Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - Pepep

Stran: [1]
1
Hardware / Tiskárna Brother HL 5070N jako síťová
« kdy: 18 Červenec 2012, 21:27:09 »
Vážení přátelé,

po dlouhých ale nakonec úspěšných miklicích jsem rozchodil na všech domácích mašinách tuhle síťovou tiskárnu, přes LAN.
http://forum.mageia.cz/index.php?topic=256.0
Běží na všech strojích (1x Mandriva2010.0, 2x Mageia2, dokonce i widle7 ale bohužel ne na Edubuntu), ale i přes její normální, úplně stejné nalézání a instalaci,  mi při tisku z mašiny, na níž je právě Edubuntu 11.10 - tedy příkazem
Kód: [Vybrat]
system-config-printer - vybrán doporučený ovladač ze seznamu úplně nahoře - mi při pokusu o jakýkoli tisk vyjede papír s lakonickým nápisem.


ERROR NAME
          undefined
COMMAND;
         12345X@PJL
OPERAND STACK;


Faktem je, že nejprve nalézá jinou tiskárnu (typ 4050) na té správné IP adrese, ale pak po hledání ovladače už si najde tu správnou.

Napadá vás někoho něco ?

Dík
Pep

[příloha smazaná administrátorem]

2
Hry a zábava / Frozen-bubble a Supertux
« kdy: 26 Únor 2012, 19:18:34 »
Vážení přátelé,

po vypnutí dvou zmíněných her (ale asi i jiných, nezkoumal jsem dál) se mi plocha roztáhne, jako by se na monitor vešla asi tak jen jeho třetina (trochu je to vidět na přílohách, ale u obr. "po" není tam ten černý okraj, je to roztažené na celý monitor). Pomůže jen shodit a nahodit x-ka.
Jak na to ?

Dík
Pep

[příloha smazaná administrátorem]

3
Pracovní prostředí / SymLinkování adresářů bez následků
« kdy: 22 Únor 2012, 12:15:10 »
Vážení přátelé, po dlouhé době dotaz.
Čerstvě jsem nainstaloval Edubuntu, jenž má Gnome, tedy vlastně Ubuntu.
V rozdělení disku (No Widle), mám navíc partišnu - adresář   /data, kde hodlám mít uživatelská data typu Dokumenty, Obrázky, Videa, Hudba, přesně jako v  /home. Při příštím přeinstalování ho nechám bez formátování, zkrátka bez dotyku.

Ty, co jsou originál v  /home ovšem mají své specifické ikony, ale i další nastavení (odkazy v systému a tak). Jak to udělat, aby symlinky z  /home ukazovaly na ty v  /data, ovšem všetně atributů, které mají před tímto krokem ?

Díky
Pep

4
Hardware / Opravdu je v čudu síťovka ? Vyřešeno
« kdy: 07 Listopad 2010, 11:31:13 »
Vážení přátelé,
jen mě někdo utvrďte, že mi síťová karta opravdu odešla.
ifconfig vypíše jen lo, zpětnou smyčku
dmesg | grep eth zarytě mlčí
dhclient Permission denied

Kabel je v pořádku (odzkoušen testerem pro montážníky), navíc to dělá to samý i na jiném portu switche, přes úplně jiný kabel. Led-ky svítí obě, na switchi i v compu

Měl byste někdo nápad, kterým bylo úplně stvrzeno mé podezření ?

Dík
Pep

5
Pracovní prostředí / KUbuntu, KRandRTray
« kdy: 23 Srpen 2010, 22:20:23 »
Vážení přátelé,
protože furt bojuju s http://forum.ubuntu.cz/index.php/topic,49789.0.html , našel jsem v nabídce KRandRTray. Ten ovšem nejde spustit, z konsole už tuplem ne. Aha - když ho spustím ukecanej - teda  s parametrem -v, tak hlásí :
joe@raxaxa:~$ krandrtray -v
display-randr(1930): ""CurrencyIntroducedDate" - conversion of "" to QDate failed" " (wrong format: expected 3 items, got 1)"
display-randr(1930): ""CurrencyIntroducedDate" - conversion of "" to QDate failed" " (wrong format: expected 3 items, got 1)"
Qt: 4.6.2
Vývojová platforma KDE: 4.4.2 (KDE 4.4.2)
Změnit velikost a rotovat: 0.5
---------------------------------x
No a tak bych rád docílil stavu (a myslel jsem že KRandRTray by to býval mohl umět), kdy se mi comp spustí s rozlišením v1024x768 a ne 800x600, čímž mě furt zlobí

6
Vážení přátelé,
po čisté instalaci, nast. zdrojů a doinstalaci kodeků libdvdcss2 a tak, mi v mém oblíbeném Kaffeine-u zvuk jel, DVDčka přehrával. Jestli zvuk jel i v ostatních programech z názvu mého topicu, nevím. Nicméně po pokusu o přehrání oblíbených videí z archivu České televize to po mě chtělo nějaký z asi čtyř nabízených kodeků, zvolil jsem (možná nejhorší) variantu - Totem-plugins. Pak jsem si ještě vzpomněl, že je na přehrávání některých videí také zapotřebí i jakýsi Moonlight (novellácký)- náhrada Silverlightu od M$.
Výsledek byl, že to nepustilo zvuk ani českotelevizním videím, ba co horší, ani např. na Youtubu (to však nevím, zda šlo před instalací totem-pluginu a rozšíření moonlight). Zvuk však určitě od toho okamžiku přestal jít i v Kaffeine (+ost. z názvu topicu)
Totem jsem tedy úplně odstranil - 4balíčky pomocí KPackageKit-u. Rozšíření moonlight z Firefoxu taky.

Xine, Kaffeine, VLC ale zvuk nejede stále, jen - kupodivu Dragonu jo. Youtube taky ani nepípne, o českotelevizních videích raději pomlčet, že...

Pokud si dobře vzpomínám, problematické bylo PulseAudio, ale nějakou možnost laborování s ním jsem zatím nenašel...
Dík
Pep

7
Hardware / Trvalé nastavení rozlišení
« kdy: 22 Srpen 2010, 23:22:09 »
Vážení přátelé,
okolnosti mě přiměly ke KUbuntu (zatím asi pátý rok jen MDV/KDE, proto to "K"). Zatím jsem se, co se tohoto topicu týká nedostal dál, než že se mi stáhl nonfree ovladač ke graf.kartě FGLRX kartě od ATI/AMD. Tím se ale po rebootu zhoršilo rozlišení na 800x600, což sice zvýším, ale zas jen do rebootu stroje. Jak to změním trvale ? Rúčo v xorg.conf ? Co a jak přepsat ? Kde bych nalezl celkový výpis hardwaru, abych mu do xorg.conf pak případně napsal ten správný monitor ?
Děkuji vám velmi zdvořile
Pep
P.S.: všímáte si, že neremcám nad odlišnostmi od MDV ?  ;)

8
Instalace, aktualizace a spouštění / Zkomolený řádek
« kdy: 25 Červenec 2010, 14:43:54 »
Vážení přátelé,

po prostudování topiců na toto téma zakládám nový. V jedné ruce Ivanovu Příručku k LL 10.4, opisuji zdroje sw/repa (a taky z Wiki) a v případě Ubuntu Tweak, Skype, Esmska a JDownloared mě KUbuntu nadává typem :
E:Zkomolený řádek 48 v seznamu zdrojů /etc/apt/sources.list (zpracování dist), E:Nelze přečíst seznam zdrojů.
Vzhledem k tomu, že jsem to opisoval čím dál důkladněji, chybu zápisu jsem již v závěru naprosto vyloučil.
V případě, že řádek zakomentuji v /etc/... , nebude ke zdroji přístup, což není úplně kýžený stav.
Změnila se od vydání Příručky repa a já skutečně zadávám bláboly ? Jinak nevím.
Děkuji velmi zdvořile
Pep

Stran: [1]