Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - radarov

Stran: [1]
1
Hardware / Re:Instalace tiskárny Epson BX925FWD UBUNTU 15.04
« kdy: 22 Květen 2016, 14:07:22 »
Mám stejný problém s instalací ovladače pro epson WP 4525 na notebooku acer s os ubuntu 16.04. Při přidání tiskárny mi ji systém najde a nabídne ovladače ke stažení (jeden s licencí a jeden free). Dám stáhnout .... probíhá stažení .... probíhá instalace .... a ejhle jsem zase u výběru ovladače a všechno je jako před instalací a ani jeden ovladač nikde

2
Instalace, aktualizace a spouštění / Ubuntu 10.04 Aegisub
« kdy: 07 Říjen 2012, 01:37:36 »
Pokoušel jsem se podle výše napsaného návodu instalovat aegisub, ale již ho nelze nalézt. Máte někdo tip jak nainstalovat aegisub teď. Je to užitečný prográmek který bych rád používal bez nutnosti přecházet na wokna.

3
Hry a zábava / "Civilizace 5" Civilization V
« kdy: 08 Srpen 2011, 18:55:23 »
Podařilo se vám někomu rozchodit na K/Ubuntu 10.10 hru Civilization V?

Já jsem hru úspěšně nainstaloval ve wine 1.3.26 (bez DirectX 10.... s DirectX 9.0c ). Doplnil upgrady a češtinu, ale spustit již nejde a ani mi to nevypíše žádnou hlášku v grafickém režimu.

Pro zjištění závady jsem to zkusil spustit přes terminál:
Kód: [Vybrat]
radarov@blbec:~/.wine/drive_c/Program Files/Sid Meier's Civilization V$ wine CivilizationV
err:module:attach_process_dlls "CvGameCoreDLLFinal Release.dll" failed to initialize, aborting
err:module:LdrInitializeThunk Main exe initialization for L"C:\\Program Files\\Sid Meier's Civilization V\\CivilizationV.exe" failed, status c0000005

Pokoušel jsem se i o spuštění překopírované instalace z woken (takhle jsem rozchodil Oblivion  ;D ), ale to očividně u této hry nejde  :P hlášení jsou moc dlouhá na to aby to šlo jednoduše rozluštit  :-\

Hledal jsem zde na fóru i googlil, ale žádnou pomoc jsem nenašel  :-\ ... pouze na anglicky psaných stránkách se cosi proslýchá o možnosti lokalizace pro MAC a Linux, ale moc tomu nevěřím.

4
Hry a zábava / Re: jak na TES Oblivion?
« kdy: 30 Červenec 2011, 17:38:45 »
Oblivion jsem rozchodil jak instalací tak zkopírováním z woken (doporučuji). Běží svižně - jen někde se místo objektů (a na některých úkolových postavách) zobrazují žluté kosočtverce se šedým vykřičníkem a některá zbroj je nezobrazená (takže postava nemá díky ní vlasy nebo ruce ...  :D). Používám wine 1.3.25 v kubuntu 10.10.

Chtěl bych rozchodit i OblivionModManager, ale ten se mi po úspěšné instalaci nespustí. Někde jsem vygooglil, že je možné ho spustit přes program "mono" (MonoDevelop?), ale ani po dlouhém hledání jsem nenašel jednoduchý a srozumitelný návod jak na to.

Můžete mi někdo toto tajemství jednoduše a srozumitelně odhalit?

5
Archiv / Re: Pojďme pomoct zlepšovat Unity
« kdy: 11 Únor 2011, 00:21:08 »
Já jsem uživatelem KDE, ale asi nové Ubuntu vyzkouším. Má to být pro lidi a lidi se mnění. Nevím kdo jste jak starý, ale vydím reakce školáků a ti budou novými uživateli. Dnešní mládež (mimochodem je mi 26  :) ) je líná vypisovat a hledat. Chtějí kliknout a mít hotovo ... je nezajímá co tem počítač vypisuje za blbosti - stejně nevědí co to znamená. Většina z nich utekla zpět k woknům ... kliknou a hrajou ... woknouzí prostředí je všude kolem nich a oni ho znají = nehledají, ale vědí kde to je. Jestli má Gnome přežít tak se musí změnit. Nekopírovat!!! ale nový uživatel musí kouknout a vědět. Kliknout a používat.

Já jsem na svých KDE 10.10 rozchodil všechno co jsem chtěl a ostatní si choděj ke mně zahrát, protože jim to na woknech nejde. Jenže!!! - oni nechtějí vypisovat příkazy. Chtějí kliknout a používat. K tomu musí být OS intuitivní, jednoduchý na používání a funkční.

Mněli by se půl na půl zabývat funkčností i vzhledem.

Proč byl takový velký ohlas Vist a 7ček? Je to jednoduché - nová klikačka - hezčí, barevnější a s podporou nových programů které jsou nanic, ale lákají.

Často jsem taky rád když můžu jen kliknout a používat. Proto používám KDE - kliknu a použiju: u běžných aplikací - a nebo se můžu zavrtat do příkazů a spouštět si to samé přez konzoli.

Nové v Linuxu je občas rysk který nutí i konkurenci ke změně, ale někdy se to nevydaří.

Chce to svěžes, ale ne za cenu házená meteoru na dinosaury  ;)

6
Zdarec - Já jsem z Chrudimska ... Na mapu se mi podařilo zaregistrovat perfektně ... cca 5m od počítače, ale to bude asi chyba mezi klávesnicí a židlí  ;D

Jinak to je úžasnej nápad ... trochu nebezpečnej na citlivost osobních údajů (adresa)

Stojí za to ho propracovat:
-Změna polohy
-Změna OS
-Více verzí OS
-Vyhledávání -podle jména, podle polohy, podle druhu OS (přeci jen Fedora není Kubuntu ...  ;) )
-A nejakej ten kontakt na nalezeného souseda by se taky hodil

No asi by to byl projekt sám o sobě - a tohle je jen dápad, ale Palec nahoru!!!

- oprava - tohle je vlastně jen debiaňácká mapa - ale hodila by se i pro další Linuxe

7


Ikony: Gnome- wise
Ovládací prvky: Cleanlooks
Motiv plasmy: Vzduch
Dekorace okna: QtCurve
Obrázek: http://tapety.nikee.net/foto/kreslene/0089.jpg

8
Pracovní prostředí / Re: Ugly ksplash
« kdy: 02 Květen 2010, 19:06:33 »
O tomhle problému vím, nejnovější Kubuntu jsem měl asi týden nainstalované a už se to tady na fóru někde řeší v souvislosti s Ubuntu. Mohlo by pomoct tohle: http://news.softpedia.com/news/How-to-Fix-the-Big-and-Ugly-Plymouth-Logo-in-Ubuntu-10-04-140810.shtml akorát se to musí trochu přizpůsobit Kubuntu protože tam např. se jmenuje textový editor jinak apod.

     Tak jsem podle toho návodu postupoval. Jen jsem si upravil příkazy z GNOME pro KDE a rozlišení dal podle svého standardu ... funguje to dobře - člověk ani nemusí umět anglinu  ;D Jen jsem házel příkazy jeden po druhém do terminálu a koukal na obrázky kde jakou řádku vyměnit nebo doplnit  8)

9
    Tak jsem podle návodu změnil nastavení grubmenu a upsplash (bylo malé rozlišení a malá hloubka barev)  a taky jsem nainstaloval a změnil motivy.  :-\ Přihlášení jde normálně a motyv mám oxygen i když jsem nastavoval jiné  ???

10
Já po přechodu z 9.10 na 10.04 a po restartu PC objevil jen textovou verzi OS (Chyba byla při mém ignorování hlášení, že oxygen nebude podporován :o :-X) - Při startu nahlásí, že nemůže spustit themes oxygen a šup do textového režimu. Xserver po přihlášení teda ručně spustím, ale po odhlášení jsem zase v textu  :-\

Snad se to vyladí - byla by to škoda.
http://forum.ubuntu.cz/index.php/topic,46573.0.html

11
Tak jsem změnil v grafickém rozhraní na co jsem si jen vzpomněl - tak aby tam nebyl oxygen a přišla zrada:
    -v grafickém rozhraní není v nabídce možnost PC vypnout a restartovat - zůstal pouze režim hibernace a odhlášení
    -po odhlášení se pouze vypnul xserver a já byl zpátky přihlášen v textovém režimu

Tak co zkusit dál?

12
Děkuji za radu

Na fóru jsem si nalezl příkaz pro nastartování xserveru. -> Přihlásil jsem se v textovém režimu na svůj účet a spustil jsem příkaz:
Kód: [Vybrat]
sudo /usr/bin/startx
Grafické rozhraní mi naběhlo a teď už jen změním nastavení témat ... themes a dalších grafických hraček

13
     Aktualizoval jsem system z 9.10 na 10.04 a nepozorne jsem prehledl upozorneni, ze tema oxygen v nove verzi nefunguje. Po restartu PC mi nenabehnula prihlasovaci obrazovka (oxygen) a tudiz se nemohu prihlasit pres graficke rozhrani - soubor nenalezen. Dostanu se pouze do terminalu a mc.
     Kudy zachovani dat bych potreboval pomoci terminalu zmenit tema prihlasovaci obrazovky a pracovniho prostredi (na ethais) misto preinstalace.
     Poradite mi prosim potrebne prikazy?

Dekuji

     S anglictinou nejsem kamarad a man jsou prilis obsahle a nekonkretni.

cesta k existujicimu tematu ethais
Kód: [Vybrat]
/usr/share/kde4/apps/kdm/themes/ethais

Stran: [1]