Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - hepi

Stran: [1]
1
Otevřená diskuze kolem Linuxu a OSS / Ubuntu ve firmě
« kdy: 02 Října 2010, 01:41:59 »
Používáte ve firmě Ubuntu? Zajímali by mě vaše zkušenosti. Kdyby se náhodou někdo ptal, tak pro začátek přidám své.

Jsou to 3 roky co jsme přešli (všechny 4 počítače ;)) ve firmě na Ubuntu. Kromě HW tvoříme i software v Javě a v C (firmware). Nejhorší pro nás bylo používání účetnictví ve wine a tak jsme byli vděční za Winstrom. Díky fórům jako je toto se nám podařilo vše úspěšně a rychle vyřešit, ačkoliv nám chyběla placená podpora. Možnost, aby kolegyně co má na starosti eshop, mohla za rozumný peníz někam česky zavolat a na dálku si to nechat opravit.

Pokud jde o vývoj. Dodělal jsem dnes skripty pro deb balíčky pro náš nejnovější produkt (online biofeeback - http://www.relaxuj.com/biofeedback/24-online-biofeedback.html). Vytvoření vlastní deb repository zabralo asi 3 hodiny a tak už jen mít prvního zákazníka co používá Ubuntu  :). Vývoj v Ubuntu a následně 100% zákazníků s windows mi naznačuje, že mi klíčové slovo "Linux" nebo "Ubuntu" možná někde chybí. V tomto bych velice uvítal, kdyby pro firmy zde existovalo nějaké vlákno, kde by mohli diskutovat, jak se správně pohybovat v linuxové sféře.

2
Hledam podobny postup jako to delam pro windows. Mam hotovy program, ktery distribuuji pomoci instalacniho souboru na Windows. Z javy delam exe, potom balik dam do setup.exe a je to.

Pro linux jsem nasel jsem navod na vytvoreni .deb baliku - http://wiki.ubuntu.cz/Vytvo%C5%99en%C3%AD%20.deb%20bal%C3%ADku

Co je nejlepsi pro spousteni aplikace v jave? Tak, aby se to dalo potom vlozit do menu a dalo se to spoustet jednim prikazem s terminalu. Tzn. jak v linuxu vlozit java -xx yyyy pod jeden prikaz?

Dale zatim zdrojovy kod nedavam otevreny a tak nevim jak je to s licencemi a do jakych repository bych mohl pripadne soft vlozit?

Diky za kazdou radu

ps. Uz par mesicu ladim software v Ubuntu a distribuuji ho pro windows  :-\

Stran: [1]

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.