Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - Jurkax

Stran: [1]
1
Ahoj,

můj synovec nějakým způsobem zapnul v KDE 4.6 rozhraní Plasma netbook a nemůžu za boha přijít na to, jak to přepnout zpátky do standardního prostředí. Nekamenujte mě, s KDE 4 se teprv učím:-)

Díky

2
Mám takovýto zvláštní problém v 10.10:

Při instalaci jsem zvolil jako výchozí rozložení klávesnice qwerty. Protože mi nevyhovuje, zkusil jsem několikrát smazat v nastavení klávesnice qwerty a přidat qwertz. Problém spočívá v tom, že pokus o smazání qwerty buď skončí shozením téma Ambiance (viz screenshot) a zároveň nedojde k odstranění anebo se mi to povede, ale po odhlášení či restartu tam je znovu qwerty a navíc jako výchozí v přihlašovací obrazovce.

Je možné nějak nastavit klávesnice jiným způsobem než klikacím v grafickém rozhraní? Nevzpomínám si, že bych to viděl v předchozích verzích Ubuntu, je to nějaký bug nevíte?

Díky předem za rady....

[attachment deleted by admin]

4
Ahoj,

stáhnul jsem betu, pomocí Unetbootin jsem vytvořil bootovací flashku. Problém je v tom, že po naběhnutí boot-menu mě to nastartuje pouze do shellu s touto hláškou:

Kód: [Vybrat]
No init found. Try passing init=bootarg.
Chtěl jsem s předstihem testnout Unity rozhraní a teď tohle, nevíte někdo co s tím? V poznámkách k vydání jsem nic, co by mohlo napovědět, jsem nenašel.

Díky

5
Pracovní prostředí / Deformace ikon v Gnome panelu
« kdy: 23 Září 2010, 15:26:31 »
Mám už delší dobu problém s ikonami vpravo na horním Gnome-panelu. Každý pátý, šestý start se libovolná ikona deformuje, občas se třeba zdvojí ikona pro social menu a tím zmizí "power buton".

Není to nějaký známý bug v Gnome nebo se toho dá nějak zbavit? Když se odhlásím a znovu přihlásím tak je to pak OK, ale je to otrava.

Ve screenu níže je právě deformovaný weather applet...

[attachment deleted by admin]

6
Otevřená diskuze kolem Linuxu a OSS / Linux Mint Debian Edition
« kdy: 07 Září 2010, 18:17:43 »
Dnes byla vydána "odnož" Mintu - LMDE - Linux Mint Debian Edition. Co na to říkáte, že by první krok odpoutání se od Ubuntu? http://www.linuxmint.com/blog/?p=1527

7
Obecná podpora / Problém s Ubuntu Tweak
« kdy: 20 Února 2010, 11:03:20 »
Zdravím, nemám to vypozorované, kdy k tomu došlo, ale najednou Ubuntu-Tweak (v. 0.5.1) na Ubuntu 9.10, když chci vlízt do nabídek Centrum Aplikací nebo Centrum zdrojů, tak mi to vypíše tuhle chybu:

Kód: [Vybrat]
Traceback (most recent call last):
  File "/usr/lib/pymodules/python2.6/ubuntutweak/mainwindow.py", line 393, in setup_notebook
    page = module()
  File "/usr/lib/pymodules/python2.6/ubuntutweak/modules/appcenter.py", line 472, in __init__
    self.update_timestamp()
  File "/usr/lib/pymodules/python2.6/ubuntutweak/modules/appcenter.py", line 485, in update_timestamp
    self.time_label.set_text(_('Last synced:') + ' ' + utdata.get_last_synced(APPCENTER_ROOT))
  File "/usr/lib/pymodules/python2.6/ubuntutweak/network/utdata.py", line 72, in get_last_synced
    return ngettext('%d week ago', '%d weeks ago', weeks) % weeks
TypeError: not all arguments converted during string formatting

Nesetkali jste se někdo s tímhle problémem, neporadíte někdo, co s tím ???

8
Archiv / Konfigurace programů přímo v instalaci
« kdy: 09 Února 2010, 19:39:44 »
Co říkáte na tenhle brainstorming? Mě se to fakt líbí:

http://www.ubuntugeek.com/configure-ubuntu-programs-during-installation-proposed-idea.html[attachment deleted by admin]

9
Tipy a triky pro Linux / Použití HFS+ disku v Ubuntu
« kdy: 04 Února 2010, 20:31:38 »
Nedávno jsem řešil dilema (jelikož používám také Maca), jaký souborový formát používat pro externí HDD při přenosu dat mezi Ubuntu a Macem. Třeba se výsledek zkoumání někomu bude hodit.

Našel jsem zde jeden topic http://forum.ubuntu.cz/index.php/topic,34072.0.html a jediná rada zněla přeformátovat na něco jiného.

HFS+ disk lze na Ubuntu používat jak pro čtení, tak pro zápis. Je ale nutné disk v MacOS X naformátovat (pomocí Disc Utility) jako HFS+ Nonjournaled a pro jistotu mít nastavená práva v MacOSX na čtení a zápis pro všechny uživatele.

Je to jednodušší než použít Ext, protože Mac potřebuje pro zprovoznění Ext systémů zvláštní driver, jinak disk vůbec nevidí (existuje drahá placená aplikace nebo free aplikace zastaralá a ne moc spolehlivá)

[attachment deleted by admin]

10
Pracovní prostředí / Ubuntu "start" menu logo [vyřešeno]
« kdy: 31 Ledna 2010, 14:56:09 »
Ahoj všem, mám takový nepatrný zádrhel, se kterým jsem si neporadil. Nainstaloval jsem si téma vzhledu "Elementary". Mimochodem opravdu krásné i s pěknými ikonami - doporučuji. Chtěl bych si ale změnit logo Gnome menu z "E" na logo Ubuntu - pěkné jsem našel na této adrese:

http://www.gnome-look.org/content/show.php/Humanity+Ubuntu+Start+Menu+Logo?content=115270

Použil jsem tento postup - spustil jsem Nautilus pomocí gksudo a přepsal ikonku do adresáře /usr/share/icons/Elementary/places/24. Poté jsem schodil gnome-panel (killall gnome-panel), ale ikonka tam není žádná (resp. černý čtvereček).

Zkusil jsem opačný postup a éčko se mi tam zpátky vrátit podařilo. Kontroloval jsem rozlišení obou log je shodné 24x24 pixelů. Nevíte co s tím?[attachment deleted by admin]

Stran: [1]

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.