Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - pavelkys

Stran: [1] 2
1
Obecná podpora / Zvláštní start systému.
« kdy: 05 Března 2021, 00:48:37 »
Dobrý den. Při startu Lubuntu 20.4 - podle sytem profiler, se objevuje modrá obrazovka s malým nápisem Lubuntu 18.10. Start trvá poměrně dlouho, ale během chodu systému vše funkční docela svižně a všechno funguje. Dá se to nějak opravit - nastavit?

2
Obecná podpora / googleearth pro
« kdy: 13 Února 2021, 16:21:07 »
Nedaří se mi instalace googleearth pro, pokoušel jsem se mnoha způsoby, podle fóra i dle webu. Instalace vždy proběhne, při startu se aplikace zasekne a korektně odinstalovat lze pouze přes terminál - sudo apt-get purge google-earth-pro-stable.  Hw mého pc viz příloha. Nevím co je špatně, jinak vše ok. Děkuji za rady a všechny zdravím.

3
Dobrý den. Potřebuji pomoci při aktualizaci PC. S dálkovým přístupem přes teamviever jsem aktualizoval Lubuntu18.4 na 20.4, vše funguje až na tisk z libre office. Tiskne rozsypaný čaj. Jinak vše funkční. zkusil jsem libre office přeinstalovat, odinst. šlo, instalace neběží. Myslím, že je problém ve zdrojích sw, není tam téměř nic zvoleno. Screen nemám, nyní jsem odhlášen. Prosím poraďte, jak zdroje upravím, aby vše fungovalo.

4
Dobrý den. Od určité doby se mi po startu systému 20.4. objevuje po startu požadavek klíčenky default keyring na zadání hesla. Nevíte prosím jak by to šlo vypnout? Zkusil jsem ve správě hesel smazat, nepomohlo. Nastaveno automatické spouštění.


5
Instalace, aktualizace a spouštění / Nefunkční gpu
« kdy: 04 Února 2020, 07:24:38 »
Dobrý den. Opět se mi povedlo něco pokazit. V mém pc jsem zdárně vyměnil gpu za novou gt 1030. Zkoušel jsem nesvobodný ovladač nabídnutý systémem. Po změně zpět na svobodný a restartu mi pc nenaběhne do grafického  režimu. Lze to nějak opravit přes recovery mode? Nemám zálohu ani  nevím přesně číslo toho ovladače nvidie, který tam asi vadí.... Děkuji za rady.

6
Dobrý den. Mám problém s bootováním linuxu z cd, nenačte se. Píše hlášku rescue grub. CD s win funguje normálně.

7
Dobrý den. Při vypnutí pc se zasekne na obrazovce s loud. proužkem a nápisem ubuntu. Prosím pomozte mi s vyřešením problému, musím vypínat jen přes Windows na druhém disku - dualboot. Jinak vše ok.
Posílám foto obrazovek.


8
Instalace, aktualizace a spouštění / Nevypíná bionic
« kdy: 12 Října 2019, 23:01:51 »
Dobrý den. Po úspěšné instalaci, vyzkoušení, instalaci potřebných programů se objevil problém s vypnutím 18.4. Při vypínáníse zasekne obrazovka s. Logem a tečkami. Mám dualboot s win 7, každý syst na jiném disku, zavaděč na disku s win. Pc lze vypnout jen z win. Pc je 2jádro 2.6gb Intel dualcore, rám 4gb, HDD s win 250gb, s Bionic 500gb rozdělen na /, home a swap. Čili snad správně. Poraďte ptosím co se s tím dá dělat. Děkuji za pomoc..... 7

9
Instalace, aktualizace a spouštění / live dvd- instalace ubuntu
« kdy: 26 Listopadu 2016, 19:10:30 »
Dobrý den. Rodiče mají v pc špatně fungující win 7, prý nepravou kopii, která však fungovala cca 4 roky a začala se chovat jako nepravá po nechtěném a nedokončeném přechodu na win 10. Byla to nějaká pracovní kopie z úplných začátků tohoto systému. Zkusil jsem intalaci Ubuntu 16.4, 32 i 64 bit, a pokaždé to skončilo zaseknutím při načítání systému, a s hláškou panic kernel (mimo jiné). Na mém PC obě dvd fungují bez závady, systém se rozběhne. Dříve na postiženém pc Ubuntu běhalo normálně. Tuším verze 12.4. Poraďte prosím jak Ubuntu roběhnout. Musím z PC windows nejdříve odstranit?

10
Instalace, aktualizace a spouštění / dvd ubuntu
« kdy: 20 Listopadu 2016, 20:30:39 »
Dobrý den. Je možné a potom použitelné vypálit obraz iso 64 a 32 bit na jedno dvd? Myslím tím jestli z tohoto média bude možné nabootovat, nebo jestli to takhle jde vůbec vypálit.

11
Obecná podpora / Problém před stertem win 7[vyřešeno]
« kdy: 16 Března 2013, 16:20:31 »
Dobrý den. po letech úspěšného používání dual boot win xp a ubuntu jsem se rozhodl pc přeinstalovat. Začal jsem Win 7. Vše je ok, jen po startu  se objeví hláška - Non system disk or disk error Replace and press any key when ready - po zmáčknutí některého tlačítka systém normálně nastartuje a vše je ok. Zkoušel jsem přes super grub disk obnovit mbr,ale nic se nezměnilo. Nevíte prosím někdo, jak zařídit, aby se tato hláška neobjevovala a systém startoval přímo? V pc jsou 2 fyzické disky.

12
Multimédia / Totem a titulky
« kdy: 22 Ledna 2013, 21:45:45 »
Dobrý den. Totem mi nestahuje titulky. Volba funguje, ale nic to nestáhne. Jakoby nefungoval server. Poradí někdo, co s tím? Děje se u jakéhokoliv filmu, i u těch, ke kterým titulky stoprocentně v češtině jsou. Nefunguje v ubuntu 12.4, předtím jsem měl Lucid a všechno fungovalo. Mám čistou instalaci, jinak vše stabilní a funkční.

13
Dobrý den. Po několika pokusech o vložení titulků do obrazu (podle mně jeden ze způsobů jak zprovoznit video z flash disku na dvd nebo tv, bez zkomolených titulků), které ztroskotaly na volbě výstupního formátu audia a videa, které závisí zřejmě na volbě formátů vstupních. Vstup je v příloze1.
podporované formáty tv:
• Formáty přehrávání videa: Podpora kodeků:, <0,15 W

        Kontejnery: AVI, MKV, H264/MPEG-4 AVC, • Funkce úspory energie: Vypnutí se spotřebou 0 W,

        MPEG-1, MPEG-2, MPEG-4, WMV9/VC1 Automatický vypínač, Režim Eco, Nabídka

        • Formáty přehrávání hudby: AAC, MP3, WMA

           

                • Formáty přehrávání obrazu: JPEG
Používám avidemux2.5.4 na Ubuntu 12.4 64 bit.
Prosím o pomoc který výstupní formát mám nastavit, audio a video,u titulků jaký font a kódování, je to alchymie a když to nakonec avidemux uloží, lze to přehrát vždy jen v počítači, nikoliv v tv nebo dvd, z flash disku v usb vstupu. Zatím vždy to nahlásilo nepodporovaný formát, a vzhledem k nezanedbatelné době úpravy(kódování) prosím o pomoc při správném nastavení dekóderu a filtrů. Děkuji.
                 

[příloha smazaná administrátorem]

14
Pracovní prostředí / Počasí-vyřešeno
« kdy: 10 Ledna 2013, 19:21:01 »
Dobrý den. Potřebuji prosím poradit, jak nastavím weather indicator pro 12.4 unity. Instalace ok, nastavení končí na "místě". Zadám místo z databáze, v mém případě Praha Modřany, popisek Praha, dám vpřed a nic...... Z aplikace vyskočím a nastavení je defaut. Bez nastavení místa to pochopitelně nemůže fungovat. Co dělám špatně? Google nebo Yahoo na to nemá vliv.

15
Obecná podpora / dokumenty .xls - vyřešeno
« kdy: 03 Ledna 2013, 23:04:52 »
Dobrý den. Poradí prosím někdo jak lze v Libre office upravovat dokumenty .xls? Po otevření je dokument jen pro čtení. Děkuji.

16
Instalace, aktualizace a spouštění / konfigurace grubu
« kdy: 15 Prosince 2012, 12:45:22 »
Dobrý den. Po několika neúspěšných pokusech o změnu pořadí startu systémů - 12.4 a win xp - grub customizer - to je program, který doporučují na wiki, prosím někoho o radu, jak změnu pořadí provést v terminálu. Potřebuji prioritu windows. Po použití programu nelze systém vypnout, i když změna je provedena. Restart funguje normálně. Ještě prosím o radu, jak nastavím při určitých aplikacích (skype, amule) aby se spouštěly automaticky se startem systému. Prostě mi nějak v unity chybí správce spouštění a jiné možnosti nastavení. Za případné rady předem děkuji.     Ubuntu 12.4, 64bit     Na 32bit to dělá přesně to samé.

17
Dobrý den. Používám Ubuntu už celkem dlouho a tak jsem jej pro jeho nesporné výhody nainstaloval i rodičům. Mají krom Lucid lynx také win xp professional. Po aktualizaci (možná nesouvisí) nelze spustit windows, objeví se nabídka s nouzovým spuštěním, ale nerozjede se ani terminál. Po spuštění do normálního režimu je krátce vidět že se win snaží-tak 2sec., ale pak zmizí a počítač se restartuje. Na disk s win se dostanu bez problémů, jsou vidět i v GParted. I když jsou ve správci spouštění zvoleny Windows, startuje vždy první ubuntu. Nedá se to změnit-ve správci jsou primární windows. Poraďte prosím co se s tím dá dělat.Děkuji a zdravím.

18
Hardware / sekající se zvuk
« kdy: 13 Března 2012, 21:09:58 »
Dobrý den. Potřebuji poradit, co je špatně. U PC s následujícím HW 

Kód: [Vybrat]
jirka@jirka-desktop:~$ lshw 
WARNING: you should run this program as super-user.
jirka-desktop             
    description: Computer
    width: 32 bits
  *-core
       description: Motherboard
       physical id: 0
     *-memory
          description: System memory
          physical id: 0
          size: 497MiB
     *-cpu
          product: Intel(R) Pentium(R) 4 CPU 2.80GHz
          vendor: Intel Corp.
          physical id: 1
          bus info: cpu@0
          version: 15.2.9
          size: 2800MHz
          width: 32 bits
          capabilities: fpu fpu_exception wp vme de pse tsc msr pae mce cx8 apic mtrr pge mca cmov pat pse36 clflush dts acpi mmx fxsr sse sse2 ss ht tm pbe pebs bts cid xtpr
          configuration: id=0
        *-logicalcpu:0
             description: Logical CPU
             physical id: 0.1
             width: 32 bits
             capabilities: logical
        *-logicalcpu:1
             description: Logical CPU
             physical id: 0.2
             width: 32 bits
             capabilities: logical
        *-cache:0
             description: L1 cache
             physical id: 0
             size: 8KiB
        *-cache:1
             description: L2 cache
             physical id: 1
             size: 512KiB
     *-pci
          description: Host bridge
          product: 82865G/PE/P DRAM Controller/Host-Hub Interface
          vendor: Intel Corporation
          physical id: 100
          bus info: pci@0000:00:00.0
          version: 02
          width: 32 bits
          clock: 33MHz
          configuration: driver=agpgart-intel
          resources: irq:0 memory:e8000000-efffffff(prefetchable)
        *-pci:0
             description: PCI bridge
             product: 82865G/PE/P PCI to AGP Controller
             vendor: Intel Corporation
             physical id: 1
             bus info: pci@0000:00:01.0
             version: 02
             width: 32 bits
             clock: 66MHz
             capabilities: pci bus_master
             resources: memory:f9000000-fa1fffff memory:f0000000-f81fffff(prefetchable)
           *-display
                description: VGA compatible controller
                product: NV34 [GeForce FX 5200]
                vendor: nVidia Corporation
                physical id: 0
                bus info: pci@0000:01:00.0
                version: a1
                width: 32 bits
                clock: 66MHz
                capabilities: bus_master vga_palette cap_list rom
                configuration: driver=nvidia latency=248 maxlatency=1 mingnt=5
                resources: irq:18 memory:f9000000-f9ffffff memory:f0000000-f7ffffff(prefetchable) memory:f8000000-f801ffff(prefetchable)
        *-generic UNCLAIMED
             description: System peripheral
             product: 82865G/PE/P Processor to I/O Memory Interface
             vendor: Intel Corporation
             physical id: 6
             bus info: pci@0000:00:06.0
             version: 02
             width: 32 bits
             clock: 33MHz
             configuration: latency=0
             resources: memory:fecf0000-fecf0fff
        *-usb:0
             description: USB Controller
             product: 82801EB/ER (ICH5/ICH5R) USB UHCI Controller #1
             vendor: Intel Corporation
             physical id: 1d
             bus info: pci@0000:00:1d.0
             version: 02
             width: 32 bits
             clock: 33MHz
             capabilities: bus_master
             configuration: driver=uhci_hcd latency=0
             resources: irq:16 ioport:2440(size=32)
        *-usb:1
             description: USB Controller
             product: 82801EB/ER (ICH5/ICH5R) USB UHCI Controller #2
             vendor: Intel Corporation
             physical id: 1d.1
             bus info: pci@0000:00:1d.1
             version: 02
             width: 32 bits
             clock: 33MHz
             capabilities: bus_master
             configuration: driver=uhci_hcd latency=0
             resources: irq:19 ioport:2460(size=32)
        *-usb:2
             description: USB Controller
             product: 82801EB/ER (ICH5/ICH5R) USB2 EHCI Controller
             vendor: Intel Corporation
             physical id: 1d.7
             bus info: pci@0000:00:1d.7
             version: 02
             width: 32 bits
             clock: 33MHz
             capabilities: bus_master cap_list
             configuration: driver=ehci_hcd latency=0
             resources: irq:23 memory:f8500000-f85003ff
        *-pci:1
             description: PCI bridge
             product: 82801 PCI Bridge
             vendor: Intel Corporation
             physical id: 1e
             bus info: pci@0000:00:1e.0
             version: c2
             width: 32 bits
             clock: 33MHz
             capabilities: pci bus_master
             resources: ioport:1000(size=4096) memory:f8200000-f84fffff
           *-network
                description: Ethernet interface
                product: NetXtreme BCM5782 Gigabit Ethernet
                vendor: Broadcom Corporation
                physical id: 2
                bus info: pci@0000:05:02.0
                logical name: eth0
                version: 03
                serial: 00:0f:20:77:20:94
                width: 64 bits
                clock: 66MHz
                capabilities: bus_master cap_list ethernet physical
                configuration: broadcast=yes driver=tg3 driverversion=3.102 firmware=5782-v3.13 ip=192.168.0.100 latency=64 mingnt=64 multicast=yes
                resources: irq:20 memory:f8420000-f842ffff
           *-multimedia
                description: Multimedia audio controller
                product: Vortex 1
                vendor: Aureal Semiconductor
                physical id: a
                bus info: pci@0000:05:0a.0
                version: 02
                width: 32 bits
                clock: 33MHz
                capabilities: bus_master cap_list
                configuration: driver=au8820 latency=64 maxlatency=12 mingnt=2
                resources: irq:21 memory:f8400000-f841ffff ioport:1000(size=8) ioport:1008(size=8)
        *-isa
             description: ISA bridge
             product: 82801EB/ER (ICH5/ICH5R) LPC Interface Bridge
             vendor: Intel Corporation
             physical id: 1f
             bus info: pci@0000:00:1f.0
             version: 02
             width: 32 bits
             clock: 33MHz
             capabilities: isa bus_master
             configuration: latency=0
        *-ide:0
             description: IDE interface
             product: 82801EB/ER (ICH5/ICH5R) IDE Controller
             vendor: Intel Corporation
             physical id: 1f.1
             bus info: pci@0000:00:1f.1
             version: 02
             width: 32 bits
             clock: 33MHz
             capabilities: ide bus_master
             configuration: driver=ata_piix latency=0
             resources: irq:18 ioport:1f0(size=8) ioport:3f6 ioport:170(size=8) ioport:376 ioport:24a0(size=16) memory:20100000-201003ff
        *-ide:1
             description: IDE interface
             product: 82801EB (ICH5) SATA Controller
             vendor: Intel Corporation
             physical id: 1f.2
             bus info: pci@0000:00:1f.2
             version: 02
             width: 32 bits
             clock: 66MHz
             capabilities: ide bus_master
             configuration: driver=ata_piix latency=0
             resources: irq:18 ioport:24d0(size=8) ioport:24e8(size=4) ioport:24d8(size=8) ioport:24ec(size=4) ioport:24b0(size=16)
        *-serial UNCLAIMED
             description: SMBus
             product: 82801EB/ER (ICH5/ICH5R) SMBus Controller
             vendor: Intel Corporation
             physical id: 1f.3
             bus info: pci@0000:00:1f.3
             version: 02
             width: 32 bits
             clock: 33MHz
             configuration: latency=0
             resources: ioport:fc00(size=32)
jirka@jirka-desktop:~$
Je problém s občasným vypadáváním zvuku při současném přehrávání videa. Je mi jasné, že se nejedná o poslední výkřik techniky, ale jestli jde něco v tomto směru vylepšit, prosím o radu. Problém i s přehráváním z HDD, nejen z mechaniky.

Systém Ubuntu 10.4 32bit, použita zvukovka v pci slotu,integrovaná v Ubuntu nefunkční. Grafika v AGP slotu, původní integrovaná slabá bez možnosti grafické akcelerace. HDD slušný, 80GB seagate barracuda, 7200ot. RAM snad v duálním
režimu, u CPU zapnutý hypertreading.

Kdyby někoho napadlo nějaké možné řešení, díky za rady.

19
Multimédia / titulky v totemu
« kdy: 17 Prosince 2011, 21:38:31 »
Dobrý den. Poradí mi prosím někdo kde najdu titulky stažené a přehrávané přehrávačem totem,(přehrávačem filmů). Jsou určitě uložené někde v souborech ale nemohu je najít. Počítač přehrává s titulky i odpojen od internetu. Děkuji za rady.

20
Multimédia / Prezentace v lubuntu
« kdy: 19 Listopadu 2011, 16:22:59 »
Dobrý den. Nastavuji Lubuntu 10.4 a nejdou mi přehrát prezentace z mailu (seznam) na chromiu. Poradí mi prosím někdo co mám nastavit? Dík za radu.

21
Obecná podpora / forma ubuntu
« kdy: 16 Listopadu 2011, 10:16:54 »
Dobrý den. Dal jserm dohromady počítač pro staršího pána a potřebuji vědět,jaký derivát ubuntu nainstalovat jako příští os,počítač je starší, cca 800 Mhz, 10GB hd. Jestli by to bylo možné aby zvládal multimediální aplikace - v rámci možností, Web, případně Skype. Prosím poraďte.

22
Multimédia / Instalace geeqie-vyřešeno
« kdy: 20 Září 2011, 22:16:37 »
Prosím o radu jakým způsobem nainstalovat geeqie. Používám Ubuntu 11.4. Z odkazů programu na ABC linuxu mám pocit, že jej používají jiné distribuce, balíčky deb jsem nenašel.

23
Multimédia / editace fotek
« kdy: 04 Srpna 2011, 19:51:25 »
Poradí mi prosím někdo jak "důstojně" nahradit v Ubuntu program z Windows Adobe photoshop lightroom? Kamarád poloprofi fotograf kvůli tomu zůstává u Windows, nenašel uspokojivý ekvivalent.

24
Obecná podpora / dokumenty .doc
« kdy: 16 Června 2011, 20:21:34 »
Prosím poraďte mi někdo - dokumenty vytvořené v open office org na ubuntu 10,4 ll a přejmenované na .doc nelze otevřít na windows v ms office 2003 -  hlásí to že  chybí převaděč mswrd 632. V Ubuntu vše normálně funguje a ikony se po přejmenování změní na dokument word. Mám je přejmenovat nějak jinak? Děkuji za radu, je to pro mne důležité.

25
Internet a sítě / nefunkční skype-vyřešeno
« kdy: 31 Května 2011, 10:06:22 »
Dobrý den. Mám ubuntu 10.4 ll 64 a nějak mi přestal fungovat skype. Fungoval krásně a bez problémů, nyní po spuštění jen "problikne" okno, při spuštění z terminálu napíše "neůspěšně ukončen (SIGABRT)". Zkoušel jsem i několikrát přeinstalovat, ale stále je to to samé. Poradí někdo prosím co s tím?

Stran: [1] 2

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.