doporučuju. Původně jsem instaloval ten, co vycházel z verze ubuntu 8.04. Když vyšla verze 8.10, proběhlo povýšení systému bez problémů, nainstalovalo se mi zas jen XFCE a pouze programy které jsem měl před tím (měl jsem strach, že mi to zkusí nacpat plné ubuntu, když jsem aktualizoval z webu normálního ubuntu). Nyní při pokusu o povýšení na novou verzi mi to píše, že je v eeečku málo místa a stahování ani nezačne. Balíčky mám nastavené, aby se mazaly ihned po instalaci, tím to není, samozřejmě že používáním systém bobtná doinstalovanými programy. Ale ono tam muselo být málo místa už při přechodu na tu verzi 8.10. Nejde nějak nastavit, aby jednorázově použil pro aktualizaci sd kartu? Nastavit mu cestu pro ukládání balíčků jako cestu k SD slotu a po aktualizaci bych mu to vrátil na původní adresář.

21
Obecná podpora / Re: wine-program vyžaduje knihovny SQL :-\
« kdy: 13 Února 2009, 10:29:48 »
tak při spuštění přez terminál to vůbec nic nenapíše, terminál se chová, jako by program byl spuštěn. Teda on vlastně je, spustí se jeho grafická podoba a pak teprve to napíše, že se nemůže propojit na ty knihovny.

22
Obecná podpora / Re: wine-program vyžaduje knihovny SQL :-\
« kdy: 13 Února 2009, 09:03:48 »
no dyť tak zněla moje původní otázka, ne? Jestli někdo neví jak poznat které knihovny to jsou, nebo přímo neví o které knihovny jde. Místo toho je tu link na microsoftí stránku, kde je návod jak nějaké databázové knihovny doinstalovat do widlí, když je problém s jejich absencí. Jednak se vůbec nejmenují SQL, jednak se doinstalovávají pomocí ovládacích panelů (což ve wine asi nemám) a ve finále se s největší pravděpodobností jedná o úplně jiné knihovny. Neboť tento návod se týká knihoven, které v panenské instalaci windows chybí. Ale jak jsem již uváděl, zmíněný program je v panenské instalaci windows plně funkční, kdežto v panenské instalaci wine nikoliv. Znamená to pro mne logicky, že hledám knihovny, které jsou ve windows přítomny standartně ihned po instalaci. S největší pravděpodobností není třeba zabývat se návodem, který na svých stránkách nabízí microsoft a ve kterém se evidentně jedná o databázové knihovny, které běžně po instalaci přítomny nejsou a navíc se instalují nástroji přímo přítomnými ve windows, čímž je celý návod nepoužitelný pro wine.

23
Obecná podpora / Re: wine-program vyžaduje knihovny SQL :-\
« kdy: 12 Února 2009, 19:24:26 »
tu radu jsem nepochopil, ten link kam ten odkaz vede je úplně mimo mísu. psal jsem, že na widlích ten program jede sám bez jakýchkoli doinstalací. Stačí mu čerstvě nainstalovaný XP (v mým případě) a žádný knihovny nehledá.

24
Obecná podpora / wine-program vyžaduje knihovny SQL :-\
« kdy: 12 Února 2009, 07:29:21 »
program registr skotu, který je volně ke stažení na str. cmsch.cz má snahu krásně naběhnout, ale najednou napíše SQL-nemůžu se připojit do databáze. Musí to být nějaké volné knihovny, protože pod widlema to žádný SQL server nevyžaduje, musejí to být knihovny, které jsou ve win běžně. Ale jak zjistit které? Třeba by stačilo je nakopírovat a přidat ve wineconfig.

25
jasně to mně taky napadlo, označit pouze to cédo, odznačit ostatní zdroje a pak vybrat vše. To jenom, že se mě líbil ten efekt jedním klikem to rozbalit.

Stran: [1] 2

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.