Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - Miroslav Marcišin

Stran: [1]
1
hojte,

hodlám pořídit jako pracovní stanici nový ntb a moje požadavky jsou dost šílené... chci aby byl co nejmenší a co nejvýkonější... ideálně aspoň 3-4GB RAM a 500GB HDD, pokud by někdo našel něco podobného, nebo lepšího, házejte sem linky jako divocí :)

sám taky hledám, ale nic moc...

ad. může to být i ze zahraničí, klidně i USA, cena roli nehraje ;)

2
Multimédia / nahrávání plochy + online stream
« kdy: 14 Květen 2011, 16:28:57 »
Hojte,

řeším menší dilema, jelikož se nám rozjíždějí raidy v guildě, řeším problém, ohledně nahrávání plochy a hlavně online streamingu plochy. Sice několik aplikací na nahrávání plochy existuje, jsou i na wiki, ale problém nastává spíš ohledně toho streamování na net. Konektivita by byla 1gbps, takže žádný problém, mašina je čtyřprocesorová s tunou ramky a čtyřma grafikama v crossfire, takže výkonově taky žádný problém.

Řešili jste někdo nějaký podobný problém? Google sice radí hodně, ale více méně rady k ničemu.

Zajímají mě spíš vaše názory jak a jakým softem by jste to řešili :)

3
Po delší době jsem se konečně rozhodl dotáhnout do konce zamýšlený seznam ubuntu a všeobecně linux-like notebooků, netbooků etc. Po kratší debatě by byl seznam určitě fajn a hodil by se.

Seznam se řeší přes google docs, což je imho nejpříjeměnjší způsob. Naleznete jej zde: https://spreadsheets0.google.com/embeddedform?formkey=dElVX0tteUhqdHk5RVhzZHFsdk5abEE6MQ

jsou to jen tři krátké otázky - jedno vyplnění = jeden notebook, v případě, že jich chcete zapsat např. pět, vyplňte pětkrát :)

odkaz šiřte všude možně, twitter, facebook a podobně. Že tam budou duplicity počítám, ale alespoň budou přesnější a detailnější výsledky (hlavně u problémů)

Dotazník existuje asi půl hodiny a po rozšíření na twitteru a facebooku již je přes 11 různých notebooků, takže pevně věřím, že po pár týdnech by to mohl být už i slušný seznam :)

4
Zdravím, nevím kam to dát, tak jsem to plácnul sem.

už delší dobu na kanálu podpory otravuje jeden s prominutím magor - už se to fakt nedá jinak říct. Problém je, že je arogantní, všechny prudí (rozuměj buzeruje), nadává apod. Došlo to tak daleko, že jsme napsali Vojtovi, ale ten tam bohužel nemá práva. Nevím kdo, Vojta prý má nějaké tipy, ale... čím dříve, tím dřív bude klid a bude to zase vypadat jako slušný kanál podpory. A hlavně tam budeme moci v klidu řešit naše problémy.

Najdete se zde někdo, kdo má práva na banování na kanálu #ubuntu-cz a našel by si na vaše ovečky z IRC chvilku?

případně vše je zde: http://logs.ubuntu-eu.org/freenode/2011/04/

nick xchullit

Díky dobré duše :)

5
Multimédia / jak vytvořit splash.pcx
« kdy: 29 Prosinec 2009, 01:49:57 »
Zdravím,

mám takový problém, potřebuji nějak vytvořit soubor splash.pcx ale netusím jak na to. Google radil sice dlouho, ale samé nepoužitelné věci typu dotaz -> žádná odpověď.

Netuším vlastně ani co to je za typ souboru, jen podle názvu usuzuji, že to bude nějaká splash obrazovka zobrazovaná při bootu liveCD, nebo i systému.

Nikde sem se bohužel ale nedozvěděl, jak nebo v čem to vlastně vytvořit, nebo jestli se tento soubor dá bezpečně editovat například v gimpu.

Máte s tím někdo nějaké zkušenosti, či nějaké stránky, weby, kde bych se o tom mohl něco více dočíst? Jak říkám, s googlem sem konzultoval dlouho, ale bezúspěšně.

6
Otevřená diskuze kolem Linuxu a OSS / testování serveru - pomoc
« kdy: 25 Prosinec 2009, 14:20:46 »
Přicházím na vás s trochu netradiční prosbou, potřebuju trochu otestovat zátěž nového serveru - chci zjistit kolik vydrží. Pokud by to bylo možné, aby ste na tento web http://h00ked.cz a proklikávali se po všech stránkách co tam jsou, prostě aby byla zátěž co největší.

Klidně můžete nasadit i roboty, fantazii se meze nekladou ;-)

pro rejpaly - nejde mi ani o statistiky, ani o zobrazení nějakých reklam - stejně tam žádné nejsou, jen potřebuji zjistit, co ta mašina vlastně vydrží :-)

7
Otevřená diskuze kolem Linuxu a OSS / jabber - kontakty
« kdy: 18 Prosinec 2009, 14:42:00 »
Hojte, :-)

mám na vás takovou prosbu/dotaz

Linux sice používám už asi pátým rokem, ale pořád se cítím jako nováček - stále mě něco překvapuje a proto bych se chtěl zeptat, zda by byl někdo ochotný, dát mi jabber, pro případnou (občasnou) konzultaci problémů? Občas to jsou úplný blbosti, ale lámu si s nima hlavu třeba dva dny a kdybych tady měl pořád spamovat fórum... no sáhněme si na srdce, to by asi nebylo nejlepší :-)

Samozřejmě vážnější problémy zde na fóru řeším, ale např. když nastane problém při kompilaci apod...

Najde se nějaká dobrá dušička? Můj jabber h00ked@jabber.org a je i v podpisu :-)

8
Instalace, aktualizace a spouštění / rekompilace gnome
« kdy: 17 Prosinec 2009, 20:44:31 »
Předem se omlouvám za špatnou kategorii, ale dlouho sem přemýšlel kam s tím a nic mi nepřišlo vhodnější než toto :D

K mému dotazu:

Dostal sem šílený nápad, za poslední tři dny sem si skoro všechny programy přeinstaloval přes
Kód: [Vybrat]
apt-build install --reinstall nazev a jelikož 90% z nich podstatně zrychlilo, (neumím si vysvětlit čím to je, ale je to tak a líbí se mi to) dostal sem nápad, udělat toto i s ubuntu-desktop, tedy s celým gnome, ale mám pár dotazů

1) Nebude problém, když to budu dělat v aktuálním sezení? Nebo bude lepší nabootovat čistě do terminálu - co bude lepší?
2) Bude to mít na to vlastně vliv? Nebo mě jen napadl nesmysl?

Edit: že to bude práce na dva dny minimálně ( než se to celé vyladí) s tím počítám, jen by mě zajímalo, jaký je váš názor na to, jestli to není jen další nesmysl a nemá cenu začít ladit gnome rovnou, bez této rekompilace :-)

9
Hardware / pevný disk EXT3 - problem s připojením [vyřešeno]
« kdy: 16 Prosinec 2009, 12:00:51 »
Zdravím,

mám takový problém, naformátoval sem si 160GB disk maxtor do formátu ext3, vše fungovalo bez problémů až do restartu. Po restartu se disk tváří jako nenaformátovaný volný prostor, přitom je na něm cca 40GB dat. disk nejde připojit.

podle diskového nástroje, který mám v ubuntu 9.10 x64 defaultně mi vypisuje, že disk je rozdělen na dvě části. První část je komponenta RAID 1,0KB a druhá je Volné místo 160GB. S diskem se nedá nijak pracovat kromě vymazání?!

Na tomto disku mám velmi důležitá data, která sem nestihl zazálohovat - jsou stará pár dní.

Dá se tento disk nějak "rozchodit"?

ještě přidám info co mi píše diskový nástroj:
Citace
Komponenta RAID 1,0 KB
1,0 KB / 1,0 KB / 1 024 bajtů
isw_raid_member
Oddíl 1 (neznámý ())
/dev/sda1
Citace
Volné místo 160 GB
160 GB / 149 GB / 159 998 950 400 bajtů
nepřidělený prostor
/dev/sda


Stran: [1]