Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - Vojtěch Trefný

Stran: [1] 2 3 ... 22
1
Akce, srazy, setkání / OpenAlt 2016 [Brno, 5.-7. 11.]
« kdy: 22 Říjen 2016, 13:53:42 »
5. - 7. listopadu (tedy již přespříští víkend) se bude v Brně konat letošní ročník konference OpenAlt. Na programu je spousta zajímavých přednášek, bude tam třeba také Lukáš Tinkl s přednáškou o Unity 8 a jinak klasický "mix" Linuxu, svobodného softwaru atp. Něco zajímavého si určitě najde každý.

Pokud máte možnost, určitě neváhejte, zaregistrujte se a do Brna přijeďte.

(Pokud se nic nezměnilo, tak by měla prý dorazit i početná delegace místní komunity.)

2
Akce, srazy, setkání / InstallFest 2016
« kdy: 04 Březen 2016, 11:56:47 »
Již tento víkend (5. a 6. března) se bude v Praze konat další ročník konference InstallFest.

Jestli máte čas, určitě zvažte návštěvu.

3
Akce, srazy, setkání / DevConf 2015
« kdy: 14 Leden 2015, 19:47:52 »
Dovolím si mírně zaspamovat s jednou "konkurenční" konferencí -- od 6. do 8. února se bude v Brně na FIT VUT konat konference DevConf.

Jedná se o konferenci především pro vývojáře (a to především kolem RH, Fedory a JBossu), ale i jako pokročilý uživatele "odjinud" si podle mě v programu najdete zajímavá témata; přijede třeba i "oblíbený" Lennart Poettering. (Všechny přednášky i workshopy jsou v angličtině.)

4
Oficiální oznámení (archiv) / Úvod do Linuxu od LinuxFoundation
« kdy: 30 Červenec 2014, 07:13:34 »
Již pozítří začíná na MOOC platformě edX  online kurz "Introduction to Linux" pořádaný nadací Linux Foundation. Zadarmo se tak můžete zúčastnit kurzu, za který se normálně platí  2400 dolarů.

https://www.edx.org/course/linuxfoundationx/linuxfoundationx-lfs101x-introduction-1621

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=BmDricQGK6w" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=BmDricQGK6w</a>

5
Akce, srazy, setkání / Den otevřených dveří v Red Hatu
« kdy: 09 Duben 2014, 10:38:29 »
Trochu pozdě, ale pokud jste v Brně a nemáte žádné plány na odpoledne, můžete se od jedné zajít podívat do kanceláří Red Hatu na den otevřených dveří neboli Red Hat Open House 2014.

Na programu jsou přednášky, nějaké ty ukázky různých opensource technologií, dokonce i nějaká ta soutěž a především komentované prohlídky kanceláří, kde se přímo od jednotlivých vývojářů můžete dozvědět, na čem se v RH pracuje (a vězte, že většina technologií se používá i v Ubuntu).

6
Liberix, neziskovku, která propaguje otevřený software v Česku, určitě všichni znáte (kdo ne, nechť si kouká doplnit vzdělání).

Jednou z možností, jak podpořit činnost Liberixu a zároveň udělat radost i sobě, je koupit si tričko s tematikou Linuxu a opensource.

Blíží se Vánoce, tak si můžete udělat radost sami nebo podobně "postiženým" kamarádům a známým, kteří se nebojí vzít si Linux na triko.
Navštivte obchod.liberix.cz a vyberte si tričko, které se vám líbí.

(Určitě si ptáte, proč není v nabídce triko s logem Ubuntu. Inu snaha byla, ale Canonical bohužel nepovolil :(.)

7
5. a 6. října se bude v Praze konat druhý ročník konference LinuxDays. Ještě do této soboty máte možnost svým hlasováním ovlivnit, jaké přednášky se nakonec dostanou na program.

Výběr je slušný, celkem přes třicet témat, tak hlasujte, ať si pak nestěžujete, že program stál za nic :)

Všichni Ubunťáci z Prahy a okolí se účastní povinně, tak i povinně hlasují!

http://www.linuxdays.cz/2013/vyberte-prednasky-pro-linuxdays-2013/

8
Nezisková organizace Liberix vydala brožuru Software na úřadech a jeho svobodné alternativy -- pokud máte tu možnost, stahujte ji a především šiřte mezi ty, jimž je určena -- "ajťáky" na úřadech, ve školách, knihovnách... Nespamujte, ale máte-li kontakt, doporučte prosím.

Více informací -- http://liberix.cz/projekty/software-na-uradech-a-jeho-otevrene-alternativy-pdf-ke-stazeni/
Odkaz ke stažení -- http://liberix.cz/?ddownload=4679

9
Oficiální Ubuntu fórum bylo hacknuto a útočníci si z databáze odnesli všechna hesla. Sice nebyla uložena v plaintextu, ale i tak doporučujeme, pokud používáte stejné heslo jinde (třeba zde na fóru), abyste si ho okamžitě změnili. Žádné další služby jako Ubuntu One, Launchpad a další nebyly zkompromitovány.

Citace: ubuntuforums.org
Ubuntu Forums is down for maintenance

There has been a security breach on the Ubuntu Forums. The Canonical IS team is working hard as we speak to restore normal operations. This page will be updated regularly with progress reports.

What we know

  • Unfortunately the attackers have gotten every user's local username, password, and email address from the Ubuntu Forums database.
  • The passwords are not stored in plain text. However, if you were using the same password as your Ubuntu Forums one on another service (such as email), you are strongly encouraged to change the password on the other service ASAP.
  • Ubuntu One, Launchpad and other Ubuntu/Canonical services are NOT affected by the breach.

10
Původně jsem myslel, že to s Ubuntu vydržím na věky. Nakonec se mi ty věky poněkud smrskly na necelých sedm let. O nějakém konci svých aktivit kolem české komunity Ubuntu jsem přemýšlel již delší dobu -- dávno už jsou pryč ty časy, kdy jsem všechno nadšeně objevoval a "pracoval" pro Ubuntu skutečně s láskou. Poslední rok jsem měl problém sám sebe motivovat k nějaké činnosti a to, co zbývalo, jsem většinou dělal ze setrvačnosti a nějakého osobního "donucení", kdy jsme prostě nechtěl "jen tak" toho nechat. Koneckonců hodit za hlavu sedm let života není tak jednoduché.

Cca. před měsícem jsem se ale rozhodl udělat radikální řez a postupně utlumit všechny svoje činnosti kolem Ubuntu. Svůj podíl na tom mají i nedávné "radikální" změny v Ubuntu, které ho a komunitu mají proměnit někam do stylu a la Android a které mi prostě nesedí.

Nečekejte, že se za pár týdnů vynořím v komunitě nějaké jiné distribuce, kde budu dělat to samé, co tady. To opravdu nehrozí. Nějaké plány, co bych chtěl dělat mám, ale ty se týkají spíš opensource jako celku a ne nějaké konkrétní distribuce. Ubuntu mi nezůstalo už ani jako systém, v současné době byste na mých počítačích našli Fedoru a KDE. Ne, že by mi snad Ubuntu tak moc vadilo, ale musel jsem najít systém, který dokážu vnímat jako pracovní nástroj a ne jako něco, v čem se mám vrtat. Bylo by to prostě moc velké pokušení.

Co se týče mých různých aktivit, zbývá mi ještě pár restů, které chci dodělat, ale už jsem začal s předáváním pravomocí a "opuštěním" funkcí. Můžete si všimnout, že už nejsem administrátor fóra, překladatelský tým jsem také úspěšně "udal" a hodně dalších věcí už mi zůstává jen tak jako "čestné funkce". Nejdéle se mě asi bude držet technická stránka správy stránek a serveru a do konce roku také věci kolem sdružení.

Nezbývá mi popřát než Ubuntu a české komunitě popřát hodně štěstí do dalších let a pomalu se rozloučit.

11
Archiv / Ubuntu Developer Summit březen 2013
« kdy: 05 Březen 2013, 11:34:25 »
Pro ty, kteří nechtějí nebo nemohou sledovat dnešní a zítřejší developer summit, se tu pokusím průběžně stručně shrnout to nejdůležitější. Začínáme dnes ve tři.

Informace od kohokoli jiného, kdo bude sledovat, jsou vítány.

12
O fóru / Roman "Rovano" Vacho moderátorem
« kdy: 04 Březen 2013, 18:01:30 »
Roman Vacho alias Rovano se stal novým moderátorem našeho fóra a rozšířil tak řady našeho týmu zvrácených individuí vyžívajících se v mazání témat a banování :)

13
Oficiální oznámení (archiv) / Ubuntu pro tablety
« kdy: 19 Únor 2013, 17:22:55 »
Po Ubuntu pro telefony přichází i Ubuntu pro tablety. Ve čtvrtek (21.2.) budou k dispozici instalátory pro Nexus 7 a 10. Snad se někdy dočkáme i přímo tabletu (a telefonu) s rovnou předinstalovaným Ubuntu.

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=h384z7Ph0gU" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=h384z7Ph0gU</a>


19
Obecná podpora / Ukončení podpory - Ubuntu 11.04 Natty Narwhal
« kdy: 28 Říjen 2012, 11:46:01 »
Dnes byla ukončena oficiální podpora Ubuntu 11.04 Natty Narwhal vydané v dubnu 2011. I nadále tuto verzi můžete používat, ale už pro ni nebudou vydávány žádné bezpečnostní ani jiné aktualizace.

Všem uživatelům této verze důrazně doporučujeme přechod na novější verzi. Přímý přechod je možný pouze na vydání Ubuntu 11.10 Oneiric Ocelot.

Přibližně měsíc po ukončení podpory dojde k uzavření repozitářů a jejich odstranění z hlavních zrcadel a jediným aktivním zrcadlem zůstane server old-releases.ubuntu.com

20
Tým Ubuntu hrdě oznamuje vydání nové verze Ubuntu s označením 12.10 Quantal Quetzal

Další půl rok je za námi, což také znamená nové vydání Ubuntu, tentokráte nesoucí název Quantal Quetzal. V novém Ubuntu 12.10 naleznete různé zajímavé novinky a především mnohá vylepšení a opravy. Mezi nejzajímavější novinky patří sjednocení pracovních prostředí - nově zde naleznete pouze jediné prostředí Unity určené pro všechny počítače, důležitou novinku představuje také možnost integrace webových aplikací do pracovního prostředí. Podrobnější informace naleznete v našem průvodci novinkami nebo v některé z četných recenzí na známých linuxových portálech.

Další informace

Odkazy pro stahování

Na Ubuntu 12.10 Quantal Quetzal můžete samozřejmě přejít i ze starších verzí Ubuntu. Pomoci vám může český návod k přechodu.

Release Party

Pokud vás zajímají novinky v Ubuntu 12.10 a další věci kolem Ubuntu, přijďte 10. listopadu na Ubuntu Release Party do obchodním centra SAPA v Libušské ulici č.p. 319 na Praze 4. Přednášky s tematikou Ubuntu, představení Quantal Quetzal, CD, diskuse...

21
Oficiální oznámení (archiv) / Představen Raring Ringtail
« kdy: 18 Říjen 2012, 10:53:35 »
Mark Shuttleworth oznámil jméno přespříštího vydání Ubuntu. Ubuntu 13.04, které vyjde v dubnu 2013, se bude jmenovat Raring Ringtail.

http://www.markshuttleworth.com/archives/1195

24
Archiv / Ubuntu 13.04 Raring Ringtail
« kdy: 11 Říjen 2012, 11:26:06 »
Příští verzí Ubuntu se 25. dubna 2013 stane Ubuntu 13.04 Raring Ringtail (jméno zatím nebylo oznámeno). Ubuntu 13.04 bude v pořadí již osmnáctým vydáním Ubuntu. Bude se jednat o standardní vydání s podporou 18 měsíců (do října 2014).

O přesné podobě Ubuntu 13.04 se bude jednat na vývojářském summitu (Ubuntu Developer Summit) od 29. října do 1. listopadu v Kodani.

Odkazy

25
Archiv / Beta 2
« kdy: 29 Září 2012, 08:51:33 »
Ve čtvrtek byla vydána v pořadí druhá betaverze připravovaného Ubuntu 12.10. Finální verze je plánována na 18.10.2012.

Beta 2 obsahuje nezvykle mnoho vylepšení oproti Beta 1. Za pozornost stojí zejména nová verze prostředí Unity - 6.6. Ta obsahuje mnoho vylepšení, např. integraci webového obchodu Amazon(tato funkce půjde ve finální verzi vypnout), nové animace při procházení náhledů, podpora pro Gwibber v Dashi a několik desítek opravených chyb. Vylepšení se dočkal také kancelářský balík LibreOffice, který je lépe integrován do prostředí Unity (balík lo-menubar již není potřeba). Compiz nyní podporuje GLES, což Ubuntu umožňuje běžet na platformě PandaBoard. Prostředí Gnome je v Beta 2 ve verzi 3.5.92 a bude postupně aktualizováno do verze 3.6.
Podrobnější informace naleznete v poznámkách k vydání.

Stahovat můžete zde:

Ubuntu a Ubuntu Server http://cdimage.ubuntu.com/releases/quantal/beta-2/
Kubuntu http://cdimage.ubuntu.com/kubuntu/releases/quantal/beta-2/
Xubuntu http://cdimage.ubuntu.com/xubuntu/releases/quantal/beta-2/
Edubuntu http://cdimage.ubuntu.com/edubuntu/releases/quantal/beta-2/
Lubuntu http://cdimage.ubuntu.com/lubuntu/releases/quantal/beta-2/

I u betaverzí Ubuntu se jedná o vývojová vydání, která nejsou určena pro běžné uživatele pro použití na produkčních počítačích!

Stran: [1] 2 3 ... 22