Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - picard

Stran: [1]
1
Dobrý den,
bratr provedl na mé doporučení  :( instalaci Fluxbuntu 7.10 RC na starém funkčním počítači. Vlastní instalace proběhla bez problémů, ale hned po dokončení instalace a následném restartu se mu na obrazovce objevilo toto chybové hlášení a skončil v textovém režimu - cituji:

Kód: [Vybrat]
Check root = bootarg cat /proc/cmdline
or mising modules devices: cat /proc/modules ls /dev
ALERT ! /dev/disk/ by - uuid /4546lf 69 - 2ec4 - 4da6 - a438 - 3bd 2dd 596 b33 dies not exist. Dropping to a shell!

Počítač: CPU Pentium (1) 75 MHz,  Paměť 64 MB, Grafika obyčejná, HDD Hewlett Packard 1,2 GB, Floppy disk drive: 3,5 palců, CD-ROM nebootovatelné (proto instalace dle http://wiki.ubuntu.cz/Instalace/bez%20zav%C3%A1d%C4%9Bn%C3%AD%20z%20CD s použitím programu SBM a bootovací diskety - možný zdroj problémů).

Bratr už zvládl i instalaci Ubuntu a Xubuntu, je šikovný, ale ve speciálních věcech mu radím - umím lépe vyhledávat informace na internetu a něco z nich vymyslet, ale v tomto případě ani nevím, jaký řetězec výrazů mám zadat do Googlu. Zatím nedokážu ani definovat problém  ???. Jsem velmi nadšený pro Ubuntu, ale jsem stále jen začátečník. V naší rozvětvené rodině je to již 6. počítač s *ubuntu.

Prosím o vaše názory a možnosti řešení. Předem děkuji za pomoc  :)Stran: [1]