Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - burys

Stran: [1]
1
Zdravím,
 před časem jsem zkusil babičce z věcí, co se mi válí v dílně poskládat na zkoušku PC (Pentium III 550 MHz,378 MB RAM) a nechal pořídit internet. Provozováno je na něm Ubuntu 9.04. No babičce se PC náramně zalíbil a výkonově jí přestává stačit, takže jsem sehnal jako náhradu Athlon XP 2500+ s 512 MB RAM a přemýšlím, jakou odnož Ubuntu, nebo pracovního prostředí zvolit.
Je mi jasné, že na tom pro ní relativně výkonném Athlonu lze provozovat i klasické Ubuntu 13.10, ale potřeboval bych splnit následující požadavky.
1. Co nejpodobnější pracovní prostředí Gnome 2.
2. Aktuální distribuce (u již nepodporovaného 9.04 jsem se občas pěkně natrápil)
3. Jelikož Athlon XP nemá instrukční sadu SSE2, tak potřebuji zřejmě do Firefoxu naroubovat starší flash, který tyto instrukce nevyžaduje.
Zamlouvá se mi Lubuntu, ale jeho pracovnímu prostředí jsem moc nepřišel na chuť. Například pro babičku je ideální mít pojmenován Firefox prostě jen Internet a zástupce na ploše, ale v Lubuntu se mi ikonu žádným způsobem nepovedlo přejmenovat, ale naposledy jsem s ním měl tu čest asi rok zpátky, takže se to mohlo změnit.
Děkuji za tipy.

2
Pracovní prostředí / Samovolné změny v pracovním prostředí
« kdy: 07 Říjen 2011, 08:42:01 »
Zdravím, po dnešní ranní várce nabídnutých aktualizací systému mi už došla trpělivost. Používám Xubuntu 11.04, které si již dříve samovolně doinstalovalo prostředí Gnome taktéž to bylo skryto mezi aktualizacemi systému. Dnes jsem si toho naštěstí všiml a Xubuntu si chtělo samovolně doinstalovat prostředí KDE. Samozřejmě již teď je v xubuntu bordel z Gnome, který mi docela vadí. Taky si prostředí dělá občas co se mu zlíbí, třeba dnes se na panelu samy objevily další přepínače plochy apod... Neví někdo, proč se toto děje?

3
Otevřená diskuze kolem Linuxu a OSS / Překlad aplikací
« kdy: 03 Září 2011, 18:58:10 »
Dnes jsem našel trochu času a chuti a pustil se do překladu PlayOnLinux, na kterém jsem již dříve dělal a který měl už zase pouze 48% českých řetězců. Stav k 3.9.2011 je 69% Takže jsem dnes stihl 21% sám. Jakoukoli pomoc uvítám ať už testování aplikace s novým překladem, nebo s překladem samotným. Záleží dost na mé chuti a času a obojí se taky vždy nesejde :-D Jinak aktuality můžete sledovat na tomto blogu, na který snad bude taky trochu času. http://byburys.blogspot.com

4
Obecná podpora / Hardwarová akcelerace HD videa ve flashi
« kdy: 05 Listopad 2010, 16:38:52 »
Zdravím, mám již dlouho problém s tím, že nemůžu zprovoznit akceleraci HD videí ve flashi přes GPU. Mám notebook s ATI Mobility Radeon HD3470, která to určitě umí. Na jaře jsem si stáhl Ubnuntu 10.04, kde jsem měl ovladače Catalyst 10.4 a Flash player 10.1 a akcelerace nádherně fungovala, pak odešel disk a tak jsem si nainstaloval Ubuntu 10.04 z DVD, která je u knihy o Ubuntu a od té doby se mi s žádnými ovladači a kombinacemi nepovedlo akceleraci zprovoznit, teď mám aktualizováno na Ubuntu 10.10 a akcelerace také nejde, mohl by někdo poradit, kde by mohla být chyba? Já už si nevím rady. Děkuji za odpověď Problém bude zřejmě v ovladačích, nebo jejich nastavení že?

5
Hry a zábava / Playonlinux nejde spustit po update
« kdy: 27 Říjen 2010, 19:16:18 »
Zdravím, zapnul jsem dnes Playonlinux, probíhal klasický update, ale po něm už ho nezpanu, dám sem výpis z terminálu, kdyby mi někdo mohl poradit, co se stalo. Děkuju všem

PlayOnLinux v3.8.3

Kontroluji zásuvný modul: Advanced Wine Configuration...
Kontroluji zásuvný modul: Offline PlayOnLinux...
Kontroluji zásuvný modul: Capture...
Kontroluji zásuvný modul: Transgaming Cedega...
Kontroluji zásuvný modul: Wine Import...
Kontroluji zásuvný modul: Wine Look...
Kontroluji zásuvný modul: Detour...
Traceback (most recent call last):
  File "/usr/share/playonlinux/python/mainwindow.py", line 471, in <module>
    app = PlayOnLinuxApp()
  File "/usr/lib/python2.6/dist-packages/wx-2.8-gtk2-unicode/wx/_core.py", line 7978, in __init__
    self._BootstrapApp()
  File "/usr/lib/python2.6/dist-packages/wx-2.8-gtk2-unicode/wx/_core.py", line 7552, in _BootstrapApp
    return _core_.PyApp__BootstrapApp(*args, **kwargs)
  File "/usr/share/playonlinux/python/mainwindow.py", line 462, in OnInit
    self.frame = MainWindow(None, -1, "PlayOnLinux")
  File "/usr/share/playonlinux/python/mainwindow.py", line 51, in __init__
    self.texte_update = wx.StaticText(self.panel_update, -1, _("An updated version of PlayOnLinux is available.")+" ("+sys.argv[2]+")",pos=(35,0))
IndexError: list index out of range

6
Zdravím všechny
Chtěl bych se zeptat, jestli má někdo zkušenosti s překladem programů pro linux a jestli by mi mohl dát nějaké informace a tipy. Rád bych se zapojil do překladu některých prográmků do češtiny. Děkuju za odpovědi

7
Obecná podpora / Jamendo a Google chrome
« kdy: 05 Červenec 2010, 17:11:42 »
Chtěl bych se zeptat, jak se dá v google chrome změnit, abych nemusel kliknout myší do adresového řádku 3x pro označení celé adresy a také, jak v chromu zapnout scrollování. Další věc je, že mi nejde Jamendo v Rhythmbox, vlevo dole je pořád načítá se katalog, ale skladby se nezobrazín, Magnatune ale jde v předchozím 10.04, které jsem měl z internetu Jamendo šlo, teď mám instalaci z DVD, co je u té nové knihy Ubuntu 10.04CZ... a nejde. Děkuji za odpovědi, hledal jsem, ale nenašel jsem

8
Obecná podpora / Odstraní problémy přechod na jinou distribuci?
« kdy: 30 Listopad 2009, 11:30:30 »
Zdravím všechny
Chtěl bych se zeptat, jestli přechod na jinou distribuci než ubuntu může vyřešit můj problém z ovladači na wifi, wifi jde, ale když se vzdálím od jakéhokoliv wifi routru tak na 4-5 metru za zdí internet hodně blbně a téměř nejde, ve Vistách problém nebyl fungoval i mimo dům na zahradě bez problému. Ubuntu ukazuje signál třeba 90% a internet skoro nejde, nebo vůbec. A dalším problémem s wifi je nemožnost jakkoliv vypnout adaptér a ve spotřebě je pak rozdíl i 45minut a pro mě je to dost rozhodující. Jinak Ubuntu používám už od verze 8.10 přes 9.4 a teď 9.10 ale problémy byly všude. Děkuji za odpověď

9
Obecná podpora / Firefox: nejedná se o bug?
« kdy: 31 Říjen 2009, 20:07:33 »
Objevil jsem problém s firefoxem, celkem často se stane, že při scrollování se začne stránka nekontrolovatelně posunovat kam chce a za takovým tím kolečkem se šipkami zůstane tlustá, ale nesouvislá čára. Problém je v Ubuntu 9.10 v 9.04 nebyl. Nejdená se o bug? Nebo se to děje jenom mě?

10
Zdravím všechny, dnes jsem si aktualizoval moje Ubuntu 9.04 na 9.10, několik problémů je vyřešeno, ale jeden přibyl. Jde to, že při každé změně frekvence cpu, nebo připojení disku je vyžadováno heslo, v 9.04 stačilo dát jednou pamatovat si oprávnění a byl pokoj, ale 9.10 nic takového nenabídne, neví někdo, jak to zařídit? Další věc je, že jsem měl na Gnome panelu ukazatel stavu baterie, kde jsem viděl zbývající čas, ten už ale na panel taky nejde dát, protože chybí v nabídce aplikací nemá někdo nějaký tip? A další problém přetrvává i v 9.10, ale byl i na 9.04 nemůžu nijak vypnout wifi adaptér, hardwarové tlačítko funguje jen na vypnutí bluetooth, ale na wifi nic, ani kombinace FN+F8, která by měla adaptér vypnout nikdy nešla, může někdo poradit, jestli by se dal adaptér nějak vypnout(nemyslím jen zakázat bezdrátové sítě), potřeboval bych to kvůli šetření baterie. A poslední, skoro nepodstatná věc je, že mám na notebooku dotyková tlačítka, která jsou podsvětlená a jedno z nich funguje jako vypnutí a zapnutí podsvícení, ale právě tomuto tlačítku je v 9.04 i 9.10 přiřazena funkce pro vypnutí zvuků, dalo by se nějak přeprogramovat? Za všechny rady děkuji, tohle jsou prakticky jediné problémy, které mi v Ubuntu dělají vrásky na čele, jinak jsem s ním po půl roce používání moc spokojený a spoustě lidem v okolí se taky moc líbí, některým už jsem ho i instaloval.

Stran: [1]