Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - c0rrupt

Stran: [1] 2
1
Obecná podpora / Ubuntu 20.04 LTS lock screen vypíná monitor
« kdy: 28 Dubna 2020, 21:23:53 »
Zdravím,
Na mém HP notebooku po instalaci čistých 20.04, když zamknu systém, je jedno zda přes tlačítko v menu, či přes super+L.
Sice se systém zamkne ale taky ihned vypne dipslay, či monitor pokud je připojený. Pokud hnu s myší, tak se zase zapne a je na lock screenu.
Zkoušel jsem různé nastavení, tohle taky https://help.ubuntu.com/stable/ubuntu-help/display-blank.html.en ale nic nevypadá, že by na to mělo jakýkoli vliv.
Chtěl bych, aby se prostě zamknul a zůstal na zamykací obrazovce se spuštěným monitorem.

Nějaké rady?

Děkuji

2
Ubuntu Server / Nepotřebné součásti systému
« kdy: 13 Září 2013, 15:30:32 »
Dobrý den,
mám čerstvě nainstalované serverové Ubuntu 13.04, lze nějak jednoduše odebrat nebo povypínat všechny nepotřebné procesy, součásti systému? Z důvodu úspory místa na disku a snížení  potřebného výkonu? Prakticky chci aby to mělo absolutně minimální požadavky a neběželo tam nic zbytečného. Aktuálně mi na serveru stačí pouze ssh a sock5 proxy, která je nastavená taky přes openssh.
Děkuji

3
Obecná podpora / ssh změna portu na straně klienta
« kdy: 09 Ledna 2013, 15:46:42 »
Chvíli jsem studoval ssh a jeho použítí a nějak to nedokážu vymyslet pokud to vůbec jde.

Lze někde definovat aby ssh použilo určitý port jiný než 22 který je otevřený na firewallu v mojí síti? Přesněji aby například ssh z mojí lokální stanice používalo port 88 ven ale připojilo se na remote server na portu 2323.

Vím, že mohu zadat ssh -p 2323 user@remote_server_IP  v tomto případě ale používá ssh pravděpodobně port 22 a připojuje se na vzdálený port remote_server_IP:2323 ? Jak ho přinutím aby používal místo portu 22 třeba port 88 ale přitom se napojil na jiný v tomto případě 2323 vzdálený port?

Jde mi pouze o příkaz na lokání stanici. Povolování, forwardování, používání OpenVPN atd někde na straně firewalu nebo remote_serveru mi nejde.

Pokud je to vůbec možné tak děkuji za rady.

4
Obecná podpora / Nagios3 a pluginy
« kdy: 05 Ledna 2013, 22:43:46 »
Podařilo se mi rozchodit Nagios3, funguje, posílá zprávy přes email, webové rozhraní jede, configy jsem snad pochopil.
Mám Nagios3, Ubuntu 12.04, nainstalované lm-sensors.

Ted jsem si chtěl přidat nějaká další sledování jako teploty a s.m.a.r.t disků. Co jsem pochopil jsou tam nějaké pluginy, nějaké jsem našel na webu. Nejdříve jsem se díval na check_sensors je jich tam hodně a spuštění s parametrem -h mi nic moc neřeklo, mimo toho, že je můžu spustit ručně. Ale nějak nevím, pokud to tedy jde, jak je naházet do nagiosu, nikde jsem tak nějak nedokázal vygooglovat jak je tam přidat a nakonfigurovat. Aby třeba na localhostu kontroloval check_sensors nějaké hodnoty a upozornil mě do mailu, když jsou překročeny atd. Neporadí mi někdo alespoň, kde čerpat? Dříve jsem se monitoringem nikdy nezabýval. Díky

5
Mám takový menší problém už jsem zkoušel hodně obrazů ubuntu a mimo 10.04 mi nejdou ostatní nainstalovat. Ted aktuálně jsem zkoušel 12.04, stáhnu iso, vypálím, restartnu začne to bootovat, skočí tam fialová obrazovka ubuntu, pak to blikne a už vidim jenom černo a nahoře v pravo blikající kurzor, CDčko ještě chvíli hrabe asi tak 3minuty a dělá, že něco načítá. Pak nic a stále vidím jenom černou obrazovku a blikající kurzor a dělá mi to i u 11ky, zkoušel jsem 32bit i 64bit. Netuší někdo čím to může být? Už jsem to zkoušel stáhnout na různých počítačích, vypálit přes různé mechaniky i instalovat z různých mechanik, takže v tomhle problém nebude.

6
Obecná podpora / Problém s hromadným přejmenováním souborů
« kdy: 23 Května 2012, 11:56:47 »
Mám nainstalované 32bit Ubuntu 10.04 (10.10,11.04,11.10 i 12.04 nejde nainstalovat instalátor se prostě zasekne hned na začátku a nic to nedělá) a systém jede bez problémů, žádné errory nic. Ale když se snažím hromadně přejmenovat větší množství souborů např. 500 tak se mi přejmenuje pouze část např. tak 150. Dá se to nějak opravit? Chmod je upravený, oprávněním to není.

7
Ubuntu Server / OpenVPN výpadky
« kdy: 17 Května 2012, 13:14:24 »
Nevím čím to je ale mám nastavené OpenVPN na Ubuntu serveru, běží v pořádku, žádné errory, klient se také připojí v pořádku ale po nějaké době tak 10-20min se na klientovi nedostanu za server. Vnitřní VPN sít vidím pořád klient je stále připojený ale přestanu vidět ostatní počítače v síti na straně serveru a ven na internet mě to také nepustí. Jakmile se na klientovi odpojím a zase připojím, vše zas jede jak má. Nějaké rady? Alespoň kde bych měl problém hledat?

8
Instalace, aktualizace a spouštění / problém s apt-get update
« kdy: 27 Července 2011, 16:58:00 »
Mám menší problém, není to ubuntu je to Debian a starší ale předpokládám, že je to tam stejně. Když si dám apt-get update vyskáče mi toto

Kód: [Vybrat]
# apt-get update
Hit http://ftp.cz.debian.org stable/main Packages
Hit http://ftp.cz.debian.org stable/main Release
Hit http://ftp.cz.debian.org stable/main Sources
Hit http://ftp.cz.debian.org stable/main Release
Hit http://security.debian.org stable/updates/main Packages
Hit http://security.debian.org stable/updates/main Release
Hit http://security.debian.org stable/updates/contrib Packages
Hit http://security.debian.org stable/updates/contrib Release
Reading Package Lists... Error!
E: Unable to parse package file /var/lib/apt/lists/ftp.cz.debian.org_debian_dists_stable_main_binary-i386_Packages (1)
E: The package lists or status file could not be parsed or opened.

pokud zadám apt-get install cokoli:

Kód: [Vybrat]
Reading Package Lists... Error!
E: Unable to parse package file /var/lib/apt/lists/ftp.cz.debian.org_debian_dists_stable_main_binary-i386_Packages (1)
E: The package lists or status file could not be parsed or opened.

Netuší někdo co stím?


9
Internet a sítě / Google chrome 10 synchronizace hesel [vyřešeno]
« kdy: 09 Března 2011, 15:40:23 »
Zrovna jsem si aktualizoval na novou verzi chromu 10 a nějak v synchronizaci chybí záložka Hesla :) je to jenom u mě? Protože ve Windowsovskym chromu se stejně označenou verzí se hesla synchronizujou ale na Linuxu ne :). Takovej drobnej dost podstatnej pro mě detail tak jenom abych věděl, jestli je chyba na mojem přijímači.

10
Obecná podpora / umask záporné?
« kdy: 14 Srpna 2010, 18:39:28 »
Dobrý den
Jak jsem pochopil, tak v umask což mám třeba ted v vsftpd.conf znamená, že nově vytvořeným souborům odebere práva podle toho jak je nastavím. Pokud jsem vše dobře pochopil, jak jsem si to ted nastudoval tak v rwx to x znamená například možnost mazat nebo spustít? Nějak to nechápu, umask mám 000, vytrořil jsem si přes ftp adresář a dostal oprávnění drwxrwxrw- a nedá se do něj ani vstoupit ani ho umazat třeba přes sambu apod jako jiný uživatel. Zato vytvořené soubory jsou v pořádku. Chápu, že asi na default není x pro všechny dovoleno, takže umask sice oprávnění neodebere ale umí je přidat? Může být v umask záporná hodnota? něco jako 00-1 ? To je asi blbost.
Nějak mi došlo, že ten problém je v tom x protože, když ručně změním jako root ten adresář na chmod 777 adresar , tak je to tak jak má být.

11
Obecná podpora / Po updatu nejde nabootovat
« kdy: 01 Července 2010, 12:21:22 »
Zdravím
Dnes můj příjemný den začal tim, že jsem naaktualizoval Ubuntu 10.04 všiml jsem si tam nového jádra. Byl vyžadován restart, tak jsem restartnul. Ale při bootu mi naskočí error: nosuch device: dlouhej kod a grub rescue>   Ví někdo co stím?
Děkuji

12
Internet a sítě / Vypnutí wifi karty
« kdy: 30 Června 2010, 18:36:08 »
Chtěl bych se optat jak mohu natrvalo odpojit wifi kartu v notebooku. Aby si jí Ubuntu nezavádělo? Protože v biosu to nejde.

13
Obecná podpora / Grub 2 změny?
« kdy: 27 Června 2010, 18:01:02 »
Co jsem tak pročítal forum a googlil tak jsem pochopil, že splash je v Grub 2 zatím nefunkční? Chtěl jsem si to menu udělat hezčí :) našel jsem i nějaké themes ale zdá se mi, že to asi nepůjde. Nehrál si stím už někdo? A další věc pokud tohle nejde, tak jak udělat abych si mohl v tom menu jednotlivé položky přejmenovat nebo odstranit? Tak aby to vydrželo, pokud možno i po update-grub . Děkuji

14
Obecná podpora / Vylazení bootování Ubuntu?
« kdy: 17 Června 2010, 18:44:25 »
Nezná někdo nějakou utilitku, kterou by se dal vyladit start systému? Sice to chci na Ubuntu netbook remix ale je to pořád stejný systém. Né že by to bylo pomalé ale tak určitě se tam načítají pro mě nepotřebné věci. Ale zas to nechci rozvrtat :)

15
Internet a sítě / openVPN a 10.04? (vyřešeno)
« kdy: 03 Června 2010, 12:13:37 »
Zkoušel někdo openVPN? já že mi vše fungovalo na 9.10 a po čísté instalalci 10.04 a následné instalaci z repozitářů openVPN a dokopírování mojeho .conf a certifikátů to nejede :). Respektive to jede velmi zvláštně, vše napíše, že je OK a nastartováno ale nic to neudělá :) nezapisuje to log, nevytvoří to Tap0 nic. :) Neví někdo co stim?

16
Obecná podpora / Myš a přednastavené funkce tlačítek
« kdy: 07 Května 2010, 13:39:55 »
Neví někdo kde se dá změnit, jaké tlačítko co dělá? Respektive compiz třeba vim kde se to nastavuje. Ale mě rozčiluje na webovém prohlížeči je tlačítko zpět nabindováno na tlačítku na myši, které mi vyloženě nevyhovuje :), chtěl bych ho vyřadit ale nemůžu zaboha najít kde se to nastavuje. Děkuji

17
Obecná podpora / Klávesnice nejde odstranit
« kdy: 05 Května 2010, 10:25:29 »
Mám takový drobný problém už od 9.10 i ted na 10.04 mám nastavené tři rozložení klávesnice USA, CZE a CZE querty. Když odstraním tu CZE protože mě opravdu už rozčiluje dávat tu klávesovou zkratrku třikrát, tak když odstraním tu jednu CZE tak je to vpořádku, do té doby než restartuji linux. Poté je opět zpět :). Je to drobnost ale obtěžuje mě to už půl roku :). Děkuji za rady.

18
Obecná podpora / po přechodu na 10.04 mi přestali bootovat Win XP
« kdy: 04 Května 2010, 16:21:38 »
Mám problém, po přechodu na 10.04 mě přestali startovat Win XP, v seznamu na grubu je vidím ale když je vyberu tak mi jenom sčerná obrazovka a nic. Už jsem zkoušel sudo update-grub a nic. Poradí mi někdo?
Tu je výpis z boot_info_script

Kód: [Vybrat]
                Boot Info Script 0.55    dated February 15th, 2010                   

============================= Boot Info Summary: ==============================

 => Grub 2 is installed in the MBR of /dev/sda and looks on the same drive in
    partition #2 for /boot/grub.
 => Grub 2 is installed in the MBR of /dev/sdb and looks on the same drive in
    partition #2 for /boot/grub.

sda1: _________________________________________________________________________

    File system:       ntfs
    Boot sector type:  Grub 2
    Boot sector info:  Grub 2 is installed in the boot sector of sda1 and
                       looks at sector 189120852 of the same hard drive for
                       core.img, but core.img can not be found at this
                       location. No errors found in the Boot Parameter Block.
    Operating System:  Windows XP
    Boot files/dirs:   /boot.ini /ntldr /NTDETECT.COM

sdb1: _________________________________________________________________________

    File system:       Extended Partition
    Boot sector type:  -
    Boot sector info: 

sdb5: _________________________________________________________________________

    File system:       ntfs
    Boot sector type:  Grub 2
    Boot sector info:  Grub 2 is installed in the boot sector of sdb5 and
                       looks at sector 209025692 of the same hard drive for
                       core.img, but core.img can not be found at this
                       location. According to the info in the boot sector,
                       sdb5 starts at sector 63.
    Operating System: 
    Boot files/dirs:   

sdb2: _________________________________________________________________________

    File system:       ext4
    Boot sector type:  Grub 2
    Boot sector info:  Grub 2 is installed in the boot sector of sdb2 and
                       looks at sector 209032148 of the same hard drive for
                       core.img, but core.img can not be found at this
                       location.
    Operating System:  Ubuntu 10.04 LTS
    Boot files/dirs:   /boot/grub/grub.cfg /etc/fstab /boot/grub/core.img

sdb3: _________________________________________________________________________

    File system:       swap
    Boot sector type:  -
    Boot sector info: 

=========================== Drive/Partition Info: =============================

Drive: sda ___________________ _____________________________________________________

Disk /dev/sda: 120,0 GB, 120 034 123 776 bajtů
hlav: 255, sektorů na stopu: 63, cylindrů: 14 593, celkem 234 441 648 sektorů
Jednotky = sektory po 1 * 512 = 512 bajtech
Velikost sektoru (logického/fyzického): 512 bajtů / 512 bajtů

Partition  Boot         Start           End          Size  Id System

/dev/sda1    *             63   234,436,544   234,436,482   7 HPFS/NTFS


Drive: sdb ___________________ _____________________________________________________

Disk /dev/sdb: 120,0 GB, 120 034 123 776 bajtů
hlav: 255, sektorů na stopu: 63, cylindrů: 14 593, celkem 234 441 648 sektorů
Jednotky = sektory po 1 * 512 = 512 bajtech
Velikost sektoru (logického/fyzického): 512 bajtů / 512 bajtů

Partition  Boot         Start           End          Size  Id System

/dev/sdb1              16,065    81,931,499    81,915,435   f W95 Ext d (LBA)
/dev/sdb5              16,128    81,931,499    81,915,372   7 HPFS/NTFS
/dev/sdb2    *     81,931,500   223,239,239   141,307,740  83 Linux
/dev/sdb3         223,239,240   233,472,644    10,233,405  82 Linux swap / Solaris


blkid -c /dev/null: ____________________________________________________________

Device           UUID                                   TYPE       LABEL                         

/dev/sda: PTTYPE="dos"
/dev/sda1        4664CF5F64CF507B                       ntfs       System                       
/dev/sdb: PTTYPE="dos"
/dev/sdb1: PTTYPE="dos"
/dev/sdb2        047fac85-7a38-4bce-8329-4f276f8a891f   ext4                                     
/dev/sdb3        72d21536-8096-4fb1-9333-e25729a4ae36   swap                                     
/dev/sdb5        0828AED528AEC154                       ntfs       Data                         

============================ "mount | grep ^/dev  output: ===========================

Device           Mount_Point              Type       Options

/dev/sdb2        /                        ext4       (rw,errors=remount-ro)


================================ sda1/boot.ini: ================================

[boot loader]

timeout=30

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Windows XP Media Center Edition" /noexecute=optin /fastdetect


=========================== sdb2/boot/grub/grub.cfg: ===========================

#
# DO NOT EDIT THIS FILE
#
# It is automatically generated by /usr/sbin/grub-mkconfig using templates
# from /etc/grub.d and settings from /etc/default/grub
#

### BEGIN /etc/grub.d/00_header ###
if [ -s $prefix/grubenv ]; then
  load_env
fi
set default="4"
if [ ${prev_saved_entry} ]; then
  set saved_entry=${prev_saved_entry}
  save_env saved_entry
  set prev_saved_entry=
  save_env prev_saved_entry
  set boot_once=true
fi

function savedefault {
  if [ -z ${boot_once} ]; then
    saved_entry=${chosen}
    save_env saved_entry
  fi
}

function recordfail {
  set recordfail=1
  if [ -n ${have_grubenv} ]; then if [ -z ${boot_once} ]; then save_env recordfail; fi; fi
}
insmod ext2
set root='(hd1,2)'
search --no-floppy --fs-uuid --set 047fac85-7a38-4bce-8329-4f276f8a891f
if loadfont /usr/share/grub/unicode.pf2 ; then
  set gfxmode=640x480
  insmod gfxterm
  insmod vbe
  if terminal_output gfxterm ; then true ; else
    # For backward compatibility with versions of terminal.mod that don't
    # understand terminal_output
    terminal gfxterm
  fi
fi
insmod ext2
set root='(hd1,2)'
search --no-floppy --fs-uuid --set 047fac85-7a38-4bce-8329-4f276f8a891f
set locale_dir=($root)/boot/grub/locale
set lang=cs
insmod gettext
if [ ${recordfail} = 1 ]; then
  set timeout=-1
else
  set timeout=10
fi
### END /etc/grub.d/00_header ###

### BEGIN /etc/grub.d/05_debian_theme ###
set menu_color_normal=white/black
set menu_color_highlight=black/light-gray
### END /etc/grub.d/05_debian_theme ###

### BEGIN /etc/grub.d/10_linux ###
menuentry 'Ubuntu, with Linux 2.6.32-21-generic' --class ubuntu --class gnu-linux --class gnu --class os {
recordfail
insmod ext2
set root='(hd1,2)'
search --no-floppy --fs-uuid --set 047fac85-7a38-4bce-8329-4f276f8a891f
linux /boot/vmlinuz-2.6.32-21-generic root=UUID=047fac85-7a38-4bce-8329-4f276f8a891f ro   quiet splash
initrd /boot/initrd.img-2.6.32-21-generic
}
menuentry 'Ubuntu, with Linux 2.6.32-21-generic (recovery mode)' --class ubuntu --class gnu-linux --class gnu --class os {
recordfail
insmod ext2
set root='(hd1,2)'
search --no-floppy --fs-uuid --set 047fac85-7a38-4bce-8329-4f276f8a891f
echo 'Loading Linux 2.6.32-21-generic ...'
linux /boot/vmlinuz-2.6.32-21-generic root=UUID=047fac85-7a38-4bce-8329-4f276f8a891f ro single
echo 'Loading initial ramdisk ...'
initrd /boot/initrd.img-2.6.32-21-generic
}
### END /etc/grub.d/10_linux ###

### BEGIN /etc/grub.d/20_memtest86+ ###
menuentry "Memory test (memtest86+)" {
insmod ext2
set root='(hd1,2)'
search --no-floppy --fs-uuid --set 047fac85-7a38-4bce-8329-4f276f8a891f
linux16 /boot/memtest86+.bin
}
menuentry "Memory test (memtest86+, serial console 115200)" {
insmod ext2
set root='(hd1,2)'
search --no-floppy --fs-uuid --set 047fac85-7a38-4bce-8329-4f276f8a891f
linux16 /boot/memtest86+.bin console=ttyS0,115200n8
}
### END /etc/grub.d/20_memtest86+ ###

### BEGIN /etc/grub.d/30_os-prober ###
menuentry "Windows XP Media Center Edition (on /dev/sda1)" {
insmod ntfs
set root='(hd0,1)'
search --no-floppy --fs-uuid --set 4664cf5f64cf507b
drivemap -s (hd0) ${root}
chainloader +1
}
### END /etc/grub.d/30_os-prober ###

### BEGIN /etc/grub.d/40_custom ###
# This file provides an easy way to add custom menu entries.  Simply type the
# menu entries you want to add after this comment.  Be careful not to change
# the 'exec tail' line above.
### END /etc/grub.d/40_custom ###

=============================== sdb2/etc/fstab: ===============================

# /etc/fstab: static file system information.
#
# Use 'blkid -o value -s UUID' to print the universally unique identifier
# for a device; this may be used with UUID= as a more robust way to name
# devices that works even if disks are added and removed. See fstab(5).
#
# <file system> <mount point>   <type>  <options>       <dump>  <pass>
proc            /proc           proc    defaults        0       0
# / was on /dev/sdb2 during installation
UUID=047fac85-7a38-4bce-8329-4f276f8a891f /               ext4    errors=remount-ro 0       1
# swap was on /dev/sdb3 during installation
UUID=72d21536-8096-4fb1-9333-e25729a4ae36 none            swap    sw              0       0
/dev/scd0       /media/cdrom0   udf,iso9660 user,noauto,exec,utf8 0       0

=================== sdb2: Location of files loaded by Grub: ===================


 107.0GB: boot/grub/core.img
  44.2GB: boot/grub/grub.cfg
 107.6GB: boot/initrd.img-2.6.32-21-generic
  43.4GB: boot/vmlinuz-2.6.32-21-generic
 107.6GB: initrd.img
  43.4GB: vmlinuz

19
Archiv / 10.04 a java-plugin (vyřešeno)
« kdy: 30 Dubna 2010, 12:40:01 »
Hmm proč nemám v repozitářích ten sunovský plugin?  ;D Jako po přechodu na Lucid mi ten plugin zmizl, nandal jsem tam ten openjdk a ten vypadá, že funguje. Ale radši bych ten od Sunu, je mezi nimi velký rozdíl?

20
Internet a sítě / iptables načtení hodnot po startu
« kdy: 16 Dubna 2010, 11:49:30 »
Chci aby iptables měli pořád stejná pravidla, tzn. když zadám #iptables a nějaké hodnoty, tak po restartu tyto pravidla zmizí. Našel jsem tu na foru, že to stačí zadat do /etc/rc.local  a potom to bude fungovat. Ale našel jsem to někde v archivu, je to pořád korektní způsob? Nebo se to dá udělat i jinak.

21
Tak už mi to hezky fungovalo a šup už to nefunguje :). Nevim proč a nevim si stim rady. Přikládám mapu sítě :) hezky přehledně nakreslenou a texták se všemi configy, logy a vypisy. Další info rád dodám, za každou i sebehloupější radu budu velice vděčen, protože jinak se vydám cestou nedobrou woknastyle. Tzn. format, reinstall, vysledek nejistý ???.

Jinak server je serverová distribuce Ubuntu 9.10 32bit, klient1 Ubuntu 9.10 64bit a klient2 Ubuntu 9.10 32bit. Ač na tomhle asi nezáleží.

Děkuji  ;)

[attachment deleted by admin]

22
Internet a sítě / nastavení síťové karty?
« kdy: 03 Dubna 2010, 13:53:53 »
Pustil jsem si mii-diag a vyskočilo mi toto
Kód: [Vybrat]
Basic registers of MII PHY #32:  1000 796d 001c c910 0de1 cde1 000f 2001.
 The autonegotiated capability is 01e0.
The autonegotiated media type is 100baseTx-FD.
 Basic mode control register 0x1000: Auto-negotiation enabled.
 You have link beat, and everything is working OK.
 Your link partner advertised cde1: Flow-control 100baseTx-FD 100baseTx 10baseT-FD 10baseT, w/ 802.3X flow control.
   End of basic transceiver information.

Mám ale gigovou síťovku v gigovém switchi, všechny Windowsové stanice mi jedou na gigem ale tohle vypadá, že to jede jenom 100kou. Včem je chyba? Dá se to nějak ručně nastavit?

Je to toto zařízení
Kód: [Vybrat]
       description: Ethernet interface
       product: Gigabit Network Adapter
       vendor: Linksys
       physical id: b
       bus info: pci@0000:00:0b.0
       logical name: eth1
       version: 10
       serial: 00:22:6b:be:64:b6
       size: 1GB/s
       capacity: 1GB/s
       width: 32 bits
       clock: 66MHz
       capabilities: pm bus_master cap_list rom ethernet physical tp mii 10bt 10bt-fd 100bt 100bt-fd 1000bt 1000bt-fd autonegotiation
       configuration: autonegotiation=on broadcast=yes driver=r8169 driverversion=2.3LK-NAPI duplex=full ip=192.168.1.13 latency=64 link=yes maxlatency=64 mingnt=32 multicast=yes port=MII speed=1GB/s
       resources: irq:16 ioport:e800(size=256) memory:fae00000-fae000ff memory:fad00000-fad1ffff(prefetchable)

23
Našel jsem tu pár návodů ale jsem stoho opravdu jelen. VPNko mi běží, spojím se a vidím server na 13.13.1.1, dostanu se na něj ssh...prostě to jede.
Ale nevidím ostatní PC na lokálu kde je VPN server a nedostanu se přes VPN na internet. Něco tu mám blbě, no ono toho bude víc už si stim chvilku hraju :). Na klientovi vidím lokální sít a můžu na internet přes eth0 na tap0 kde je VPN můžu jenom na ten server. Oba počítače vidí svojí lokální sít a můžou na internet. Ted ale potřebuji z klienta vidět né jenom server ale i se dostat na internet přes VPN, pokud možno vidět i ostatní počítače.
 
Router: IP 192.186.1.1 portforward openVPN na 192.186.1.13

Server: IP 192.168.1.13 lokální, běží na něm openVPN na tap0 VPN má IP 13.13.1.1
 route -n:
Kód: [Vybrat]
 13.13.1.0       0.0.0.0         255.255.255.0   U     0      0        0 tap0
  192.168.1.0     0.0.0.0         255.255.255.0   U     0      0        0 eth1
  0.0.0.0         192.168.1.1     0.0.0.0         UG    100    0        0 eth1  
(openVPN) server.conf
Kód: [Vybrat]
mode server
tls-server
dev tap0
port 23
proto tcp-server
ifconfig 13.13.1.1 255.255.255.0
push "route 192.168.1.0 255.255.255.0"
push "route-gateway 13.13.1.0"
# push "redirect-gateway"
ifconfig-pool 13.13.1.2 13.13.1.5 255.255.255.0
duplicate-cn
client-to-client
keepalive 10 120
ca /etc/openvpn/ca.crt
cert /etc/openvpn/server.crt
key /etc/openvpn/server.key
dh /etc/openvpn/dh1024.pem
comp-lzo
log-append /home/c0/cvpn.log
status /home/c0/openvpn-status.log

klient: IP 10.2.62.36 lokální, VPN na tap0 IP 13.13.1.2
 route -n
Kód: [Vybrat]
13.13.1.0       0.0.0.0         255.255.255.0   U     0      0        0 tap0
10.2.0.0        0.0.0.0         255.255.0.0     U     1      0        0 eth0
169.254.0.0     0.0.0.0         255.255.0.0     U     1000   0        0 eth0
0.0.0.0         10.2.1.1        0.0.0.0         UG    0      0        0 eth0

(openVPN) client.conf  tohle je asi zbytečné, stejnak si to všechno vytahuje ze serveru.
Kód: [Vybrat]
client
dev tap0
remote 62.24.87.229
port 23
proto tcp-client
pull
ns-cert-type server
ca ca.crt
cert client.crt
key client.key
comp-lzo
verb 3

Předpokládám, že mám nějaké chyby v server.conf a asi bude třeba přidat nebo upravit route na serveru a klientovi. Ale fakt nevim jak, snažil jsem se to googlit a číst si různé jiné návody ale prostě to nechápu. To je tak, když má člověk špatné základy :). Děkuji za rady.

24
Internet a sítě / Sítová karta [vyřešeno]
« kdy: 25 Března 2010, 12:10:50 »
Hmm nějak to tu nejsem schopnej najít, ač je to asi mojí zalameností. Mám tří sítové karty. Vim že po zadání $ip a  mi vyjede info o všech, $ip addr show eth1   mi ukáže jenom eth1. Ještě jsem zkoušel $ifconfig to mi ukáže aktivní a další info. Ale nevim jak si zjistim přesnější info třebas o eth1, hlavně mi jde o ovladač nebo o výrobce. Protože ted nevim která je která :) Děkuji za rady

25
Internet a sítě / Samba s oprávněním [vyřešeno]
« kdy: 26 Února 2010, 10:52:38 »
Mám takový dotaz, dá se na sambu  smb://pocitac/sdilena_slozka  dostat pod určitým uživatelským jménem a heslem? Jako třeba na ssh uzivatel@IPadresa  ?

Stran: [1] 2

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.