Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - 248

Stran: [1]
1
Instalace, aktualizace a spouštění / Instalace Ubuntu z Wndows
« kdy: 09 Července 2008, 04:14:45 »
Zdarec!

Jelikož jsem linuxový nýmand, chtěl jsem si vyzkoušet, jak funguje Ubuntu instalované společně s Windows. Instalace proběhla bez problémů, avšak komp, na kterém jsem to zkoušel je natolik stařičký, že tahle virtuální linuxová instalace chodila tak pomalu, že jsem se rozhodl vyzkoušet Ubuntu v jeho čisté formě a poslat Windows tam, kam patří.

Jenomže před tím jsem z Windows zformátoval HDD s instalovaným Linuxem {chtěl jsem si tak připravit místo}. Po restartu mu už WIN nedokázaly naběhnout. Do toho se zjistilo, že na Windowsácké Ploše je složka, kterou je třeba ped formátováním zkopírovat. Chtěl jsem se tedy do systémové složky Windows dostat tím, že jsem najel Ubuntu z Live CD. To mi ovšem hlásí, že disk nelze otevřít. Mám prý použít jakous metodu force v příkazovém řádku.

Potřeboval bych poradit, jak mám z těch zatracených WIN dostat tu složku z plochy, když mne tam neche pustit ani Live-CD Ubuntu ani Win, které neběží.

Stran: [1]

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.