Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - mates99

Stran: [1]
1
Internet a sítě / Konfigurace sítě
« kdy: 18 Února 2010, 10:08:20 »
Ahoj,
mám ve virtualboxu Ubuntu 9.10 server, jako hosta mám Vista Basic 64b. Do nedávna vše fungovalo ok, až do doby co jsem se hrabal v nastavení  ;D. Mám ve virtualboxu nastavený síťový most mezi hostem a questem a v nastavení virtualboxu je možnost vygenerovat novou MAC adresu pro virtualní síťovku. Nevim proč, ale já *censored* vygeneroval novou MAC adresu a od té doby mi nejde síť :). Pls, poraď te co s tím, na sítě jsem fakt lama. Díky moc.

2
Obecná podpora / Vzdálená plocha
« kdy: 03 Února 2010, 12:29:52 »
Ahoj, sháním nějaký soft, nejlépe open-source pro vzdálenou plochu. Mám 3 pc ale jen na jednom je veřejná IP a já bych potřeboval mít z jakéhokoliv z těch 3 pc přístup na vzdálenou plochu ke všem 3 pc (teoreticky by mi stačil i přístup přes terminál, nemusí to za každou cenu být vzdálená plocha). Ten pc s veřejnou IP běží nonstop, mohl by mě někdo prosím nakopnout co mám hledat, abych ten stroj s veřejnou ip mohl používat jako prostředníka pro spojení s ostatníma pc ? Na všech pc je Ubuntu 9.10. Snad jsem to napsal srozumitelně, díky za každou radu.

3
Obecná podpora / Rychlost ubuntu ve virtualboxu
« kdy: 02 Května 2009, 01:31:37 »
Ahoj, nevíte někdo jak urychlit chod Ubuntu 9.04 x86 ve virtualboxu? Mám Phenom 9950 a 8GB ram, jako hostovací systém mám Vistu 64b. Ve virtualboxu jsem nastavil pro Ubuntu 4GB ram, zrovna teď kopíruju v Ubuntu asi 30MB dat na FTP a pomalu se nedá přitom nic dělat, ve Vistě ano ale v Ubuntu je vše děsně pomalý. Když ve Vistě koukám na využití CPU, tak běží cca na 30%. Dnes jsem aktualizoval na Ubuntu 9.04 a před tím sem používal verzi 8.10 a ta šla taky pomalu. Jediné co používám je gPHPEdit, FTP clienta, PHP a Mysql server. Myslíte že by pomohlo přeinstalovat to na 64bitovou verzi??

4
Ahoj, chtěl bych se naučit v PHP používat Curl, neporadil by mi někdo jak mám nastavit Curl na Ubuntu 8.10 s Apachem 2.2.9-7.

5
Ahoj všem, potřeboval bych poradit. Mám ve virtualboxu nainstalované Ubuntu 8.10, jako host mám win vista 64. V linuxu mám apache a mysql server a potřeboval bych k tomu přístup z hosta. Nastavil jsem síť a udělal síťovej most. Teď mám z hosta přístup do složek a taky mi funguje http server, ale nemůžu se dostat do mysql. Když dám skenovat porty na IP questa tak tam mám jen port 80. Jak mám přidat v linuxu ještě port 3306 na mysql?Tak jsem trošku hledal na googlu a našel jsem tohle http://ubuntu-commands.blogspot.com/2008/11/how-do-i-enable-remote-access-to-mysql.html nastavil jsem podle návodu v souboru /etc/mysql/my.cnf bind-address = 192.168.1.95 což je IP questa, ale teď mi to při startu Ububtu píše starting mysql FAIL.

6
Ubuntu Server / Ubuntu a apache
« kdy: 11 Ledna 2009, 16:02:34 »
Čau, nainstaloval jsem si ubuntu 8.10 a v něm apache. Potřeboval bych vědět, v jakém souboru mám přepsat cestu ke složce, která bude jako localhost. Už jsem to jednou dělal podle nějakého návodu na netu, ale to teď zaboha nemůžu najít.

7
Příkazový řádek a programování pro GNU/Linux / PHP editor
« kdy: 15 Července 2008, 11:29:43 »
Ahoj, nezna nekdo nejakej dobrej php editor pro ubuntu? Mam tu Bluefish editor a gPHP edit, ale chyby mi u nich prohledavani celych slozek.

8
Obecná podpora / Virtual box
« kdy: 12 Července 2008, 11:07:43 »
Ahoj, mam windows vista 64b a zprovoznil jsem ve virtualboxu ubuntu-8.04.1-desktop-i386. Potreboval bych nejakym zpusobem zprovoznit prenos souboru mezi temito systemy. Drive jsem pouzival WMware, kde to bylo bez problemu, stacilo jen pretahnout soubory z plochy na plochu, jenze ted bych chtel mit vsechno legalne a nejlepe zadarmo. Napadlo me vytvorit na ubuntu ftp server, jenze se na nej pripojim pouze z ubuntu, windows ho nenajde. Nevedel by nekdo jak nastavit presmerovani toho ftp serveru, abych se na nej mohl pripojit i z win? Nebo nejaky jiny zpusob jak prenaset soubory? Ted kopiruju pres skype, ale jde to docela pomalu :).

Stran: [1]

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.