Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - ppromi

Stran: [1] 2 3
1
Zdravím, najdu mezi Vámi někde nějakého linuxáka, který bydlí ve Zlínském, Olomouckém kraji? Třeba řekněmě kroměřížsko, přerovsko, olomoucko..., rád bych si občas zašel popovídat s někým, kdo nezná jen Windows. Mezi těma oknařama mi není moc dobře, nedá se s něma pořešit nové verze vydání, problémy atd...  ;D

2
Zdravím všechny... Komunita linuxmintu se rozhodla zahájit práci na českém komunitním webu linuxmintu. Pokud zde chodí nějací linuxminťáci, kteří vědí, že nejsou jen obyčejnými uživateli, kteří o linuxu neví vůbec nic, tak nechť se zůčastní začátků českého linuxmintu na forum linuxmint.com, kde se dozví více informací http://forums.linuxmint.com/viewtopic.php?f=154&t=99152.

...Pokud je tu nějaký administrátor a mohl by tento příspěvek nějakým způsobem zviditelnit, určitě by to bodlo  :)

3
Pracovní prostředí / Unity - změna vzhledu
« kdy: 19 Únor 2012, 11:45:26 »
Zdravím celou komunity Ubuntu, chtěl bych se zeptat, zda existuje aplikace na změnu vzhledu, která není závislá na gnome3 atd.., popřípadně jak dostat vzhled do Unity ručně (to bych uvítal spíš). A taky se chci zeptat, jestli už někdy padl pro vývojáře ubuntu návrh, aby nějakou utilitku integrovali do systému oni - tohle bych opravdu uvítal! Díky všem .)

4
Čau, řeším docela velký problém. Potřebuji rozjet MC server a zároveň v jeho adresáři potřebuji přidělit přístup s r+w právy pro FTP users, popř FTP group.
Jenže nějak nemůžu přijít na to, jak to udělat i pro FTP i pro MC server, přes chown nastavím buď FTP, jenže ejhle, nelze spustit MC server díky tomu, že nemůže přepisovat logy atd a když to udělám naopak, tak zase nejde FTP pro mazání a přepisování souborů.

Nemáte někdo zkušenost s touhle věcí, popřípadně přímo s hostingem MC?

5
Pracovní prostředí / Xubuntu - aneb ubuntu?
« kdy: 23 Říjen 2011, 12:48:49 »
Zdar, potřeboval bych si ujasnit jednu věc, kterou se mi nepodaří najít. Xubuntu je klon Ubuntu, což znamená, že používá veškeré repozitáče Ubuntu? A když se opravují chyby v systému pro ubuntu, tak přijdou aktualizace i pro Xubuntu, nebo Xubuntu používá i své specifické repozitáře, která si spravuje komunita xubuntu?  ;)

Například kdyby se xubuntu tým rozhodl použít nějaký program, který nemá ubuntu, tak použije program, který je v ubuntu repozitářích a když se bude aktualizovat u ubuntu, tak tím pádem i u xubuntu ...?  ;D ;D

Sory za tak dementní dotaz, ale dost mě to zajímá  :D

6
Hardware / Vysoká teplota ubuntu a linux celkově
« kdy: 12 Říjen 2011, 16:32:18 »
Zdar, mám takový problém s teplotou při používání Linuxu. Jsem zastánce Unity, popř KDE a trpím v těhto (jiné prostředí jsem nezkoušel) problémem s teplotou.
Přesněji jde o problém s teplotou grafické karty. Je to nvidia gt240m (používám notebook) a například v unity, mi připadně, že až moc zbytečně už při najetí na unity panel se grafická karta nataktuje na nejvyšší takty, které jsou dány BIOSem, takže teplota jde až k 50C. Když nic nedělám, nedostal jsem se pod 42C, při normální práci mám kolem 44C.

Jenže ve Windows mám teplotu v průměru o 2C nišší a ke všemu nejede grafika tak často na vysoké takty ...

Neřešil někdy někdo tento problém?  ::)

7
Internet a sítě / Chyba při vytváření AD-HOC sítě
« kdy: 06 Říjen 2011, 06:24:35 »
Zdar, potřeboval bych vytvořit ad-hoc síť na ubuntu (11.04) a při pokusu vyhodí iwconfig vždy chybu, ale ve windows s vytvořením sítě ad-hoc není, takže nevidím důvod oné chyby ...
Kód: [Vybrat]
majsterkoo@ubuntu:~$ sudo iwconfig wlan0 mode ad-hoc essid ubuntu channel 2
[sudo] password for majsterkoo:
Error for wireless request "Set Mode" (8B06) :
    SET failed on device wlan0 ; Operation not supported.
Nevíte někdo co s tím? ;)

// Intel Wifi 5100 BGN ...

8
Zdar, mám jeden, v podstatě problém a jeden dotaz.

Jelikož mám NTb, rád bych, aby Nvidia při chodu na baterku pracovala jen s frekvencí a napájením, které má ve 2D profilu, tudíž aby na DC byl aktivní jen a pouze 2D profil. Na windows existuje utilitka, myslím si, že linuxáci (jelikož jsou to tvořiví lidé) již něco také vymysleli (osobně bych se raději vyhl něčeho, co běží jako další zbytečný proces - jako např. některé taktovací utilitky)

Od nástupu Unity mám takový menší problémek. Když si třeba otevřu nabídku, nebo zobrazím krajní lištu, grafika se ihned nataktuje na nejvyšší takty a důle jde třeba až po 5 sekundách ..., s římž souvisí zbytečně vysoká teplota -- asik 43 vs 49 C. Nešlo by nastavit, aby ten powermizer nebyl tak aktivní a neměnil tu frekvenci zbytečně tak brzo? Vždyť na toto je taktování úplně zbytečné!

No nic, doufám že mě chápete a dokážete mi pomoct - hlavně s tím problémkem, ty teploty nemohu přežit. Unity ale určitě měnit nehodlám, zvykl jsem si na něj lépe než na Gnome 3 a taky mi více sedí  ::)
Tak díky všem za pracné i nepracné rady  :-*

Jinak Nvidia GT240m

9
Ubuntu Server / ramdisk
« kdy: 29 Srpen 2011, 23:49:47 »
Zdar, potřeboval bych kvůli Minecraft serveru rozjet ramdisk (pro lepší odezvu ...), potřeboval bych ho moutnout do /dev/shm o velikosti 1024MB, ale s tím, aby tam zůstal i po restartu OS  ::)
Ano, hledal jsem na google, ale je tam tolik způsobů, že se raději zeptám "živě" na ten, který bude orpavdu fungovat a mám jistotu, že je vyzkoušený a aktuální  :) Díky všem za ochotu ;)

10
Ubuntu Server / Začátky provozování serveru, pár otázek ...
« kdy: 25 Srpen 2011, 00:52:10 »
I´m sorry for my stupid question, but I´m beginner  ;D

Zdar, chystám se spustit domácí server pro Minecraft hosting (jenom jeden server). Stojím nad dilema, zda použít Ubu Server, nebo desktop. Díval jsem se na konfiguraci Server edice a teoreticky by mi stačilo nastavit NET, nainstalovat Javu a tradáá ... Jenže, co třeba taková zpráva energie?

Jak moc nebezpečné je použití serveru s grafickou nástavbou?

Co se je potřeba zabezpečit, kdybych používal FTP server a hostoval ten MC server?

OK, it´s all  :D ..., I believe in rational problem solving  ;D

11
Obecná podpora / Princip aktualizace Ubuntu?
« kdy: 27 Červen 2011, 20:12:41 »
Zdar, něco málo jsem našel, nebo vím, ale jak je na tom princip aktualizací Ubuntu? Když jsou v něm aplikace třeba ve verzi 2.23, ve které jsou chyby, vyjde teda opravná 2.24, tak se nainstaluje jako aktualizace, nebo to hoši opraví sami a poskytují to jako záplatu?  ::) A jak je na tom třeba gnome ..., na 10.04 mám 2.30.2, ale je 2.32.x, které určitě má opraveno více chyb ..., budou někdy opraveny i v současném co je v 10.04?

Díky za odpověď na tak blbou a složitě napsanou otázku  :-*

12
Pracovní prostředí / X - proč vytěžují poměrně dost CPU?
« kdy: 21 Červen 2011, 10:34:52 »
Zdar, mám Ubu 10.04 a nějak nemůžu pořád pochopit, proč mi Xka vytěžují CPU v takové míře. Když zavřu všechny okna, je to OK, ale někdy když mám otevřená okna, tak vyskočí vytížení cca na 15%. Nevíte, proč, kde a jak se toho zbavit?  :D
Je to čistá instalace (stará 2 dny). Děkuji za nějaké odůvodnění, nebo pomoc pro vyřešení   :-*

http://img191.imageshack.us/i/htop.png/


13
Zdar, vím, že toto je poněkud ohrané téma, ale ještě nikde jsem na něj nenašel pořádnou odpověď ..., pokud někde je a víte o ní, prosím bez nadávky odkazovat  :-*

Mám notebook a chtěl bych používat nějaké stabilní vydání Linuxu. Dost stabilní mi přišlo ubuntu, jenže nevím, jestli používat LTS, nebo nejnovější. Jde mi převážně o co nejméně bugů, ale i o aktuální software.

Tak kterou teda ?  ??? Nebo máte návrh na jiné distro ? Mimochodem trvám na klikátka a lehce upgradovatelný systém, čímž mi ubu připadá ;)
Díky všem co přiloží textík ;)

14
Zdar, je možný, že se to tady už řešilo, ale nenašel jsem přesně to, co hledám ...  :-\

Přidal jsem si tyto repozitáře, abych měl nejnovější KDE na svém Kubu 10.10 a zrovna jsem viděl i ten druhý repozitář ... Mě by zajímalo, jestli jsou to repozitáře, které obsahují nějaké aktualizace programů (podle toho, co mi po přidání příšlo za aktualizace na kalendář, pidgin ..., typuju, že ano) a jestli jsou to stabilní aktualizace ... ?

Díky všem za odpovědi ;) Předem se omlouvám, pokud jsem někde něco, kde se rozebíralo to, co mě zajímá přehlídl ...  :-[

15
Multimédia / Změna převzorkovací frekvence a bitů zvuku
« kdy: 21 Prosinec 2010, 22:13:22 »
Zdar, strašně mi na Kubuntu vadí ten nekvalitní zvuk ..., je nějaká možnost a to přímo pod ovladačem zvukovky, nikoliv v programu pro přehrávání zvuku nastavit hloubky zvuku na 24 bitů a převzorkování na 192 Mhz ? Díky za rady ... ;)

16
Zdar, když si stáhnu ovladače od nvidie, budou v sobě již obsahovat CUDU ?

Chtěl bych pomocí ní akcelerovat FullHD Videa ..., je to možné pod linuxem nějakým způsobem pro normálního uživatele ?

Díky za tipy ;)

17
Hardware / Gk Nvidia dost často jede na maximální frekvenci
« kdy: 16 Říjen 2010, 22:53:44 »
Mám takovej problém ..., dost často mi lícou takty grafické karty na maximum, ikdyž třeba nehraju, nebo nedělám něco, co potřebuje akceleraci (teda doufám, že firefox nepotřebuje)  :(. Moc by mě to nevadilo, ale když jedu na baterku, tak vzhledem k nárustu 5W spotřeby to poznat už jde. Ovladače mám od nvidie 260.19.06 - default s ubuntu 10.10. Nevíte, kde by mohla být chyba ..., nebo je to snad normální ? Díky za rady  :-*

Momentálně co to píšu, to jede taktéž na max, ale mám to nastavené na Adaptive ...  >:(

/EDIT: dopsal jsem příspěvek, podívám se tam znova a už je to podtaktované ..., to je divný, že ?

18
Zdar, slyšel jsem, že je nějaký program, který ukáže, kolik jaká komponenta si bere šťávy ..., tak se chci zeptat, jestli nevíte, jak se to jmenuje. Potřeboval bych to dostat do Ubuntu 10.10  ::) Díky všem za rady  :-*

19
Pracovní prostředí / Kubuntu 10.04 + KDE 4.5 ?
« kdy: 10 Říjen 2010, 16:23:24 »
Zdar, jde nějak dostat do 10.04 nové KDE s tím, že budu dostávat aktualizace na bugy ? Díky za odpovědi ...  ::)

20
Multimédia / Změna vzorkovací frekcence zvukovky
« kdy: 03 Září 2010, 15:03:42 »
Zdar, potřeboval bych na Kubuntu 10.04 změnit vzorkovací frekvenci na 192000 Hz. Poradí mi někdo ? :)

21
Obecná podpora / Pokročilejší správce napájení v ubuntu ?
« kdy: 23 Srpen 2010, 12:48:47 »
Zdar, je nějaký program pro ubuntu, který má pokročilejší funkce než ten, který tam je defaultně ? Hodilo by se něco, jako má třeba KDE..., nevíte o něčem ?

22
Obecná podpora / Správce napájení kubuntu
« kdy: 03 Srpen 2010, 20:33:33 »
Zdar, někde jsem slyšel, že ve správci napájení stačí dát pokročilé a jde tam povypínat skoro všechno, jenže já to tam nikde nemám..., kde to najdu ?

23
Obecná podpora / Aktualizace distra, co všechno se aktualizuje ?
« kdy: 05 Červenec 2010, 22:14:51 »
Zdar, mám takový dotaz, předem dík všem, co mi to srozumitelně objasní.
Když se aktualizuje OS na nové distro, aktualizují se i softy, které jsem nainstaloval přímo pod linuxem ze zdrojů, nikoliv je stáhl z netu ... ?
Jinak, jaký je rozdíl v aktualizace LiveCD a DVD verze ?

24
Zdar, mám Ubuntu 10.04, ale v napájení mi chybí pokročilejší funkce, jako je vypnutí jader CPU, snížení jasu ... V Kubuntu toto vše je. Jde to nějak doinstalovat ? Díky všem ...

25
Pracovní prostředí / Ikonky z OpenSUSE ? [vyřešeno]
« kdy: 27 Květen 2010, 20:26:10 »
Zdar, je možné z nějak jednoduše dostat do Kubuntu ikonky z OpenSUSE KDE, pokud možno s toho nejnovějšího  ???

Stran: [1] 2 3