Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - Martin - ViPEr*CZ*

Stran: [1] 2 3 4
1
Obecná podpora / mysql - přecho z 15.04 - nefunguje root
« kdy: 07 Listopadu 2015, 12:15:52 »
Možná to někomu pomůže, po přechodu mi přestal fungovat uživatel root v DB.
Pomohlo toto:
Kód: [Vybrat]
shell$ sudo mysql -u root

[mysql] use mysql;
[mysql] update user set plugin='' where User='root';
[mysql] flush privileges;
[mysql] quit

2
Multimédia / Zachytávání obrazovky
« kdy: 25 Července 2015, 09:59:24 »
Přiznám se, že jsem tak trochu líný a hlavně ten čas. Proto mi možná pomůže někdo kdo již něco podobného našel. Program pro zachytávání obrazovky. Něco jako je třeba Ashampoo Snap, ale ten neumí Linux. Nejlépe něco multiplatformního, ale funkčního. Většinou co jsem zkoušel ty zdarma, tak mi to prostě dobře nefungovalo. Může být i něco komerčního (snad možná i líp, když to bude fungovat).

3
Zdravím, pokud někdo používáte Opendkim v tomto režimu: https://www.digitalocean.com/community/tutorials/how-to-install-and-configure-dkim-with-postfix-on-debian-wheezy

tak jsem udělal jednoduchý skriptíky (bash defakto vůbec nedělám), tak klidně uvítám i vylepšení (s dokumentací).

- instalace (Debian 6 a 7): http://vipersoftware.net/download/opendkim/opendkim_install.sh
- přidávání klíčů (domény): http://vipersoftware.net/download/opendkim/opendkim_add_domain.sh

aktualizováno 13. 3. 2015

4
Ubuntu Server / odpojení nfs disku
« kdy: 09 Prosince 2014, 09:57:16 »
Ahoj, mám takovej specifickej scénář a nějak jsem ho zatím nerozlousknul a nikdy jsem to ještě nedělal. Mám přimountovanej NFS filesystém do složky a došlo k výpadku na síti v době, kdy mi rsyncem šla synchronizace souborů. Teď se to tváří tak, že v systému je několik procesů rsync (vidím je v htop třeba), NFS nejde unmountnout což je jasné, když je busy a rsync se nedaří ani killnout. Je nějaké řešení (krom rebootu) jak tenhle scénář řešit? Asi by to chtělo zbavit se procesů co se snaží s oddílem pracovat a pak se ho pokusit unmountovat (remountovat). Ale jak na to? Ví někdo?

5
Nevíte proč nebo jak donutit nginx, aby mi vracel správný content-type na souboru mp4? Buď mi ho dá napřímo ke stažení, nebo v playeru html5 se to nenačte, neboť si to prostě myslím, že jde o špatný typ souboru. Díky.

6
Ubuntu Server / SIP server s GSM modulem [vyřešeno]
« kdy: 25 Května 2014, 21:05:20 »
Ahoj lidi, zas po dlouhý době jsem nějak vedle. Šťourám se v telefonování přes server. Hledám materiály o SIP a GSM modulu. Rozchodil jsem například kamailio SIP server v nějaká základní konfiguraci, ale zaboha nevím jak docílím toho, že mám na jednom PC kamailio, na druhým soft pro telefonování a někde v té samé síti je GSM modul. Zaboha nevím jak vytočit ven nějaký číslo. Informace co jsem k tomu vždy našel mi moc nedávali smysl. Těch nastavení je tam hafo a půlku z toho asi ani nevyužuju a netuším k čemu jsou. V té záplavě informací jsem však nikde nenašel jak říct nějakýmu serveru, že tohle točím externí číslo a má poslat na IP GSM modulu prostě pokyn, aby vytočil číslo. Někde budu muset tu IP sdělit serveru. Nikde jsme nenašel jak toto řešit. Přes kamailio se mi jen podařilo telefonní hovor mezi dvěma PC na základě dvou userů, o kterých jsem mu řekl, že jsou registrovaný v jeho DB.
Pokud mě nějaká znalá duše nasměruje budu rád. Díky.

7
Otevřená diskuze kolem Linuxu a OSS / Linux školení
« kdy: 09 Ledna 2014, 14:08:26 »
Znáte někdo tyto kurzy: http://www.linuxskoleni.cz/linuxskoleni-cz/
Případně prosím o nějaké ohlasy... děkuji. Případně doporučení nějakých jiných školení, které jsou podle vás vedeny kvalitněji. Děkuji.

8
Ahoj,
jde vůbec provést zakázání těchto portů pro určitou emailovou schránku, tak aby klient musel použít jen porty s SSL? Nějak to nemůžu vygooglit. Díky předem za info.

9
Zdravím, zkouším po dlouhé době Anjutu. Super, přišel jsem na to jak do projektu přidat (vygenerovat) třídu. Bohužel to ve verzi 3.4.3 budí spíše hrůzu, když generátor neumí generovat konstruktor a destruktor automaticky. Přidávání property či method je snad taky asi neproveditelný.
Buď nevím jak na to a někdo kdo to používá déle mě navede nebo ti zvás co chtějí třeba Anjutu používat... by jsme mohli něco sesmolit autorům (moje AJ je děs).

10
Ubuntu Server / Postfix - více instancí
« kdy: 17 Prosince 2012, 13:04:11 »
Zdravím,
mám takovýto problém... zatím jsem nenašel nic moc extra a tak to píšu sem... řešení se určitě bude hodit i více lidem, pokud ho dáme dohromady.

Problém:
- Máme funkční konfiguraci postfixu, která v pohodě přijímá a odesílá emaily po internetu. Problém nastane, pokud máme více uživatelů takového serveru, kteří stihnou naplnit frontu postfixu takovým způsobem, že další mail, který se přidá nakonec takovéto fronty (a to i příchozí emaily), tak čeká a čeká až na něj přijde řada. To je pěkný opruz. Dalo by se to přirovnat třeba tomu, že bych se chtěl přes apache podívat na stránky, ale čekal bych až apache vždy obslouží požadavek, který dostal před tím mým.

Otázka:
- Jak řešit takovýto problém? Jak zařídit to, aby postfix aspoň pro každou @doménu vytvořil nové vlákno? Jak zařídit, aby fronta jednoho uživatele nezatěžovala jiného (aspoň pokud oba jsou na jiné doméně, ale lépe pro každou schránku zvlášť).

11
Jsem tak hledal... asi špatně... když chci něco přeložit přes g++.... posílá si kompilátor nějaké makro, které by šlo identifikovat přes #ifndef??? Podobně jak se to dá na VS třeba přes #ifndef WINNT.

12
Ubuntu Server / Workbench a MySQL
« kdy: 24 Ledna 2012, 15:39:01 »
Zdravím,
nevíte čím by to mohlo být, že mi přestalo fungovat spojení z Workbench přes SSH do MySQL? Port je povolený, je default 3306, ssh mám taky dobře. Nebude to asi žádná takovádle prkotinka. Co se třeba odlišuje od jiného mého serveru na debianu, tak že telnet localhost 3306 se spojí, ale na tom ubuntu to neběhá a v tom asi bude zakopaný pes. Třeba mysql v terminálu funguje v pohodě. Nevím proč se WB nechce připojit (na ssh se spojí).
Zatím jsem nikde nic na netu použitelnýho nenašel proč to nejde. :(

13
Ubuntu Server / mail server - Passed BAD-HEADER
« kdy: 21 Listopadu 2011, 20:11:03 »
Nesetkal se někdo teď s touto hláškou?
Kód: [Vybrat]
Passed BAD-HEADERHlásí mi to amavis na serveru (debian 6)... a nějak jsem nepřišel na to proč.... jde o poštu která odchází.

15
Ubuntu Server / php v terminálu a php.ini
« kdy: 23 Července 2011, 11:57:22 »
Zdravím kolegy a přítomné.
Mám takovej záhadnej problém. Když si v terminálu spustím skript přes:

Kód: [Vybrat]
php skript.php
Což mimochodem najdu všude, kde je tento problém. Tak se mi stane, že daná instance nepoužije danou konfiguraci php.ini. Protože, když použiju ve skriptu phpinfo, tak se mi např max_execution_time nastaví na 0 což je pěkná čuňačinka. Nevíte jakým přepínačem nebo jak to donutit, aby si to vzalo mojí konfiguraci? (-c path_k_ini nejde).

16
Zdravím kolegy, jeden takovej ... jak donutím postfix, aby odesílal poštu jen z lokální www aplikace a zároveň, aby doručoval poštu zvenčí.... ale nesmí posílat poštu zvenčí. Čili když se někdo přihlásí k smtp zvenčí s požadavkem na odeslání, tak ho to rejectne?

20
Obecná podpora / PŘESUNUTO: Apache
« kdy: 17 Prosince 2010, 15:59:10 »

23
Fórum / Překlad
« kdy: 01 Října 2010, 09:17:31 »
Tato nová funkce Reason je fajn.... možná jen přeložit, děkuji za zvážení.  ;)

24
Ubuntu Server / PŘESUNUTO: Rozliseni monitoru
« kdy: 15 Září 2010, 09:45:23 »

Stran: [1] 2 3 4

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.