Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - Neo

Stran: [1] 2 3
1
Pracovní prostředí / seskupení ikon v nabídce aplikací
« kdy: 04 Června 2018, 17:32:14 »
Nevíte někdo jak seskupit ikony v nabídce aplikací v Ubuntu 18.04?

2
Obecná podpora / Kontact záloha kalendáře
« kdy: 21 Května 2018, 17:49:44 »
Potřebuju zálohovat data z kalendáře v aplikaci Kontact. Export nabízí několik možností, ale když se tento vyexportovaný soubor pokusím importovat zpátky, tak to nejde. Při  formátu icalendar to napíše chybu: "Nemáte žádný soubor programu ical ve svém domovském adresáři". Mám ho uložený v home/uživatel. Myslí se tím jiné umístění? Nebo je jiný způsob? Zajímavé je, že v adresáři programu Kontact jde vše tak jak má.

3
Ahoj, preventivně řeším tento problém. Mám systém nainstalovaný na SSD a HDD připojený jako home. Chystám se nainstalovat 18.04 jako čistou instalaci a nevím jak to udělat abych nepřišel o data na HDD. Stačí při instalaci vybrat SSD jako disk na který instaluji systém a znovu HDD připojit jako home? Nebo je lepší HDD fyzicky odpojit - nevím jak to potom připojit do systému jako home? Omlouvám se za takto moc BFU dotaz, ale nechci přijít o data :-)

4
Otevřená diskuze kolem Linuxu a OSS / chrombook a chrom os
« kdy: 20 Dubna 2018, 14:04:33 »
Ahoj, chci se zeptat na dvě věci. 1) máte někdo chomebook a jak jste s tím spokojení? 2) nevíte někdo jak nainstalovat chrome OS (chromium) na starší NTB? Zkoušel jsem to podle několika návodů a nepodařilo se.

5
Po letech používání Celeronů a integrovaných grafik v NTB, jsem si pořídil pořádné PC. Nechal jsem si to poskládat výrobcem bez instalace systému. Poté jsem nainstaloval Ubuntu 16.10.  (má mít lepší podporu nových grafik od Nvidie). Vše funguje ok až na grafiku a internet. Grafika zlobila hned od začátku, ale to jsem vyřešil povolením nesvobodného ovladače. Teď je na první pohled vše ok.  Jen mě znervozňuje, že program glxgears vypisuje:
Running synchronized to the vertical refresh.  The framerate should be
approximately the same as the monitor refresh rate.
300 frames in 5.0 seconds = 59.990 FPS
301 frames in 5.0 seconds = 60.001 FPS
Je to v pořádku, když stejnou hodnotu vypíše i na NTB s integrovanou grafikou? Navíc jsem někde četl, že správná hodnota je tak 500 FPS.
Grafiku mám tuto: VGA compatible controller: NVIDIA Corporation GP106 [GeForce GTX 1060 3GB] (rev a1)
https://www.czc.cz/asus-geforce-gtx-1060-dual-gtx1060-3g-3gb-gddr5/197462/produkt
https://www.czc.cz/intel-core-i5-6500/178263/produkt

Podobný problém mám s internetem. Funguje, ale hrozně pomalu. Pokud se připojím z NTB přes Wifi tak funguje rychleji. Na PC jsem připojen drátem do stejného routeru. Je nějaká možnost jak ověřit jestli funguje ovladač?
Ethernet controller: Intel Corporation Ethernet Connection (2) I219-V (rev 31)
https://www.czc.cz/asus-b150m-pro-gaming-intel-b150/184216/produkt


6
Instalace, aktualizace a spouštění / Home na jinem disku a ntfs
« kdy: 07 Prosince 2016, 10:15:10 »
Ahoj, poprve instaluju na PC se dvema disky. Jeden je SSD na ktery prijde system a swap a druhy je HDD kam chci dat home. Zaroven chci v budoucnu poridit druhe SSD na ktere nainstaluji Win7. Proto chci to HDD nechat zformatovane na NTFS. Instalator me ale nechce pustit, ze pry tam musi byt Ext4.
Jake jsou moznosti? Jde tam nejak nechat to ntfs? Poradi si Win7 s Ext4? Nebo nejaka jina moznost? O moznosti neistalovat Win vim :-)

7
Po delší době jsem potřeboval pomoct vyřešit problém. Naneštěstí můj problém je, že se mi nedaří vytvořit instalační usb pro Win 10 v Linuxu (Kubuntu, Mint). No a tady se dozvím, že prý to není problém Linuxu. No já mám doma tři NTB a ne všech Linux. V jiném OS to tedy řešit nemůžu. No a naneštěstí jestě existují programy pouze pro Win a tak tedy ty vidle potřebuju naistalovat. Na jednom NTB byly a já je přemazal Kubuntu.
Píšu to hlavně proto abych podpořil Milhause v jeho boji za otevření tématu a také myslím, že by bylo dobré si uvědomit, že žabomyší války o pravověrnost OS jsou k ničemu.
Naštěstí na fóru Mintu tyto věci řeší normálnějším přístupem a poradí. Takže zrovna instaluju Win 10 na USB.
Fórum Ubuntu bylo vždy vstřícné takovým BFU jako jsem já tak doufám, že to tak zůstane. 

8
Ahoj lidi, po instalaci Xubuntu na starý NTB se objevila chyba, že se při butování někde zasekne. Celý proces je na videu.

Je to NTB kde jsou ještě Win7
Advent 7096HU
mobile AMD sempron 3000+
1024MB DDR-RAM

video není moc vidět, snad z toho něco poznáte:  https://dl.dropboxusercontent.com/u/110526/MVI_2570.AVI

Je zvláštní, že se to stávalo, ale po restartu to naběhlo. Teď se to zasekne a nic. Stahoval jsem tam aktualizace, ale ten problém byl i před tím.

9
Akce, srazy, setkání / Vsetínský InstallFest
« kdy: 23 Dubna 2014, 12:17:02 »
Jen pro informaci o tom co se děje na dalekém východě vkládám tuto akci.

10.5.2014 děláme ve Vsetíně pro pár známých setkání s hromadným instalováním (K,X)Ubunntu na starší PC s Win XP

Další info zde: https://www.facebook.com/events/852540138106499/?ref_dashboard_filter=upcoming

10
Je to maličkost ale mám následující problém. Nějakým omylem se mi začaly zobrazovat skryté soubory v nabídce při ukládání souborů. Nevíte někdo, kde se to dá nastavit? Jedná se o OpenOffice 3.1.0 pro Ubuntu.

11
Obecná podpora / Změna rozlišení monitoru [Vyřešeno]
« kdy: 19 Prosince 2013, 08:15:48 »
Mám následující problém. Dětem se podařilo změnit rozlišení monitoru tak, že okno na změnu rozlišení se nevejde na obrazovku. Potvrzovací tlačítko je tedy nedostupné a rozlišení nejde změnit. Okno nejde zmenšit.
Poradíte někdo jak to udělat?
Jedná se o 8.10
Díky

12
Internet a sítě / firmware do routeru WELL WRC7000N [vyřešeno]
« kdy: 16 Listopadu 2013, 11:22:54 »
Ahoj, chci se zeptat jestli náhodou někdo nemáte zkušenost s tímto routerem. Podařilo se mi smazat firmware a ten ze stránky: http://www.joyce.cz/ovladace-wireless-zaoizeni/ se mi nepodařilo nainstalovat.

13
Multimédia / čeština v darktable
« kdy: 09 Srpna 2013, 20:38:48 »
Po aktualizaci na 1.2.2 mi zmizela čeština a nedaří se mi jí tam dostat. Zkusil jsem to odinstalovat (komlpetně) a znovu nainstalovat a stále nic. Má ten program někde možnost výběru jazyka? Také jsem to zkoušel pomocí terminálu (příkaz: LANG=cs_CZ.utf8 darktable) a taky nic. Máte někdo nějaký nápad.
Řeším to na Ubuntu 12.04

14
Hardware / Ověření funkčnosti multifunkce a skeneru v Ubuntu
« kdy: 17 Ledna 2013, 17:18:57 »
Ahoj, mám prosbu jestli mi někdo můžete ze zkušenosti (nejlépe) nebo jinak potvrdit že následující dva kousky pod Ubuntu fugují. Jedná se o tiskárnu    HP Deskjet Ink Advantage 3525 e-All-in-One a skener HP ScanJet G2710. Vybírám HP jelikož vím, že s touto firmou jsou dobré zkušenosti.
Tiskárna by měla být v HPLIP a také na abclinuxu psali, že funguje, ale mám ještě doplňující otázky. Funguje oboustranný tísk, odpovídá barva předloze (na barevné laserovce samsung mi to tiskne strašlivě tmavě), funguje kopírování (nebo to funguje bez ohledu na PC?), funguje skenování automaticky nebo až po nastavení po zprovoznění wifi?
O skeneru jsem nic co bych byl schopen přečíst nenalezl.

Pokud je to moc BFU dotaz tak se omlouvám.
Díky

15
Pracujete někdo s tímto programem? Mám tam faktury vydané a přijaté za celý rok, ale když dám příkaz ke zpracování výkazu daňové evidence tak se otevře nové okno a zobrazí prázdná plocha bez položek. Vypadá to, že to nějak nechápe, že ty moje faktury mají být zpracovány. Nastaveno období 1.1. - 31.12.2011 tam mám.
Netušíte někdo kde je problém?

16
Hry a zábava / obrázky z Wesnothu [vyřešeno]
« kdy: 28 Února 2012, 11:14:37 »
Nevíte někdo kde sehnat obrázky používané ve hře Wesnoth v nějaké rozumné a dále použitelné velikosti? Na webu jsem našel vždy jen něco mrňavého co nešlo zvětšit. Díky pokud se bude někdo takovou prkotinou zabývat.

17
Nevím jestli je to správné vlákno, ale chci se zeptat jestli nemáte někdo zkušenost s násleujícím problémem.
Vytvořil jsem dokument v LO, přetáhl do mobilu, editoval v aplikaci Polaris Office (HTC EVO) a znovu přetáhl do NTB (Ubuntu 10.04). Když jsem to chtěl otevřít v LO tak to spadlo.
Zkoušel jsem to pak ještě na WXP a tam se to podařilo otevřít pouze ve Word vieweru. LO a také OOo to neotevřelo a spadlo. Jedná se pouze o jednoduchý text.
Nemáte někdo nějaký nápad?
Díky

18
Ahoj,
jak dostat do Kubuntu Dropbox bez nautila? Zkoušel jsem podle téhle diskuse: http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=59744.0 nainstalovat KFilebox, ale i když instalátor napíše, že instalace je hotova (extrémě rychle) tak nic nainstalováno není.
Tak pokud máte nějakou zkušenost  dejte vědět.
Díky

19
Hry a zábava / Knights of honor pod wine nejde spustit
« kdy: 29 Listopadu 2011, 11:23:26 »
Chci se zeptat jestli někdo nemá zkušenost s touto hrou (Knights of honor). Zkoušel jsem to nainstalovat pod Wine a instalace se tvářila ok. Když se hru pokusím spustit tak nic.
Tady na fóru jsem našel starý dotaz, kde byl popsán stejný problém, ale odpověď tam není.
Wine 1.2.2
Ubuntu 10.04
Díky

20
Pracovní prostředí / Nastavení ploch v unity
« kdy: 15 Října 2011, 10:05:19 »
Chci se zeptat jestli jste někdo zkoušel nastavit otáčení kostkou v unity. Když jsem se o to pokusil tak jsem celé unity shodil. K zapnutí efektu kostky bylo totiž nutné vypnout jiný efekt (teď nevím název) na kterém je celé unity postaveno.

Také by mě zajímalo jestli je možné přepínat plochy starým způsobem - tedy že kliknu na konkrétní plochu a ona se objeví. Ta ikona v launcheru je trochu těžkopádná.
Jsou to vlastně ptákoviny ale potěší.
Díky 

21
Podle návodu na této Wiki jsem se pokusil nainstalovat Libre Office. Přidal jsem repozitář a vybral instalaci balíčku libreoffice. Problém nastal v tom, že sice nabízí odstranění OO.org ale nenainstaluje další závislosti pro LO. Viz tady: http://dl.dropbox.com/u/110526/libreoffice.png
Poradí někdo co s tím? Nepředpokládám, že mám ručně označit všechny vypsané balíčky.

22
Omlouvám se za téma které není vůbec o Linuxu, ale předpokládám, že někdo tady by to mohl vědět.
Mám HDD/DVD rekordér značky LG Model RH277H. Celkem brzo odešel laser v mechanice a tak to používám jen k nahrávání na HDD a přehrávání. HDD se mi už nebezpečně zaplnil a já nevím jak ty filmy uchovat jelikož vypálit to nejde (nefuguje ta mechanika). Dají se nějak dostat data z toho HDD? Třeba tak že ho vyndám a připojím k PC? Nebo dal by se tam dát jiný HDD? Rozumělo by si to s tím?
Model RH277H
Případně díky

23
Instalace, aktualizace a spouštění / EULA v Ubuntu
« kdy: 26 Ledna 2011, 15:26:10 »
Měl bych tu jeden BFU dotaz. Při poslední aktualizaci se mi najednou objevil rámeček, kde se vyžaduje souhlas s EULA od MS. Viz obrázek: http://dl.dropbox.com/u/110526/eulavubuntu.png
Může mi někdo napovědět s čím že to mám souhlasit a k čemu to vůbec je? S Angličtinou mám problém. Díky
Ubuntu 10.04

24
Hardware / zkušenosti s HP 625 AMD
« kdy: 22 Ledna 2011, 19:32:58 »
Pro tátu vybíráme nový NTB a nakonec jsme si nechali doporučit HP s následující konfigurací. Jelikož s tímto procesorem ani gr. kartou nemám žádné zkušenosti a na fórech jsem toho moc nenašel tak se chci zeptat jestli někdo nevíte o nějakém zásadním problému proč to nekupovat. NTB bude používán v podstatě jen na web a psaní. V popisu sice uvádějí, že to má SuSE Linux, ale prodávají to jako bez systému tak si raději funkčnost ověřuji.

Procesor: AMD Athlon II P320 (2,1 GHz, 1 MB L2 cache)
Displej: 15.6 HD AntiGlare (1366x768) - matný
Paměť: 2048 MB DDR3 (1x2 GB)(1333 MHz) (max 8GB)
Pevný disk: 320 GB (5400 ot./min)
Grafika: ATI Radeon HD 4200
Optická mechanika: DVD+/-RW SuperMulti
Ostatní: LAN 10/100, WiFi 802.11b/g/n, Bluetooth, webkamera, HDMI, čtečka SD karet, ExpressCard/34
Baterie: 6článková lithium-iontová baterie (47 Wh)
Záruka: 1 rok (1+1+0)
SuSE Linux

Díky

25
Internet a sítě / Jak rozchodit modem Huawei E160 v Ubuntu 10.4.
« kdy: 11 Ledna 2011, 15:22:24 »
Ahoj,
chtěl bych požádat o radu jak rozchodit internet pomocí tohoto modemu. Zkoušel jsem různé návody, ale vždy jsem došel do bodu kdy jsem se ztratil. Přijde mi, že systém ten modem vůbec nevidí, ale moc nevím jak to zjistit. Většina návodů je pro 09.4 nebo 09.10 tak nevím jestli se něco zásadního nezměnilo. Budu vděčný za každou radu. Díky
modem Huawei E160 od t-mobile a Ubuntu 10.04

Stran: [1] 2 3

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.